Information och rekommendationer gällande covid-19

Läs mer här.

Serieindelning senior 2020-21

Nu är serieindelningen för seniorer spikad.
Skulle det bli någon Utdragning i någon serie kan TK besluta att tillsätta dessa utifrån rankingen. Vid en sådan tillsättning kan serierna komma att ändras. Herrar div. 6 kan komma att bli 2 serier.

Frågor besvaras av Mikael Björk
Mikael.bjork@innebandy.se 0768-950052

  Herrar Div. 2     Damer Div. 1
  Lag     Lag
1 FBC Lerum Utveckling H2   1 Burås IK D1
2 FBC Sisjön H2   2 FBC Lerum D1
3 FBC Vinga H2   3 FBC Partille D1
4 Frölunda IBK H2   4 FBC Vinga D2
5 Guldhedens IK H2   5 Guldhedens IK D1
6 Herrestads AIF WH Rockets H2   6 IBF Backadalen D1
7 Hovås IBK H2   7 IBK Göteborg D1
8 IBF Backadalen H2   8 IBK Kungälv D1
9 IBF Älvstranden H2   9 IK Zenith D1
10 IBK Göteborg H2   10 Kärra IBK D2
11 Landvetter IBK H2   11 Mölndals IBF D1
12 Lindome IBK H2   12 Stenungsunds IBK D1
13 Romelanda UF H2      
        Damer Div. 2
  Herrar Div. 3     Lag
  Lag   1 Dingle AIK D2
1 Ale IBF H4   2 FBC Lerum D2
2 Burås IK H2   3 FBC Partille D2
3 Dingle AIK H3   4 Herrestads AIF WH Rockets D2
4 Eken IBK H3   5 IBF Backadalen D3
5 Floda IBK H3   6 IBK Kungälv D2
6 IBK Kungälv H3   7 Landvetter IBK D2
7 Kärra IBK H3   8 Lindome IBK Utv D2
8 Lindome IBK H3   9 Lindås Rasta IBK D2
9 Myggenäs IBK H4   10 Pixbo Wallenstam IBF D2
10 Pixbo Wallenstam IBF H3      
11 Surte IS IBK H3     Damer Div. 3
12 Torslanda IBF H3     Lag
13 Öckerö IBK H3   1 Ale IBF D3
      2 Floda IBK Damer D3
  Herrar Div. 4   3 Hindås IBK D3
  Lag   4 IBF Älvstranden D3
1 Göteborg City IBK / IBF Backadalen H4   5 IBK Bergum D3
2 Herrestads AIF WH Rockets H4   6 IBK Älvstranden D3
3 IBK Bergum H4   7 Myggenäs IBK D3
4 IBK Kungarna H4   8 Öckerö IBK D3
5 KF Kortedalarna H4      
6 Lindås Rasta IBK H4     Damer Veteraner
7 Orust IBK H4     Lag
8 Skår IBK Herr   1 IBF Backadalen DV
9 Sörgårdens IBF H4   2 IBK Bergum DV
10 Utbynäs SK H4   3 Kärra IBK DV
11 Västra Frölunda FK H4   4 Landvetter IBK DV
12 Överby IBK H4   5 Lindome IBK DV
         
  Herrar Div. 5      
  Lag      
1 Floda IBK H5      
2 Grundsunds IF      
3 Hindås IBK H5      
4 Hisingskärra IBK H5      
5 IBK Göteborg H5      
6 IBK Kungälv H5      
7 Landvetter IBK H5      
8 Mölndals IBF H5      
9 Nödinge IBK H6N      
10 Utbynäs SK H5      
11 Korsvägen BBK H6      
12 Kärra IBK H6N      
         
         
  Herrar Div. 6      
  Lag      
1 FBC Lerum Utveckling H6      
2 FBC Partille H6      
3 Frölunda IBK H6      
4 IBF Backadalen H6S      
5 IBF Älvstranden H6      
6 IBK Utby H6      
7 Lindome IBK H6      
8 Melleruds IBK Div H6N      
9 Myggenäs IBK H6N      
10 Skatås Göteborg IBK H6S      
11 Stenungsunds IBK div 6      
12 Utbynäs SK H6      
         
  Herrar Res 3*15      
  Lag      
1 Dingle AIK HR      
2 Eken IBK Herr Utv.      
3 Floda IBK H Reserv      
4 Surte IS IBK HR      
         
  Herrar Veteraner      
  Lag      
1 Ale IBF HV      
2 FBC Partille Hvet      
3 FBC Vinga HV      
4 IBK Bergum HV      
5 IBK Kungälv HV      
6 Landvetter IBK HV      
7 Lindome IBK HV      
8 Pixbo Wallenstam IBK HV      
9 Surte IS IBK HV      

short_text    Skrivet av Mikael Björk 4 veckor sedan