Gå en av Svensk Innebandys utbildningar

Klicka här

Bäst i Stan Herr

BÄST I STAN HERRAR

Gruppspelshelg 2, 10-11 september

Grupp 9 
Ekerö IK (Div 2)

Vaxholms IBF (A) (Div 2)
Bergfoten IBK (Div 4)
Värmdö IF (A) (Div 1)
Spelprogram

Grupp 10 
Järfälla IBK (A) (Div 2)
Tungelsta IF (A) (Div 2)
Vallentuna IBK (Div 1)
Töjnan IBK (Div 5)
Spelprogram

Grupp 11 
Skogås/Trångsunds IBK (Div 3)

Jakobsbergs IBF (A) (Div 2)
Nacka IBK (B) (Div 3) 
Åkersberga IBF (Div 2)
Spelprogram

Grupp 12 
Nacka IBK (A) (Div 1)

Rotebro IS IBK (A) (Div 2)
Duvbo IK (Div 3)
Väsby AIK (Div 2)
Spelprogram

Grupp 13 
Danderyds SK IBF (Div 2)

Hammarby IF IBF (A) (Div 1)
Huddinge IBS (Div 2)
Sköndals IK (Div 3)
Spelprogram

Grupp 14  
Farsta IBK (A) (Div 1)
IS Bar Central Nytorget (Div 2)
Täby FC (A) (Div 1)
Älvsjö AIK IBF (B) (Div 3)
Spelprogram

Grupp 15 
Hässelby SK IBK (A) (Div 1)
IBF Offensiv Lidingö (A) (Div 2)
IBK Bandhagen (Div 3)
Tumba GOIF (Div 4)
Spelprogram


Gruppspelshelg 1, 3-4 september

Grupp 1
Atletic Blåsut FC (Div 5)

Bergfoten IBK (Div 4)
Farsta IBK (B) (Div 4)
Nacka IBK (B) (Div 3)
Spelprogram

Grupp 2
-


Grupp 3 
Hässelby SK IBK (C) (Div 4)

Ingarö IF (A) (Div 3)
Skogås/Trångsunds IBK (A) (Div 3)
Salems IF (B) (Div 3)

Spelprogram

Grupp 4  
Duvbo IK (A) (Div 3)

Hammarbyhöjden IBK (Div 3)
Segeltorps IF (Div 5)
Skogås/Trångsunds IBK (B) (Div 4)
Spelprogram

Grupp 5 
Fullersta IBK (A) (Div 3)
IBF Täby (Div 5)
Nynäshamns IBK (A) (Div 4)
Sköndals IK (A) (Div 3)
Spelprogram

Grupp 6 
FBI Tullinge (B) (Div 3)
Töjnan IBK (Div 5)
Älvsjö AIK IBF (B) (Div 3)
Spelprogram

Grupp 7 
Hammarby IF IBF (B) (Div 4)

Hässelby SK IBK (B) (Div 3)
Järfälla IBK (B) (Div 5)
Tumba GOIF (Div 4)
Spelprogram

Grupp 8 
FBC Kungsholmen (Div 5)
Högdalen AIS (Div 3)
IBk Bandhagen (Div 3)

Kungsängens IF (Div 4)
Spelprogram

Tävlingsinfo

Gruppspelet är uppdelat över två helger där lagen från div 3-5 inleder första helgen.

Åtta grupper tävlar om avancemang till gruppspelshelg 2 där herrlagen från div 1-2 ansluter.

Från första helgen går gruppsegrarna och de två bästa grupptvåorna vidare till gruppspelshelg 2.

Från andra helgen går de 7 gruppsegrarna och de tre bästa 2:orna vidare till slutspelet där de seedade herrlagen från Allsvenskan och SSL väntar.

Bäst i Stan 2021-2022