Gå Svensk Innebandys Fifty/fifty-utbildning

Klicka här

Uttagning 1

Uttagning 1

Gruppindelning och träningstider hittar ni nedan.

Nedan finner ni gruppindelningen för uttagningshelg 1. Samtliga spelare kommer gå vidare till uttagningshelg 2 som är helgen efter, 21-22 maj. Grupper för helg två kommer presenteras på hemsidan i god tid innan.

Se till att vara ombytt och klar på plats minst 15 min innan träningen börjar.

Om ni saknar något namn nedan så kontakta distriktslagsansvarig Daniel Kölborn på daniel.kolborn@innebandy.se eller 08-5648849

Eventuell frånvaro anmäls till Daniel Kölborn.

Grupp 1

Lördag 14 maj kl.10.00-11.30 Vintervikshallen

Namn Pos Förening
Elias Larsson
Albin Imner
Edvin Linder
Wilmer Tapper
Simon Blom
Sebastian Paasovaara
Alex Andersson
Melvin Sandkvist
Axel Josephsson
Sigge Signell
Anton Greberg
Grim Malm
Filip Bjälkeskog
Lukas Gustafsson
Isac Östlund Gus.
Theodor Dalin Tägt
Simon Ehinger
Hannes Jansson
Billy Hägerström
Rasmus Petersson
Love Lidberg
Oscar Björkman
Adam Rosenquist Tan.
Felix Ifwer
Erik Hagman
Zack Malmqvist
Forward 
Forward 
Center 
Back 
Forward
Forward 
Back 
Forward 
Back 
Forward 
Forward 
center
Back 
Forward 
Forward 
Forward 
Målvakt
Back 
Back 
Målvakt
Målvakt
Forward 
Back 
Center 
Center 
Forward
Bele Barkarby IF IBF
Bele Barkarby IF IBF
Bele Barkarby IF IBF
Ekerö Ik
Ekerö IK Innebandy
Järfälla Spiders
Järfälla Spiders
Nynäshamns IBK
Nynäshamns IBK
Rotebro IBK
Rotebro IBK
Rotebro IBK
Rotebro IBK
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Vallentuna IBK
Vallentuna IBK
Vallentuna IBK
Vallentuna IBK
Väsby AIK
Väsby AIK
Väsby AIK
Väsby AIK
Väsby AIK

Grupp 2

Lördag 14 maj kl.12.30-14.00 Vintervikshallen

Namn Pos Förening
Ludvig Bonde
Carl Gutenbrant
Matias Suominen
Adam Heyder
Ludvig Skardal
Dennis Bodin Löfstrand
Hampus Götehed
Oskar Söderblom
Markus Richtnér
Fredric Sjöberg
Kasper Westman
Alexander Raushagen
Jonathan Chressman
Hugo Tejler
Nathanael Grevlund
Jonathan Tüll
Olle Pjerne
Isaac Lindberg
Emil Hedlund
Jakob Vretenbrant
Elias Söderman-Persson
Teddy Rydin
Rasmus Notlöv
Edvin Arnell
Sakarias Erkersgård
Oskar Wårdh
Rasmus Hagman
Back 
Forward 
Forward 
Back 
Back 
Center 
Center 
Center 
Forward 
Forward 
Målvakt
Back 
Back 
Forward 
Målvakt
B, C, F
Forward 
Forward 
Forward 
Back
Forward 
Forward 
F, C
Back 
Center 
Målvakt
Forward
Djurgårdens IF IBS
Djurgårdens IF IBS
Djurgårdens IF IBS
Farsta ibk
Farsta IBK
Farsta IBK
Farsta IBK
Farsta IBK
FBI Tullinge
FBI Tullinge
FBI Tullinge
Huddinge IBS
Huddinge IBS
Tyresö Trollbäcken
Tyresö Trollbäcken
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Vendelsö IK
Vendelsö IK
Vendelsö IK
Vendelsö IK
Åkersberga IBF
Åkersberga IBF
Åkersberga IBF
Danderyds SK

Grupp 3

Lördag 14 maj kl.14.15-15.45 Vintervikshallen

Namn Pos Förening
Leo Ehrnvall
Hugo Borgsved
Alex Lindeqvist
Mikael Wirseen Si.
Jacob Ek Keijser
Alvin Brattén
Jonathan Wennberg
Birger Dahlgren
Viggo Nielsen
Malte Jonsson
Sebastian Hedberg
William Nilsson
Holger Forss
Melvin Sjöqvist
Jack Lindqvist
Isak Franzén
Elvis Holst
Erik köpman
Alwin Lyberg
Ludvig Sjösten
Flip Hållander
Hugo Stymne
Vilmer Carling
Albin Ringsbacka
Oliver Liard Göt.
Samuel Gönczi
Back 
Back 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Målvakt
Back 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Back 
Back 
Back 
Målvakt
Forward 
Forward 
Back 
Center 
Center 
Back
Center
Center/Forward
Center
Målvakt
AIK IBF
AIK IBF
AIK IBF
Farsta IBK
Farsta IBK
Farsta IBK
Farsta IBK
Offensiv Lidingö
Offensiv Lidingö
Offensiv Lidingö
Offensiv Lidingö
Offensiv Lidingö
Nacka IBK
Nacka IBK
Nacka IBK
Nacka IBK
Sundbyberg SIK
Sundbyberg SIK
Tyresö Trollbäcken
Tyresö Trollbäcken
Tyresö Trollbäcken
Vendelsö IK
Vendelsö IK
Vendelsö IK
Värmdö IF
Hässelby

