Köp streaming i Innebandyappen!

Klicka här

Gå en av Svensk Innebandys utbildningar

Klicka här

Andra Distriktslagsuttagnig

På söndag den 8/5 är det dags för andra uttagningstillfället till distriktslaget för spelare födda 2006.

Tjejerna tränar i en grupp klockan 11.30-13.30.

Killarna tränar i två grupper, 9.00-10.30 och 10.45-12.15. 

Spelarna har med dig sin ordinarie innebandyutrustning, där ingår såklart glasögon för utespelare. 

Nedan ser du alla anmälda spelare och gruppindelning för att underlätta eventuell samåkning. 

 

Flickor -06

Ella

Jonasson

Kustens IF

Saga

Anttila

Kustens IF

Elin

Bohlin

Onsala IBK

Lina

Landgren

Onsala IBK

Julia

Stenfeldt

Onsala IBK

Molly

Fallai Uddenmyr

Onsala IBK

Jennifer

Andell

Onsala IBK

Freja

Fallai

Onsala IBK, skadad deltar efter sommaren

Emilia

Gustafsson

Särö IBK

Linnéa

Johansson

Särö IBK

Emma

Mossberg

Träslövsläge IF

Moa

Ivarsson

Träslövsläge IF

Ida

Vinberg

Träslövsläge IF

Sophia

Ryttergaard

Träslövsläge IF

Emma

Westergård

Träslövsläge IF

Olivia

Ryttergaard

Träslövsläge IF

Andrea

Nord

Varla IBK

Ebba

Roslund

Varla IBK

Elsa

Nilsson

Varla IBK

Sofia

Ribbing

Varla IBK

Emmy

Frie

Veddige IBK

Tilia

Werdelin

Viskadalen IBK

Leia

Packalén

Warberg IBF

Zella

Palm

Warberg IBF

Amanda

Taube

Warberg IBF

Nemi

Pierresdotter

Warberg IBF

Alva

Sjödahl

Åsa IF

Ida

Kristoffersson

Åsa IF

Pojkar -06

9.00-10.30

 

 

Förnamn

Efternamn

Förening

Viggo

Wassmur

Onsala IBK

Columbus

Christenson

Onsala IBK

Oliver

Pettersen

Onsala IBK

Isak

Strelvik

Onsala IBK

Linus

Norlén

Särö IBK

Jesper

Ohlsson

Särö IBK

Hugo

Kjellberg

Särö IBK

Axel

Rosvall

Särö IBK

Melvin

Höjsgaard

Träslövsläge IF

Carl

Börjesson

Träslövsläge IF

Viktor

Axelsson

Träslövsläge IF

Emil

Kaspersson Stjärnkvist

Tvååkers IBK

Jacob

Kjellberg

Tvååkers IBK

Simon

Ferm

Tvååkers IBK

Anton

Lindqvist

Tvååkers IBK

Linus

Slätt

Varla IBK

Filip

Janemyr

Varla IBK

Felix

Sandblom

Varla IBK

Adam

Elverskog

Vinbergs IBS

Tewit

Thongkham Åkeby

Vinbergs IBS

Kasper

Sjöberg

Vinbergs IBS

Helmer

Olsson

Warberg IBF

Vide

Lundberg

Warberg IBF

Måns

Meirik

Warberg IBF

Vincent

Klavberg

Warberg IBF

Anton

Karlsson

Warberg IBF

Louie

Lindblom

Warberg IBF

Kasper

Hamrin

Warberg IBF

 

 

 

10.45-12.15

 

 

Förnamn

Efternamn

Förening

Casper

Brag

Halmstads IBK

Felix

Olsson

IBK Puma

Lukas

Christensen

Kustens IF

Oliver

Linde

Kustens IF

Adam

Winberg

Onsala IBK

Nils

Eriksen

Onsala IBK

Anton

F Wideström

Onsala IBK

Lucas

Tornlind

Onsala IBK

Anton

Hagström

Onsala IBK

Viggo

Larzénius

Träslövsläge IF

Anton

Frejd

Träslövsläge IF

Elias

Rödjer

Träslövsläge IF

Jonathan

Ekdahl

Veddige IBK

Arvid

Andersén

Veddige IBK

Jonah

Delin

Vinbergs IBS

Milo

Stenslund

Vinbergs IBS

Lucas

Lindlyckes

Vinbergs IBS

Joel

Östman

Vinbergs IBS

Noel

Hjalmarsson

Warberg IBF

Felix

Mood

Warberg IBF

Olle

Asklöf

Warberg IBF

Anton

Andersson

Warberg IBF

Emil

Johansson

Warberg IBF

Alfons

Löthman

Warberg IBF

Elias

Bjurenheim

Warberg IBF

Junior

Abrahamsson

Åsa IF

Carl

Liedberg

Åsa IF

 

short_text    Publicerat av Tobias Hellqvist 2022-05-02, kl 10:16