Här kan ni ta del av information kring reservlag i representationsserierna.

  • Ansökan om spelare tillgängliga för flytt neråt i seriesystemet
  • Presentation av spelare godkända för flytt neråt i seriesystemet
  • Regelverket gällande reservlag i representationsserierna

Listade spelare som får spela för namngivet lag

* = antal gånger listan uppdaterats

DAMER


D1


Nacka IBK (B)
- Mahiro Shimizu
- Linnea Ferringmark
- Ida Mattsson
- Mv Josefine Krogh


Älvsjö AIK IBF (B)
- Therese Bjurström
- Felicia Lundqvist
- Daniela Engström
- Johanna Andersson 
- Emilia Blomqvist
- Mv Josefine Jansenberger 


D2

FBI Tullinge (B)
- Isabella Johansson
- Melina Ginström
- Tuva Fred
- Emma Skogeland
- Stina Nyström
- Mv Matilda Helg


Hammarby IF IBF (B)
- Emelie Raab
- Tindra Westerlund
- Smilla Parkler
- Madelene Rydin
- Andrea Kratz
- Mv Josefin Svensson


Huddinge IBS (B)
- Amanda Holmqvist
- Emmy Söder
- Elina Malmberg
- Sofie Ritzler
- Tilde Weiderstål
- Mv Linn Ljung


Täby FC (B) *
- Sofia Melander
- Wilma Sjöström
- Engla Helmersson
- Hanna Lööw
- Lina Alduren
- Mv Sonya Fredriksson


Älvsjö AIK IBF (C)
- Emilia Edman
- Tyra Fredell
- Hanna Wernström
- Felicia Holst Lindén
- Jana Schönbachler
- Mv Milena Näf


D3

Järfälla IBK (B)
- Maja Lumpus
- Molly Johansson
- Alicia Kauntz
- Nelly Nordin
- Maria Ringström
- Mv Sandra Givfars  



Järfälla IBK (C)
- Tess Adamsson
- Ann Persson
- Jane Lindström
- Emma Nylén
- Ellinor Löfbom
- Mv Hanna Axelsson


Huddinge IBS (C) *
- Tilde Callin
- Tilde Engberg
- Moa Lindqvist
- Tove Ivarsson
- Emma Nordlund
- Mv My Lindqvist


Högdalens AIS (B)
- Anna Karlsson
- Cecilia Jonsson
- Nathalie Adersson
- Amanda Stenhoff
- Maja Solhberg


Kungsängens IF (B)
- Johanna Bohlin
- Sandra Ehrlund
- Sara Nyman
- Felicia Spångberg
- Saga Andreasson
- Mv Sandra Edlund


Sköndals IK (B)
- Camilla Elving
- Sara Adriansson
- Hanna Olsson
- Linda Lagerlund
- Åsa Larsson
- Mv Rebecka Dahm


Sundbybergs IK (B) *
- Isabel Cortez
- Frida Åberg
- Julia Ekenryd Haack
- Sofia Almquist


Täby FC (C)
- Mimmi Järleby
- Olivia Hedlund
- Tindra Tingshammar
- Sofia Björnsjö
- Maja Jacobsson
- Mv Perla Jansson


Vallentuna IBK (B)**
- Julia Lundroth
- Sabina Olstedt
- Ebba Legnestam
- Ida Franzi
- Towa Åström
- Mv Ida Bolldén

HERRAR


H3


Hässelby SK IBK (B)
- Alexander Eriksson
- Arild Bjerkefeldt
- Olle Blomstedt
- Philip Lopez
- Viktor Admassu
- Mv Isac Vestlin


IBF Offensiv Lidingö (B) ****
- Anton Klinth
- Johan Sjöö
- Sebastian Ekberg
- Felix Borgstav
- Mv Hugo Nordvall


Nacka IBK (B) *
- Felix Nordström
- Adrian Sylvan
- Vilhelm Hägerlid
- Anton Sjöberg
- Hugo Hegborn
- Mv Elias Enstedt


RA19 IBK (B) *
-
Eric Nordström
- Daniel Stockfors
- Olle Wiss
- Axel Rosendahl
- Oskar Eriksson
- Mv Anton Törngren


Tungelsta IF (B)*
- Tom Johansson 
- Hampus Moberg
- Linus Eriksson
- Kevin Johansson
- Nicolas Lindgren
- Mv Elliot Veid


Värmdö IF (B) *
- Rasmus Thelberg
- Christoffer Ornered
- Pierre Johansson
- Ruben Sandin
- Niklas Johansson
- Mv Alexander Brantingson


H4

Skogås Trångsunds IBK (B)
- Daniel Wassinge
- Marcus Ruckert
- Richard Norling
- Johan Nordahl 
- Filip Lindberg 
- Mv Ludwig Wahlgren 


Sköndals IK (B) *
- Tim Wensberg Sahlin
- Victor Jändel Holst
- Christian Foxberg
- Mv Jahn Ivar Nesse 


Väsby AIK (B) *
- Ceasar Grew
- Gustaf Ogevall
- Philip Karén
- Andreas Johansson
- Anton Jederström-Hansson
- Mv Kasper Duus


Älvsjö AIK IBF (C)
- William Klasson
- Viktor Malm
- Oscar Granhem
- Johan Krievins
- Nils Akrén
- Mv Mattias Ernest


H5

Bergfoten IBK (B) **
- Jonathan Reijs
- Hannes Nordberg
- Alexander Åsbrink
- Tobias Kraft
- Mv Chris Mcconnachie


Duvbo IK (B) *
- Marcus Höök
- Viktor Sahlström
- Lucas Wetterstrand
- Rickard Severin
- Henrik Birkstedt
- Mv Pontus Asplund

Ekerö IK (B)
- Andreas Eibladh


Ingarö IF (B) *
- Albin Lindbäck
- Lucas Cronås
- Mv Daniel Kargl


Järfälla IBK (C)
- Arvid Thulin
- Johan Brandels
- Sebastian Paasovaara
- Wictor Mattisson
- Emil Wingren
- Elias Lindström
- Mv Tim Karlsson


Skogås/Trångsunds IBK (C) *
- Alexander Boström
- Robin Ottosson Sundberg
- Mikael Hägg
- Oskar Gröhn 
- Nils Thörnevik 
- Mv Daniel Lundholm


Tyresö Trollbäcken IBK (C)
- Mv Ludvig Andersson

Nationella samarbetspartners
Pantamera
EY
OBOS