Möte med föreningar i VIBF & ÖLIBF kring förslag om förändring av seriestruktur förbundsserien

Eft Matchoversikt Arenan

Hejsan Föreningar i VIBF & ÖLIBF

Svenska Innebandyförbundet har stora planer på att förändra sin seriestruktur (förbundsserien).

Västmanlands & Örebro Läns Innebandyförbund kommer att närvara på tävlingskongressen den 11:e dec i Stockholm där förslaget ska behandlas.

Innan vi reser till tävlingskongressen så vill ni höra vad ni föreningar anser om det nya förslaget. 

Ni kan läsa serieförslaget via denna [PDF]
Det är bra om ni läser igen detta innan mötet.

Vi kallar till träff med alla seniorlag i VIBF/ÖLIBF via teams den 1:a dec kl 19:00.

Ni anmäler er till mötet via mailen stefan.karlsson@innebandy.se
Kallelsen skickas ut på torsdag.


Anmälda:

Namn: Förening: mail:
Stefan Karlsson VIBF/ÖLIBF stefan.karlsson@innebandy.se
Anton Drake Lillån IBK anton.drake@lillanibk.se
Martin Stockhult ÖLIBF martin.stockhult@innebandy.se
Thomas Kallin ÖLIBF/VIBF thomas.kallin@innebandy.se
Jimmie Larsson Skiljebo SK jila721231@gmail.com
Patrik Enberg Västerås IBS Ung patrik.e@vib.se
Lasse Persson Kumla IBK Dam info@kumlaibk.se
Håkan Bulin Västerås Rönnby IBK hakan@ronnby.se
Richard Schlugi Surahammars IBF richard.schlugi@hmbcon.com
Anna Nordström IBF Västerås anna.nordstrom@vib.se
Gustav Eklund Örebro SK Ung gustav.de.eklund@gmail.com
Lars Svensson VIBF lars.svensson@innebandy.se
Dela
Facebook
Länk kopierad!

Relaterat

Nationella samarbetspartners
Pantamera
EY
OBOS