Nuvarande riktlinjer och rekommendationer avseende match, träning och cup:

Läs mer

Andra distriktslagsuttagningen

På söndag 13/9 är det dags för andra uttagningstillfället för distriktslagen. 

Förutsättningarna är samma som senaste uttagningstillfället. 

Spelare kommer ombytta och klara till träningen, det finns ingen möjlighet att duscha efter träningen, det finns möjlighet att fylla vattenflaskan i hallen och samtliga utespelare bär glasögon. 

Ingång till hallen sker på kortsidan av SWC och det är inte tillåtet med föräldrar/publik på uttagningen. 

Tjejerna tränar 13.00-15.00 i en stor grupp. 

Killarna är uppdelade i tre grupper som senast och tiderna för respektive grupp hittar du nedan. 

Förnamn Efternamn Förening
Maja Iggström Falkenbergs IBK
Tindra Karlslind IBK Puma
Elin Löfstedt Kustens IF
Maja Ruthström Kustens IF
Linnea Svensson Kustens IF
Elin Egner Onsala IBK, deltar ej pga cup
Emilia Forsström Onsala IBK, deltar ej pga cup
Klara Hagström Onsala IBK, deltar ej pga cup
Elin Hägerstrand  Onsala IBK
Josefina Kilersjö Onsala IBK, deltar ej pga cup
Isabella Petersson Onsala IBK, deltar ej pga cup
Maja Wiland Onsala IBK, deltar ej pga cup
Emma Björkqvist Särö
Alva Carlsson Träslövsläge IF
Linn Eriksson Träslövsläge IF
Ellen Frejd Träslövsläge IF
Elin Hindsén Träslövsläge IF
Nea Ivarsson Träslövsläge IF
Annie Karlsson Träslövsläge IF
Filippa Karlsson Träslövsläge IF
Emilia Molin Träslövsläge IF
Elin Mossberg Träslövsläge IF
Maja Sigvardsson Träslövsläge IF
Elin Åkesson Träslövsläge IF
Alicia Claesson Träslövsläge IF
Daniella Aronsson Tvååkers IBK
Greta  Gustafsson Varla IBK
Amanda Haedge Varla IBK
Emilia  Jansson Varla IBK
Vera Lilja Varla IBK
Emma  Hedberg Warberg IBF
Emilia Johansson Warberg IBF
Milla Körberg Warberg IBF
Filippa Revelj Warberg IBF
Tilde  Ståhlbom Warberg IBF
Felicia Svensson  Warberg IBF
Tindra Svensson Warberg IBF
Alice Birgersson  Warberg IBF
Alice Haeggman Åsa IF

 

13.00-14.15    
Förnamn Efternamn Förening
August Bengtsson Halmstads IBK
Hampus Karlsson Halmstads IBK
Filip Sjöberg Halmstads IBK
Sebastian Engstrand Onsala IBK
Fabian Fallai Uddenmyr Onsala IBK
Joel Fröjd Onsala IBK
Jakob Hjortenhed Persson Onsala IBK
Oliver Maxwell  Onsala IBK
Philip Qvist Onsala IBK
Erik Rydeving Onsala IBK
Hampus Bogren Sandö IBK
August Davidsson Viskadalen IBK
Jonathan Thorstensson Vinbergs IBS
Melvin Torstensson Vinbergs IBS
Ludvig Hansson Åsa IF
Isak Löfstrand Åsa IF
Erik Persbratt Åsa IF
     
14.30-15.45    
Förnamn Efternamn Förening
Filip Axelsson Kustens IF
Elias Billström Kustens IF
Elias Broman Kustens IF
Mandel Carnegård Kustens IF
Simon Swedblom Kustens IF
Filip Eriksson Kustens IF
Lukas Eriksson Kustens IF
Alexander Kennertsson Kustens IF
Noah Carlenäs Warberg IBF
Arvid  Eliasson Warberg IBF
Nils Eliasson Warberg IBF
Axel Frostner Warberg IBF
Hugo Kristensson Warberg IBF
Lucas Walter Warberg IBF
Johan Larsson Warberg IBF
Anton Lindholm Warberg IBF
Marcus  Nilsson Warberg IBF
Melvin Svedberg Warberg IBF
     
16.00-17.15    
Förnamn Efternamn Förening
Daniel Persson Capricorn IC
Melvin Bovin  Träslövsläge IF
Maximilian Ehm Träslövsläge IF
Linus Johansson Träslövsläge IF
Simon Lindroth Träslövsläge IF
Axel Lorentzen Träslövsläge IF
Isac Pihl Träslövsläge IF
Elam  Sandell Träslövsläge IF
Elliot Sjöberg Träslövsläge IF
Carl-Sander Svensson Träslövsläge IF
Hugo Vinberg Träslövsläge IF
Viktor  Biörsmark  Varla IBK
Gabriel Hultén Varla IBK
Victor Johansson Varla IBK
Rasmus Nerander Varla IBK
John Ripgården Varla IBK
Anton Löfman Varla IBK
Philip Slätt Varla IBK
Albin Öhman Varla IBK
     

 

short_text    Skrivet av Tobias Hellqvist 3 veckor sedan