Köp streaming i Innebandyappen!

Klicka här

Gå Svensk Innebandys Fifty/fifty-utbildning

Klicka här

Dessa spelare är uttagna till Östergötlands träningstrupp P06 samt F06/07

Här nedan ser ni spelarna som är uttagna till Östergötlands träningstrupp för distriktslaget. Killar födda 2006 och tjejer födda 2006 och 2007. 

Vi önskar alla spelare ett stort grattis och lycka till på framtida uttagningar! 

 

P06

Målvakter:

Emil Käll, IBF Norrköping

Liam Selander, Åby IBK U

Melvin Önnegren, Bergs IK

Noel Bjökeby, Linköping IBK U

 

Utespelare:

Adam Wärn, Solfjäderstaden IBK

Albin Karlsson, Soljäderstaden IBK

Alexander Trybom, Åby IBK U

Casper Jonsson, Solfjäderstaden IBK

Dominic Gille, Mjölby IBK

Erik Amnered, Hjulsbro IK

Filip Lundquist, Hjulsbro IK

Hugo Lindberg, Linköping IBK U

Hugo Lorin, Solfjäderstaden IBK

Isac Ammenberg, Linköping IBK U

Isac Thorn, Linköping IBK U

Ivan Lindsjöö, Linköping IBK U

Jonathan Vitoria Osmin, Linköping IBK U

Liam Broström, Bergs IK

Liam Karlsson, Bergs IK

Linus Karlsson, Bergs IK

Linus Kågered Petersson, Linköping IBK U

Linus Lundgren, Linköping IBK U

Lucas Pettersson, Hjulsbro IK

Martin Andersson, IBF Norrköping

Melker Hansson, Åby IBK U

Melker Landström, Solfjäderstaden IBK

Noa Karlsson, IBF Norrköping

Noah Tingvall Malm, Åby IBK U

Noel Östlid, Linköping IBK U

Olle Lindqvist, Linköping IBK U

Robin Torstensson, Bergs IK

Samuel Ekvall, Linköping IBK U

Tage Folin, Mjölby IBK

Wille Kangas, Bergs IK

William Bäcklund, Rimforsa IF

 

F06/07

Målvakter:

Ingrid Mörnsjö, Linköping IBK U

Lina Påhlson, Solfjäderstaden IBK

Thea Carlenius, IBF Linköping

 

Utespelare:

Alva Nehler, IBF Linköping

Alva Robertsson, Linköping IBK U

Elicia Alfheim, Solfjäderstaden IBK

Elin Franzén, IBF Linköping

Ella Lundqvist, Solfjäderstaden IBK

Elsa Rosén, Linköping IBK U

Embla Hellström, Linköping IBK U

Emelie Henning, Linköping IBK U

Jill Lindersson, IBF Linköping

Julia Holm, Linköping IBK U

Klara Hägerström, Linköping IBK U

Lea Hedemark, Solfjäderstaden IBK

Linnéa Bauman, Linköping IBK U

Lova Junestav, Solfjäderstaden IBK

Lovisa Wiberg, IBK Mantorp

Lowis Rydberg, Boets IK

Meja Bergström, IBF Linköping

Märta Lövgren, Linköping IBK U

Nathalie Hamilton, Solfjäderstaden IBK

Selma Widén, Solfjäderstaden IBK

Siri Hjelte Bernström, Solfjäderstaden IBK

Tilde Karlsson, Boets IK

Tuva Bodiroza, Boets IK

Vendela Larsson, IBK Mantorp

Vendela Wirf, IBK Mantorp

Vilma Söderlund, Linköping IBK U

short_text    Publicerat av Viktoria Gustafsson 2022-06-07, kl 16:01