Grupp 4

Söndag 15 maj kl.10.00-11.30 Vintervikshallen

Namn Pos Förening
Vide Ristner
Alexander Måhlberg
Jakob Jonsson
Carl Salén
Johan Hargö
Marcus Reutrerskiöld
Oskar Bäckman
Edvin Geilert
Oscar Sunesson
Ted DiLuca
Viktor Brenklert
Gustav Hallsund
David Nicklasson
Lowe Jellnor
Benjamin O'Loghlen
Max Malmberg
Lukas Laurell
Erik Laurell
Viggo Sandström
Melvin Åberg
William Nordström Gut.
Linus Klingberg
Alex Olsson
Max Forsberg
Elvin Anderman
Max Kvick
Alexander Reuszner
Noel Svee
Eliot Eriksen Knu.
Forward 
Forward 
Center 
Back 
Back 
Back 
Målvakt
Forward 
Forward 
Center 
Center 
Forward 
Forward 
Back 
Back 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Center 
Målvakt
Forward 
Back 
Back 
Målvakt
Forward
Målvakt
Forward
Back
AIK IBF
AIK IBF
AIK IBF
Danderyds SK
Danderyds SK
Danderyds SK
Danderyds SK
Danderyds SK P06
Danderyds SK P06
Hammarby IF IBF
Hammarby IF IBF
Hässelby
Hässelby
Hässelby
Hässelby
Vallentuna IBK
Vallentuna IBK
Vallentuna IBK
Vallentuna IBK
Vallentuna IBK
Vallentuna IBK
Värmdö IF
Värmdö IF
Värmdö IF
Värmdö IF
Ingarö IF
Ingarö IF
Silverdals IF
Silverdals IF

Grupp 5

Söndag 15 maj kl.12.30-14.00 Vintervikshallen

Namn Pos Förening
Oscar Hansson
Wiggo Andersson
Isaac Hagman For.
Max Brorsson
Kristoffer Björk
Theodor Sutrowitz
Philip Lopez
Oscar Eriksson
Filip Ålenius
Samuel Gönczi
Emil Friman
Isaac Piehl
Jesper Karlsson
Maxemilian Olofsson
William Askvinge
William Holmsten
Joakim Hägglund
Jacob Marcker-Han.
Elias Assarson
Filip Munukka
Hampus Slättenhäll
Ludvig Sundberg
Filip Witoldsson
Olle Cumming
Olof Månson
Max Claesson
Arvid Hedmo
Forward 
Forward 
Back 
Back 
Målvakt
Forward 
Forward 
Center 
Center 
Målvakt
Forward 
Forward 
Center 
Back 
Back 
Back 
Målvakt
Forward 
Center
Forward
Forward
Forward 
Forward 
Back 
Back
Back
Center
Hammarby IF IBF
Hammarby IF IBF
Hammarby IF IBF
Hammarby IF IBF
Hammarby IF IBF
Hässelby
Hässelby
Hässelby
Hässelby
Hässelby
Salems IF
Salems IF
Salems IF
Salems IF
Salems IF
Salems IF
Salems IF
Åkersberga IBF
Åkersberga IBF
Åkersberga IBF
Åkersberga IBF
Älvsjö AIK IBF
Älvsjö AIK IBF
Älvsjö AIK IBF
Älvsjö AIK IBF
Ingarö IF
Ingarö IF

Grupp 6

Söndag 15 maj kl.14.15-15.45 Vintervikshallen

Namn Pos Förening
Romeo Sundin
Kasper Jondal
Tore Kvint
Dylan Jonsson
Alex DiLuca
Holger Andersson
Hugo Askerén
Spencer Rydahl
Ville Yrjölä-Kuo.
David Johannesson
Victor Admassu
Alvin Aronsson
Gustav Hellstrand
Gustav Ängskog
Malte Kahlin
Leo Söderberg
Oscar Hylander
Ville Kallas
Nils Fredriksson
Max Nordgren
Erik Björn
William Herolf
Arvid Herolf
Hugo Nordgren
Jonathan Arvidsson
Oscar Holmberg
Samuel Ankelstam
 Forward 
Center 
Forward 
Forward 
Back 
Back 
Forward 
Forward 
Center
Forward 
Back 
Back 
Forward 
Forward 
Center 
Back
Back 
Back 
Målvakt
Center 
Forward 
Forward 
Center 
Målvakt
Målvakt
Back 
Forward
Danderyds SK
Danderyds SK IBF
Hammarby IF IBF
Hammarby IF IBF
Hammarby IF IBF
Hammarby IF IBF
Huddinge IBS
Huddinge IBS
Huddinge IBS
Hässelby
Hässelby
Hässelby
Hässelby
Nacka IBK
Nacka IBK
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Vaxholms IBF
Vaxholms IBF
Vaxholms IBF
Vaxholms IBF
Vendelsö IK
Vallentuna IBK
Värmdö IF