Köp streaming i Innebandyappen!

Klicka här

Gå en av Svensk Innebandys utbildningar

Klicka här

Kontaktlista övergångsansvariga

Förening Kontaktperson Mobil Epost
Ale IBF Niclas Sundelid 0705-843627 niclas.sundelid@aleibf.se
Burås IK Samuel Andersson 0701-454711 Samuel.andersson@gmail.com
Dingle AIK Henrik Karlsson 0735-316842 karlsson20@hotmail.com
Eken IBK Christian Hallström 0708-998736 overgang@ekenibk.se
FBC Lerum Pontus Larsson   ordf@fbclerum.se
FBC Vinga  Yanick Meunier 0708-814855 styrelsen@fbcvinga.se 
Floda IBK Tobias Cardell 0761-954548 tobias.cardell@flodaibk.nu
Frölunda IBK Jerry Holmqvist 0708-914900 sportchef@fibk.se
Guldhedens IK Stefan Krafft 0705-629245 sekreterare@guldhedensik.se
Guldringens IBK Joakim Formemalm 0706-865419 joakim@radar-arkplan.se
Göteborg City IBK Daniel Liepins 0702-728934 goteborgcityinnebandy@hotmail.com
Hisingskärra IBK Magnus Fredriksson 0709-704411 magnus14fredriksson@hotmail.com
Hovås IBK Gustav Stål 0737-264676 info@hovasibk.se
IBF Backadalen Stefan Lovén 0708-366263 stefan.loven@backadalen.nu
IBF Älvstranden Rikard Lindh 0705-778834 rikard.lindh@outlook.com
IBK Göteborg - ungdom Christoffer Adolfsson 0707-615867 chris.adolfsson@icloud.com
IBK Göteborg- junior/senior Pär Larsson   lmcsportsmgmt@gmail.com
IBK Utby     overgang@ibkutby.se
IBK Bergum Henric Sjöberg 0735-050219 henric.sjoberg@ibkbergum.se
IBK Kungarna Niklas Segrén 0729-775195 ibkkungarna@gmail.com
IBK Kungälv Patrik Gustavsson   patrik.gustafsson@ibkkungalv.se
IBK Älvstranden      
IK Zenith Mattias Säll 0733-106641 overgang@ikzenith.se
IK Zenith Ann Thorlin 031-926113 kansliet@ikzenith.se
KF Kortedalarna Per Pettersson 0739-107920 per.rikard.pettersson@gmail.com
Kärra IBK     overgang@karraibk.se
Landvetter IBK     sportchef@landvetterwings.se
Lindome IBK     ordforande@lindomeibk.se
Lindås IBK dam Hans-Göran Johansson   hgjsson@telia.com
Lindås IBK herr Oskar Henriksson 0736-897907 oskarhenrikson@hotmail.com
Lindås IBK ungdom Mikael Barman 0703-811413 barre@lindaswaves.se
Melleruds IBK Filip Falander   filipkarlsson1987@gmail.com
Mölndals IBF - dam Mathias Röing   roing_@hotmail.com
Mölndals IBF - herr Mikael Lindqvist   koppen1970@gmail.com
Mölndals IBF ungdom/junior Joachim Holst 0708-758433 joachim.holst@gmail.com
Orust IBK Terese Ekelund Pern 0707-100651 kassor@orustibk.com
Partille IBS Håkan Engquist 0704-568017 Willman.61@hotmail.com
Pixbo Wallenstam IBK/IBF, till 15 år Patrik Forsman 0761-132329 patrik.forsman@pixbo.se
Pixbo Wallenstam IBK/IBF, fr.  16 år  Mehregan Redjamand   mehregan.redjamand@pixbo.se
Skår IBK Kristoffer Lind 0735-264326 kristoffer.dahlgren@gmail.com
Stenungsunds IBK Ungdom Thomas Olander   henrik.hansson@dbschenker.com 
Stenungsunds IBK Dam Maria Björklund                maria.bjorklund.4@volvocars.com         
Stenungsunds IBK Herr Jonas Gustavsson   89ers.herr@gmail.com
Surte IS IBK Jonna Jumisko 0709-660841 me@gummisko.com
Svartedalens IBK Ulf Wallman 0705-174202 svartedalensibk@gmail.com
Sörgårdens IBK Adam Nordin 0705-364833 nordin_77@hotmail.com
Utbynäs SK Eje Olli 0727-047243 ibovergangar@utbynassk.se
Västra Frölunda FK Torbjörn Zahnér   info@vffk.se
Öckerö IBK Daniel Hansson   daniel.hansson28@gmail.com
Överby IBK Fredrik Holmqvist 0708-454126 f.holmqvist71@hotmail.com
       
För föreningar som inte finns med på listan så får ni kolla i föreningens kontaktpersoner under spelprogram/föreningar i menyn.