Välkommen på Utvecklingsturnering

Välkommen till Utvecklingsturneringen i Skåne 26/1
 
Kul att du vill vara med på denna resa för killar och tjejer födda 2003. Tanken med turneringen är att du som spelarna får chansen att mäta dina krafter med spelare från andra distrikt och få spela tillsammans med nya spelare och nya tränare.
 
Det kommer bli en lång dag så se till att ladda ordentligt med mat, dryck och sömn innan vi åker iväg.
 
Det du behöver ha med dig är följande:
-lunch, matsäck för resan ner och hem och eventuellt någon frukt eller mellanmål
-svarta shorts och strumpor
-innebandyutrustning
-vattenflaska
-glasögon
 
Turneringen kommer spelas i Skurupshallen (Vaktgatan 6, 274 34 Skurup).
Speltiden är 2x15 minuter och alla spelare är garanterade minst 3 matcher.
Nedan finns spelschemat för dagen samt vilka spelare som är anmälda.
 
Vi åker buss ner till Skurup och följande avgångstider gäller för bussen:
Klovsten, Kungsbacka                   05.00
SWC, Varberg                                05.40
Circle K vid Hallarna, Halmstad    06.30
 
Vi beräknar att vi lämnar Skurup ca 17.45 och har ca 3,5 timmars resa till Kungsbacka.
 
Har du några frågor får du gärna höra av dig på
tobias.hellqvist@innebandy.seeller 0708104718
 
Följande spelare är anmälda: 

Tova Helgesson Bua IF

Elise Johansson Bua IF

Alva Helgesson Bua IF

Natalie Nordin Bua IF

Elin Jönsson IBK Puma

Angelica Högberg Onsala IBK

Isabelle Larsson Träslövsläge IF

Emelie Bill Träslövsläge IF

Emma Larsson Träslövsläge IF

Sofie Verdien Träslövsläge IF

Tindra Anger Tvååkers IBK

Maja Skoglund Tvååkers IBK

Ebba Kvist Varla IBK

Sofia Meyer Varla IBK

Emmi Andreasson Varla IBK

Ebba Caverö Varla IBK

Lisa Ekberg Varla IBK

Isa Frii Varla IBK

Karina Stübner Varla IBK

Ida Fahlström Varla IBK

Märta Bertilsson Warberg IBF

Maja Henriksson Warberg IBF

Cajsa Leffler Warberg IBF

Molly Johnsson Warberg IBF

Clara Lindberg Warberg IBF

Ellen Carlsson Warberg IBF

Thea Löfborg Warberg IBF

Thilde Nivalainen Warberg IBF

Elsa Annervi Warberg IBF

Ronja Hermansson Warberg IBF

 

John Graudums Bua IF

Rasmus Reynirsson Bua IF

Isak Wiman Bua IF

Sam Åhfeldt Bua IF

Dennis Brag Halmstads IBK

Isac Jeppsson Kustens IF

Johan Widal Kustens IF

Felix Johansson Sandö IBK

Neo Mörlid Sandö IBK

Wilhelm Jacobsson Särö IBK

Rasmus Sillrén Särö IBK

Pontus Tornlind Särö IBK

Kim Alfredsson Warberg IBF

Felix Bengtsson Warberg IBF

Isac Bengtsson Warberg IBF

Andre Carlsson Warberg IBF

Gustav Carlsson Warberg IBF

Isak Ehrinton Warberg IBF

Ludwig Hannedahl Warberg IBF

Gustav Hedblom Warberg IBF

Oliver Karlberg Warberg IBF

Arvid Kvarnström Warberg IBF

Kenny Nakamura Warberg IBF

Anton Nilsson Warberg IBF

Filip Sjöwall Warberg IBF

Viggo Backman Varla IBK

Jesper Berntsson Varla IBK

Erik Boström Varla IBK

Linus Börjesson Varla IBK

Jacob Christoffersson Varla IBK

Leopold Mattisson Varla IBK

Emil Wendt Varla IBK

Isac Botsjö Veddige IBK

Hampus Eriksson Veddige IBK

Liam Jakobsson Veddige IBK

 

                   Skurupshallen               Mackleanhallen

09:00 P15-A Halland 1 - Skåne 1       F15-B Skåne 2 - Danmark 2

09:45 P15-B Halland 2 - Danmark 2   F15-A Skåne 1 - Danmark 1

10:30 F15-B Halland 2 - Skåne 2       P15-A Halland 1 - Danmark 1

11:15 F15-A Halland 1 - Danmark 1   P15-B Halland 2 - Skåne 2

12:00 P15-A Danmark 1 - Skåne 1     F15-B Danmark 2 - Halland 2

12:45 F15-A Halland 1 - Skåne 1        P15-B Skåne 2 - Danmark 2

13:30 LUNCH LUNCH

14:15 F15 Semi 1 1:an A-2:an B       F15 Semi 2 1:an B-2:an A

15:00 P15 Semi 1 1:an A-2:an B       P15 Semi 2 1:an B-2:an B

15:45 P15 3:an A-3:an B                  F15 3:an A-3:an B

16:30 F15 Final                                P15 Final

 

 

short_text    Skrivet av Tobias Hellqvist 17 januari 2019