Information, riktlinjer och rekommendationer avseende Covid-19.

Läs mer

Anmälda lag till tävling säsongen 2021/2022

Hejsan
Här presenterar vi hur våra föreningar anmält sina lag till seriespelet/poolspelet.
Vid eventuella frågor var god kontakta stefan.karlsson@innebandy.se
 
Vi vet inte hur själva seriestrukturen ser ut för Säsongen 2021-2022. Vi vet mer efter 10:e maj  
Uppdaterat: 2021-05-10 kl. 14:55, Listan är för båda distrikten

Herrar Div 2 VIBF/ÖLIBF Damer Div 1 Region
1. Västerås IBS Ung 1. Kungsörs IBK
2. Tillberga IK 2. Lillån IBK
3. Sala Silverstaden IBK 3. Skälby IBK
4. Kungsörs IBK 4. IBK Sala
5. WSK Lindesberg 5. IBK Köping Ung
6. Skälby IBK Ung 6. BKI Sunnanå
7. Per-Ols IBF 7. GS 86 AIF
8. IBF Örebro Ung 8. Karlstad IBF Ungdom
9. IFK Arboga 9. Munkfors IBK
10. IBK Hallsta 10. Skattkärrs IK
11. IBK Köping 11. Skoghalls IBK Utveckling
  12. Kristinehamn IBF
   
Herrar Div 3 - ÖLIBF Damer Div 2 - VIBF/ÖLIBF
1. Gropens IF 1. Surahammars IBF
2. Kopparbergs BK 2. Sala Silverstaden IBK
3. Ekeby IF 3. Örebro SK Ung
4. Lillån IBS 4. IBF Örebro Ung
5. Lillån IBK Ung 5. IFK Arboga
6. Örebro SK Ung 6. Skogsgymnastikens IBS
7. Askersunds IBK 7. Nora IBK
8. IBK Öster Örebro 8. SMÅ IF
9. KFUM Örebro 9. IK Råby Västerås
  Askersunds IBK (Nytt lag)
1. WSK Lindesberg (B-lag) WSK Lindesberg (Nytt lag)
2. Kumla IBK (B-lag) KFUM Örebro (Nytt lag)
3. Gropens IF (B-lag) Lillån IBK Ungdom (Nytt lag)
  Västerås IBS Ung (Nytt lag)
  Skiljebo SK (Nytt lag)
Herrar Div 3 - VIBF  
1. Rocklunda IBK  
2. IK Råby Västerås  
3. Tillberga IK Ung  
4. Barkarö SK  
5. Knäppmora AIK  
6. IBK Köping Ung  
7. IBK Sala  
8. Skiljebo SK  
9. IBK Gurkstaden Västerås  
10. IFK Arboga Ung  
   
   
Herrar Div 4 - VIBF * Damer Utveckling
1. Sala Silverstaden IBK (B-lag) 1. Skälby IBK/Rönnby IBK Ung
2. Kungsörs IBK (B-lag) 2. Ekeby IF
3. Per-Ols IBF (B-lag) 3. Sala Silverstaden IBK
4. IBK Sala (B-lag) 4. Knäppmora AIK
5. Barkarö SK (B-lag) 5. Per-Ols IBF
6. IBK Köping (B-lag) 6. IBK Sala
   
   
   
Herrar SSB-Ligan (Motionsserie) * Damer Utveckling Junior
1. Västerås Navahos 1. Västerås IBS Ung (05-06)
2. Västerås Legends 2. Ekeby IF/SMÅ IF
3. Ullvi SK 3. Surahammars IBF
4. Haus 4. Rönnby IBK Ung
5. Hovdesta Flyers 5. IBK Sala
6. Bolltroll 6. IBF Örebro Utveckling
7. KFUM 7. IBK Hallsta
  8. Nora IBK
  9. IBK Köping Ung
  10. Lillån IBK Ung
   
HJ18-20 Damer SSB-Ligan (Motionsserie)
1. Lillån IBK 1. Bandyterna
2. IBK Sala 2. Rönnby Legends
3. Askersunds IBK 3. Ladies United
4. IFK Arboga
 
5. IBK Köping  
   
HJ17 Region  
1. Västerås IBS Ung  
2. Lillån IBK Vit  
3. Lillån IBK Grön  
4. Skälby IBK   
5. Örebro SK Ung  
6. IBF Örebro Utveckling  
7. Hagfors IBS/Edebäck IBF  
8. Karlstad IBF Ungdom  
9. Skoghalls IBK Utveckling  
10. GS 86 AIF  
11. Skattkärrs IK  
   
