Distriktslagsuttagning

På söndag den 31/3 är det dags för första uttagningstillfället för distriktslaget för spelare födda 2003. 
Vi kommer vara i SWC i Varberg, tjejerna kommer ha uttagning på förmiddagen och killarna på eftermiddagen. 
Gruppindelning och vilka tider som gäller för respektive grupp ser du nedan. 
Spelare behöver ha med sig innebandyutrustning inklusive glasögon och vattenflaska.

Samtliga spelare som är anmälda kallas till de tre första uttagningstillfällena (31/3, 4/5 samt ett tillfälle i slutet på augusti där datum inte är klart ännu). 
Gruppindelning och tider till de övriga tillfällena kommer inför respektive tillfälle.

Eventuella återbud lämnas till tobias.hellqvist@innebandy.se  

Gruppindelningen ser ut på följande sätt (spelare markerade med stjärna har lämnat återbud till första samlingen):

Klockan 8.30-10.00
Mollie Bergman, Halmstads IBK
Mira Landgren, Onsala IBK
Alice Ardevall, Onsala IBK
Angelica Högberg, Onsala IBK
Nora Osvald, Onsala IBK
Emma Larsson Koh, Träslövsläge IF
Juni Skoglund, Träslövsläge IF
Isabelle Larsson, Träslövsläge IF
Emelie Bill, Träslövsläge IF
Johanna Kuylenstjerna, Träslövsläge IF
Sofie Verdien, Träslövsläge IF
Fanny Vinberg, Träslövsläge IF
Molly Johnsson, Warberg IBF
Maya Johansson, Warberg IBF
Vera Malmros, Warberg IBF
Olivia Karlsson, Warberg IBF
Thea Löfborg, Warberg IBF
Ronja Hermansson, Warberg IBF
Cajsa Leffler, Warberg IBF
Felicia Eriksson, Warberg IBF

Klockan 10.00-11.30
Natalie Nordin, Bua IF
Maja Bäcklund, Falkenbergs IBK
Celine Östman, Falkenbergs IBK
Sara Ruhdensjö, Falkenbergs IBK
Maja Skoglund, Tvååkers IBK
Ebba Kvist, Varla IBK
Sofia Meyer, Varla IBK
Ebba Caverö, Varla IBK
Emmi Andreasson, Varla IBK
Lisa Ekberg, Varla IBK
Isa Frii, Varla IBK
Karina Stübner, Varla IBK
Ida Fahlström, Varla IBK
Märta Bertilsson, Warberg IBF
Maja Henriksson, Warberg IBF
Elsa Annervi, Warberg IBF
Thilde Nivalainen, Warberg IBF
Ellen Carlsson, Warberg IBF
Clara Lindberg, Warberg IBF

Klockan 13.00-14.30
Olle Engdahl, Halmstads IBK
Dennis Brag, Halmstads IBK
Felix Johansson, Sandö IBK
Neo Mörlid, Sandö IBK
Robin Sternhufvud, Sandö IBK
Olle Åhrberg, Träslövsläge IF
Melvin Fröjdlund, Varla IBK
Viktor Kajanus, Varla IBK
Victor Wernersson, Varla IBK
Jacob Christoffersson, Varla IBK
Emil Wendt, Varla IBK
Filip Bystedt, Varla IBK
Linus Börjesson, Varla IBK
Jesper Berntsson, Varla IBK
Viggo Backman, Varla IBK
Axel Lind, Varla IBK
Isac Botsjö, Veddige IBK
Liam Jakobsson, Veddige IBK
Hampus Eriksson, Veddige IBK
Rasmus Werdelin, Viskadalen IBK
Gustav Hedblom, Warberg IBF
Arvid Kvarnström, Warberg IBF
Kenny Nakamura, Warberg IBF
Anton Nilsson, Warberg IBF
Oliver Karlberg, Warberg IBF
Johannes Windsand, Warberg IBF
Filip Sjöwall, Warberg IBF
Filip Jarnung, Warberg IBF
Olle Tjernström, Warberg IBF
Oliver Serholt, Warberg IBF

Klockan 14.30-16.00
John Graudums, Bua IF
Rasmus Reynirsson, Bua IF
Isak Wiman, Bua IF
Sam Åhfeldt, Bua IF
Felix Aspling, Frillesås FF
Alexander Aspling, Frillesås FF
Theodor Andersson, Frillesås FF
Albin Persson, Frillesås FF
Johan Widal, Kustens IF
Isac Jeppsson, Kustens IF
Marcus Wittink, Kustens IF
Oskar Wallin, Onsala IBK
Jonathan Alm, Särö IBK
Gustav Andersson, Särö IBK
Fabian Voeler, Särö IBK
Wilhelm Jacobsson, Särö IBK
Rasmus Sillrén, Särö IBK
Anton Einar Gabrielsson, Särö IBK*
Lucas Ackeström, Särö IBK
Pontus Tornlind, Särö IBK
Olle Krantz, Särö IBK
Simon Kure, Särö IBK
Kim Alfredsson, Warberg IBF
Isak Ehrinton, Warberg IBF
Gustav Carlsson, Warberg IBF
Simon Larsson, Warberg IBF
Linus Andersson, Warberg IBF
Felix Bengtsson, Warberg IBF
Isac Bengtsson, Warberg IBF
André Carlsson, Warberg IBF
Ludwig Hannedahl, Warberg IBF

 

 

short_text    Skrivet av Tobias Hellqvist 21 mars 2019