Gå en av Svensk Innebandys utbildningar

Klicka här

Uttagning 3

Uttagning 3

Gruppindelning och träningstider hittar ni nedan.

Se till att vara ombytt och klar på plats minst 15 min innan träningen börjar.

OBS! De som går vidare till träningstruppen meddelas på hemsidan senast onsdagen den 7 september.

Kontaktuppgifter tränare

Schema

Grupp 1

Lördag 27 aug kl.09.30-11.15 Stora Mossen Hall 2
Söndag 28 aug kl.14.15-16.00 Stora Mossen Hall 2

Namn Pos Förening
Alvin Aronsson
Alvin Brattén
Anton Greberg
Arvid Herolf
Benjamin O'Loghlen
Dylan Jonsson
Edvin Geilert
Edvin Linder
Elias Söderman-Persson
Emil Friman
Emil Hedlund
Erik Björn
Erik Hagman
Filip Munukka
Filip Witoldsson
Gustav Hellstrand
Holger Andersson
Hugo Borgsved
Johan Hargö
Jonathan Chressman
Kristoffer Björk
Love Lidberg
Ludvig Sjösten
Nathanael Grevlund
Simon Blom
Vilmer Carling
William Askvinge
Wilmer Tapper
Back 
Forward 
Forward 
Center 
Back 
Forward 
Forward 
Center 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Center 
Forward 
Forward 
Forward 
Back 
Back 
Back 
Back 
Målvakt
Målvakt
Center
Målvakt
Forward
Center
Back 
Back 
Hässelby
Farsta IBK
Rotebro IBK
Vaxholms IBF
Hässelby
Hammarby IF IBF
Danderyds SK P06
Bele Barkarby IF IBF
Vendelsö IK
Salems IF
Täby FC
Vaxholms IBF
Väsby AIK
Åkersberga IBF
Älvsjö AIK IBF
Hässelby
Hammarby IF IBF
AIK IBF
Danderyds SK
Huddinge IBS
Hammarby IF IBF
Vallentuna IBK
Tyresö Trollbäcken
Tyresö Trollbäcken
Ekerö IK Innebandy
Vendelsö IK
Salems IF
Ekerö IK

Grupp 2

Lördag 27 aug kl.12.15-14.00 Stora Mossen Hall 2
Söndag 28 aug kl.09.30-11.15 Stora Mossen Hall 2

Namn Pos Förening
Alex DiLuca
Alexander Raushagen
Alwin Lyberg
Carl Salén
David Johannesson
Edvin Arnell
Emilio Sundell
Felix Ifwer
Filip Ålenius
Hugo Askerén
Isaac Lindberg
Isaac Piehl
Jakob Jonsson
Jesper Karlsson
Jonathan Wennberg
Oscar Hansson
Oscar Sunesson
Oskar Bäckman
Philip Lopez
Romeo Sundin
Samuel Gönczi
Sebastian Hedberg
Victor Admassu
Viktor Brenklert
William Herolf
William Holmsten
William Nilsson
Back 
Back 
Back 
Back 
Forward 
Back 
B/C/F
Center 
Center 
Forward 
Forward 
Forward 
Center 
Center 
Målvakt
Forward 
Forward 
Målvakt
Forward 
Forward 
Målvakt
Forward 
Back 
Center 
Forward 
Back 
Forward 
Hammarby IF IBF
Huddinge IBS
Tyresö Trollbäcken
Danderyds SK
Hässelby
Åkersberga IBF
Täby FC
Väsby AIK
Hässelby
Huddinge IBS
Täby FC
Salems IF
AIK IBF
Salems IF
Farsta IBK
Hammarby IF IBF
Danderyds SK P06
Danderyds SK
Hässelby
Danderyds SK
Hässelby
Offensiv Lidingö
Hässelby
Hammarby IF IBF
Vaxholms IBF
Salems IF
Offensiv Lidingö

Grupp 3

Lördag 27 aug kl.14.15-16.00 Stora Mossen Hall 2
Söndag 28 aug kl.12.15-14.00 Stora Mossen Hall 2

Namn Pos Förening
Adam Rosenquist Tan.
Alex Andersson
Birger Dahlgren
David Nicklasson
Elias Assarson
Isac Östlund Gus.
Kasper Jondal
Kasper Westman
Love Jellnor
Ludvig Sundberg
Malte Jonsson
Max Brorsson
Max Nordgren
Olle Cumming
Olle Pjerne
Oscar Eriksson
Oscar Hylander
Sakarias Erkersgård
Simon Ehinger
Spencer Rydahl
Ted DiLuca
Tore Kvint
Viggo Nielsen
Viggo Sandström
Ville Yrjölä-Kuo.
Wiggo Andersson
Back 
Back 
Back 
Forward 
Forward 
Forward 
Center 
Målvakt
Back 
Forward 
Forward 
Back 
Center 
Back 
Forward 
Center 
Back 
Center 
Målvakt
Forward 
Center 
Forward 
Forward 
Forward 
Center 
Forward 
Väsby AIK
Järfälla Spiders
Offensiv Lidingö
Hässelby
Åkersberga IBF
Täby FC
Danderyds SK IBF
FBI Tullinge
Hässelby
Älvsjö AIK IBF
Offensiv Lidingö
Hammarby IF IBF
Täby FC
Älvsjö AIK IBF
Täby FC
Hässelby
Täby FC
Åkersberga IBF
Täby FC
Huddinge IBS
Hammarby IF IBF
Hammarby IF IBF
Offensiv Lidingö
Vallentuna IBK
Huddinge IBS
Hammarby IF IBF