* HJ16 Region (05/06)  
1. Västerås IBS Ung  
2. IBK Sala  
3. Örebro SK Ung  
   
Pojkar Klass 1 - 05/06 Flickor Klass 1 - 05/06
1. Västerås IBS Ung (2006) Svår 1. Lillån IBK
2. Lillån IBK Svår  
3. Skälby IBK   
4. IBK Sala (2006)  
5. Dingtuna GIF (2005)  
6. Örebro SK Ung Svår  
7. Kumla IBK (2006)  
   
1. Västerås IBS Ung (2006-2007) Lätt 1. Rönnby IBK Ung (2006) Lätt
2. Örebro SK Ung Lätt  
   
Pojkar Klass 2 - 06/07 Flickor Klass 2 - 06/07
1. IBF Örebro Utveckling (2006/2007) Svår 1. Rönnby IBK Ung (2007) Svår
2. Gropens IF Svår 2. IBK Sala (2006-2007)
3. Lillån IBK Svår 3. IFK Arboga (2006-2007)
4. Per-Ols IBF (2005-2007) Svår 4. IBK Hallsta (2006)
5. Örebro SK Ung Svår  
6. IBK Hallsta (2006)  
7. IBK Köping (2007) Svår  
8. Kumla IBK (2006-2007)  
   
1. Västerås IBS Ung (2008) Lätt 1. Ekeby IF (2006) Lätt
2. Tillberga IK Ung Lätt 2 IBK Köping Ung (2006-2007) Lätt
3. Kungsörs IBK (2006/2007) Lätt  
4. Örebro SK Ung Lätt  
5. Skogsgymnastikens IBS (2005-2006) Lätt  
6. Nora IBK (2006-2008)  
7. IFK Arboga (2007)  
   
Pojkar Klass 3 - 07/08 Flickor Klass 3 - 07/08
1. IBF Örebro Utveckling (2007-2008) Svår 1. Västerås IBS Ung (2007-2009) Svår
2. Lillån IBK Vit 2. Per-Ols IBF (2006-2007)
3. Lillån IBK Grön 3. IBK Sala (2008)
4. Per-Ols IBF (2006-2007) Svår 4. Hovsta IF (2007-2008)
5. IBK Sala (2007) 5. IBF Örebro Utv (2008)
7. Hovsta IF (2007-2008)  
   
   
1. Västerås IBS Ung (2008) Lätt 1. Västerås IBS Ung (2007-2009) Lätt
2. Tillberga IK Ung Lätt 2. Silvergruvans IBF (2007-2008) Lätt
3. Ekeby IF (2007-2008) Lätt 3. Ekeby IF (2007) Lätt
4. Örebro SK Ung 4. Rönnby IBK Ung (2008) Lätt
5. SMÅ IF (2006-2008) 5. SMÅ IF (2006-2008)
6. IBK Köping (2007) Lätt 6. IBK Hallsta (2008) Lätt
7. Pålsboda IBF Lätt 7. Nora IBK (2007-2009)
  8. IBK Köping Ung (2006-2009) Lätt
   
Pojkar Klass 4 - 08/09 Flickor Klass 4 - 08/09
1. IBF Örebro Utveckling (2008-2009) Svår 1. Romfartuna GIF (2009) Svår
2. Gropens IF Svår 2. Rönnby IBK Ung (2008) Svår
3. Kumla IBK Svår 3. Per-Ols IBF (2008-2009) Svår
4. Lillån IBK Svår 4. IBK Sala (2009)
5. IBK Sala (2008) 5. IFK Arboga (2008-2009)
6. Per-Ols IBF (2008) 6. IBK Hallsta (2009) Svår
7. IBK Hallsta (2008) 7. KFUM Örebro (2008) Svår
8. IBK Köping (2008) Svår  
   
1. IBF Örebro Utveckling (2008-2009) Lätt 1. Ekeby IF (2008-2009) Lätt
2. Västerås IBS Ung (2009) Lätt 2. Kungsörs IBK (2007-2010) Lätt
3. Tillberga IK Ung Lätt 3. Rönnby IBK Ung (2009-2010) Lätt
4. Silvergruvans IBF (2008-2009) Lätt 4. Fellingsbro IBS (2008-2010) Lätt
5. Ekeby IF (2007-2008) Lätt 5. IBK Köping Ung (2008-2009) Lätt
6. Kumla IBK Lätt 6. Gropens IF (2007-2009) Lätt
7. Surahammars IBF (2007-2009) Lätt 7. Kopparbergs BK (2008-2009) Lätt
8. Knäppmora AIK Lätt  
9. IBK Sala (2009)  
10. Skiljebo SK (2009) Lätt  
11. Örebro SK Ung Lätt  
12. Askersunds IBK (2008-2009) Lätt  
13. Hovsta IF (2009)  
14. IBK Köping (2009) Lätt  
   
   
Pojkar Klass 5 - 09/10 Flickor Klass 5 - 09/10
1. Västerås IBS Ung (2009) Svår 1. Rönnby IBK Ung (2009-2010) Svår
2. Tillberga IK Ung Svår 2. Askersunds IBK (2009-2010) Svår
3. Rönnby IBK Ung (2009) Svår 3. Hovsta IF (2009-2010)
4. IBK Sala (2010)  
5. Skiljebo SK (2009) Svår  
6. Örebro SK Ung Svår  
7. IFK Arboga (2009)  
8. IK Hallsta (2009) Svår  
9. Nora IBK (2009-2010)   
10. IBK Köping (2008-2009) Lätt  
11. IBF Örebro Ut (2010)  
   
1. Västerås IBS Ung (2010) Lätt 1. IBK Hallsta (2009) Lätt
2. Ekeby IF (2009-2010) Lätt 2. Vintrosa IS (2009-2010) Lätt
3. Surahammars IBF (2010) Lätt 3. WSK Lindesberg (2009-2010) Lätt
4. WSK Lindesberg (2009-2010) Lätt 4. Örebro SK Ung Lätt
5. Åsbro GoIF (2008-2011) Lätt  
6. IBK Köping (2010) Lätt  
7. KFUM Örebro (2008)  
8. Hovsta IF (2010)  
   
Pojkar Klass 6 - 2010/2011 Flickor Klass 6 - 2010/2011
1. Västerås IBS Ung (2010) 1. Surahammars IBF (2010-2012)
2. Tillberga IK Ung (2010) 2 IBK Sala (2010-2011)
3. Kungsörs IBK (2008-2011) 3. IFK Arboga (2010-2011)
4. Rönnby IBK Ung (2010) Svår 4. IBK Köping Ung (2010-2011)
5. Lillån IBK Svår  
6. IFK Arboga (2010)  
7. IBK Köping (2010-2011) Svår  
8. IBF Örebro Ut (2010)  
   
1. Kopparbergs BK (2010-2012) 1. Kopparbergs BK (2010-2013)
2. Gropens IF (2010-2011) Lätt 2. Ekeby IF (2010-2011)
3. Rönnby IBK Ung (2010) Lätt 3. WSK Lindesberg (2010-2011) Lätt
4. Skälby IBK  4. SMÅ IF (2009-2011)
5. Örebro SK Ung Lätt  
6. Askersunds IBK (2010-2011) Lätt  
7. Ekeby IF (2010) Lätt  
8. SMÅ IF (2009-2011)  
9. Fellingsbro IBS (2009-2012) Lätt  
10. Hovsta IF (2011)  
11. Pålsboda IBF Lätt  
   
Pojkar Klass 7 - 2011 Flickor Klass 7 - 2011
1. Västerås IBS Ung (2011-2012) Svår 1. Surahammars IBF (2011)
2. Tillberga IK Ung Svår 2. Lillån IBK
3. Rönnby IBK Ung (2011) Svår 3. Per-Ols IBF (2010-2011)
4. Skiljebo SK (2011) Svår 4. Örebro SK Ung Svår
5. Skälby IBK  5. Nora IBK (2010-2012)
6. Per-Ols IBF (2010-2011)  
7. IBK Sala (2011-2012)  
8. Skiljebo SK (2011) Lätt  
9. Skiljebo SK (2012) Lätt  
10. Surahammars IBF (2011)  
11.IFK Arboga (2011)  
12. Skogsgymnastikens IBS (2010-2011) Svår  
13 Ullvi SK (2011-2012) Lätt  
14. IBK Köping (2011) Svår  
15. KFUM Örebro (2010-2011) Svår  
   
1. Västerås IBS Ung (2011-2012) Lätt 1. Rönnby IBK Ung (2011) Lätt
2. Ekeby IF Vit (2011) Lätt 2. Örebro SK Ung Lätt
3. Ekeby IF Svart (2011) Lätt 3. Skogsgymnastikens IBS (2011-2012) Lätt
   
5. Barkarö SK Lätt  
6. WSK Lindesberg (2011) Lätt  
7. Lillån IBK Lätt  
8. Örebro SK Ung Lätt  
9. Nora IBK (2011-2012)  
10. KFUM Örebro (2010-2011) Lätt  
   
   
Pojkar Klass 8 - 2012 (Poolspel) Flickor Klass 8 - 2012 (Poolspel)
1. Tillberga IK Ung 1. Tillberga IK Ung
2. Surahammars IBF (2012) 2. Rönnby IBK Ung (2012)
3. Rönnby IBK Ung (2012) 3. IBK Köping Ung (2012)
4. Skälby IBK   
5. IFK Arboga (2012)  
6. IBK Hallsta ( 2011-2012)  
7. Skogsgymnastikens IBS (2012-2013)  
8. IBK Köping (2012)  
9. Skultuna IS (2012)  
   
1. Ekeby IF Vit (2012) 1. Ekeby IF Vit (2012)
2. Ekeby IF Svart (2012) 2. Ekeby IF Svart (2012)
3. Lillån IBK 3. Fellingsbro IBS (2011-2013)
4. Åsbro GoIF (2012-2013)  
5. Örebro SK Ung  
6. Askersunds IBK  
7. KFUM Örebro (2012-2013)  
8. Hovsta IF (2012)  
9. Pålsboda IBF  
   
Pojkar Klass 9 - 2013 (Poolspel) Flickor Klass 9 - 2013 (Poolspel)
1. Västerås IBS Ung (2012-2013) 1. Västerås IBS Ung (2012-2013)
2. IK Råby Västerås 2. Rönnby IBK Ung (2013)
3. Surahammars IBF (2013) 3. Per-Ols IBF (2012-2013)
4. Rönnby IBK Ung Svart (2013) 4. IBK Sala (2012-2013)
5. Rönnby IBK Ung Orange (2013) 5. IFK Arboga (2012-2013)
6. Per-Ols IBF (2012-2013) 6. IBK Köping Ung (2013-2014)
7. IBK Sala (2013)  
8. Skiljebo SK (2013)  
9. IFK Arboga (2013)  
10. IBK Hallsta (2013-2014)  
11. IBK Köping (2013)  
12. Skutuna IS (2013)  
   
1. Gropens IF (2012-2013) 1. Lillån IBK Vit
2. Ekeby IF Vit (2013) 2. Lillån IBK Grön
3. Ekeby IF Svart (2013) 3. Örebro SK Ung
4. WSK Lindesberg (FP 2012-2013) 4. SMÅ IF (2012-2014)
5. Lillån IBK Vit 5. Hovsta IF (2013-2014)
6. Lillån IBK Grön ? Eventuellt  
7. Örebro SK Ung Vit  
8. Örebro SK Ung Svart  
9. Fellingsbro IBS (2012-2014)  
10. SMÅ IF (2012-2014)  
11. Hovsta IF (2013-2014)  
   
Pojkar Klass 10 - 2014 (Poolspel) Flickor Klass 10 - 2014 (Poolspel)
1. Västerås IBS Ung (2014) 1. IK Råby Västerås (2014-2015)
2. Romfartuna GIF (2013-2014) 2. Surahammars IBF (2014)
3. IK Råby Västerås (2014-2015) 3. Rönnby IBK Ung (2014)
4. Surahammars IBF (2014) 4. IBK Köping Ung (2014)
5. Rönnby IBK Ung (2014)  
6. Skälby IBK   
7. Skiljebo SK (2014)  
8. IFK Arboga (2014)  
9. Skogsgymnastikens IBS (2014-2015)  
10. IBK Köping (2014)  
   
1. Ekeby IF Svart (2014) 1. Ekeby IF Vit (2014)
2. Ekeby IF Vit (2014) 2. Ekeby IF Svart (2014)
3. Lillån IBK Vit 3. Ekeby IF (2015)
4. Lillån IBK Grön? Eventuellt  
5. Örebro SK Ung  
6. Lillån IBK  
   
Innebandylekis Innebandylekis
1. IK Råby Västerås 1. Rönnby IBK Ung (2015)
2. Rönnby IBK Ung (2015) 2. IK Råby Västerås
3. IBK Sala (2014-2016) 3. IBK Sala (2014-2016)
4. (2015-2016) 4. IBK Köping Ung (2014-2015)
   
1. Ekeby IF (2015)  1. Ekeby IF (2015)
2. Örebro SK Ung 2. Lillån IBK
3. Fellingsbro IBS (Flick & Pojk) 3. Örebro SK Ung

* Serier som vi ej vet om de blir av.