Information, riktlinjer och rekommendationer avseende Covid-19.

Läs mer

Anmälda lag till tävling säsongen 2021/2022

Hejsan
Här presenterar vi hur våra föreningar anmält sina lag till seriespelet/poolspelet.
Vid eventuella frågor var god kontakta stefan.karlsson@innebandy.se
 
Vi vet inte hur själva seriestrukturen ser ut för Säsongen 2021-2022. Vi vet mer efter 10:e maj  
Uppdaterat: 2021-04-29 kl. 15:00, Listan är för båda distrikten

Herrar Div 2 VIBF/ÖLIBF Damer Div 1 Region
1. Västerås IBS Ung 1. Kungsörs IBK
2. Tillberga IK 2. Lillån IBK
3. Sala Silverstaden IBK 3. Skälby IBK
4. Kungsörs IBK 4. IBK Sala
5. WSK Lindesberg  
6. Skälby IBK Ung  
7. Per-Ols IBF  
8. IBF Örebro Ung  
   
Herrar Div 3 - ÖLIBF Damer Div 2 - VIBF/ÖLIBF
1. Gropens IF 1. Västerås IBS Ung
2. Kopparbergs BK 2. Surahammars IBF
3. Ekeby IF 3. Sala Silverstaden IBK
4. Lillån IBS 4. WSK Lindesberg
5. Lillån IBK Ung 5. Lillån IBK Ungdom
6. Örebro SK Ung 6. Örebro SK Ung
7. Askersunds IBK 7. Skiljebo SK
  8. Askersunds IBK
  9. IBF Örebro Ung
   
Herrar Div 3 - VIBF  
1. Rocklunda IBK  
2. IK Råby Västerås  
3. Tillberga IK Ung  
4. Barkarö SK  
5. Knäppmora AIK  
6. Köpings IS  
7. IBK Sala  
8. Skiljebo SK  
9. IBK Gurkstaden Västerås  
   
Herrar Div 4 - ÖLIBF * Damer Utveckling
1. Gropens IF B-lag 1. IK Råby Västerås
2. WSK Lindesberg B-lag 2. Ekeby IF
  3. Sala Silverstaden IBK
  4. Knäppmora AIK
  5. Per-Ols IBF
  6. IBK Sala
  7. Skälby IBK/Rönnby IBK Ung
   
Herrar Div 4 - VIBF * Damer Utveckling Junior
1. Sala Silverstaden IBK B-lag 1. Västerås IBS Ung (05-06)
2. Kungsörs IBK B-lag 2. Ekeby IF/SMÅ IF
3. Per-Ols IBF B-lag 3. Surahammars IBF
4. IBK Sala B-lag 4. Rönnby IBK Ung
  6. IBK Sala
  7. IBF Örebro Utveckling
   
Herrar SSB-Ligan (Motionsserie) Damer SSB-Ligan (Motionsserie)
1. Västerås Navahos 1. Bandyterna
  2. Rönnby Legends
  3. Ladies United
HJ18-20
 
1. Lillån IBK
 
2. IBK Sala  
3. Askersunds IBK  
   
HJ17 Region  
1. Västerås IBS Ung  
2. Lillån IBK Vit  
3. Lillån IBK Grön  
4. Skälby IBK   
5. Örebro SK Ung  
6 IBF Örebro Ung  
   
* HJ16 Region (05/06)  
1. Västerås IBS Ung  
2. IBK Sala  
3. Örebro SK Ung  
   
Pojkar Klass 1 - 05/06 Flickor Klass 1 - 05/06
1. Västerås IBS Ung (2006) Svår 1. Lillån IBK
2. Lillån IBK Svår 2. Örebro SK Ung Svår
3. Skälby IBK   
4. IBK Sala (2006)  
5. Dingtuna GIF (2005)  
6. Örebro SK Ung Svår  
   
1. Västerås IBS Ung (2006-2007) Lätt 1. Rönnby IBK Ung (2006) Lätt
2. Örebro SK Ung Lätt  
   
Pojkar Klass 2 - 06/07 Flickor Klass 2 - 06/07
1. IBF Örebro Utveckling (2006/2007) Svår 1. Rönnby IBK Ung (2007) Svår
2. Gropens IF Svår 2. IBK Sala (2006-2007)
3. Lillån IBK Svår  
4. Per-Ols IBF (2005-2007) Svår  
5. Örebro SK Ung Svår  
   
1. Västerås IBS Ung (2008) Lätt 1. Ekeby IF (2006) Lätt
2. Tillberga IK Ung Lätt  
3. Kungsörs IBK (2006/2007) Lätt  
4. Örebro SK Ung Lätt  
   
Pojkar Klass 3 - 07/08 Flickor Klass 3 - 07/08
1. IBF Örebro Utveckling (2007-2008) Svår 1. Västerås IBS Ung (2007-2009) Svår
2. Lillån IBK Vit 2. Per-Ols IBF (2006-2007)
3. Lillån IBK Grön 3. IBK Sala (2008)
4. Per-Ols IBF (2006-2007) Svår  
5. IBK Sala (2007)  
   
1. Västerås IBS Ung (2008) Lätt 1. Västerås IBS Ung (2007-2009) Lätt
2. Tillberga IK Ung Lätt 2. Silvergruvans IBF (2007-2008) Lätt
3. Ekeby IF (2007-2008) Lätt 3. Ekeby IF (2007) Lätt
4. Örebro SK Ung 4. Rönnby IBK Ung (2008) Lätt
   
Pojkar Klass 4 - 08/09 Flickor Klass 4 - 08/09
1. IBF Örebro Utveckling (2008-2009) Svår 1. Romfartuna GIF (2009) Svår
2. Gropens IF Svår 2. Rönnby IBK Ung (2008) Svår
3. Kumla IBK Svår 3. Per-Ols IBF (2008-2009) Svår
4. Lillån IBK Svår 4. IBK Sala (2009)
5. IBK Sala (2008)  
6. Per-Ols IBF (2008)  
   
1. IBF Örebro Utveckling (2008-2009) Lätt 1. Ekeby IF (2008-2009) Lätt
2. Västerås IBS Ung (2009) Lätt 2. Kungsörs IBK (2007-2010) Lätt
3. Tillberga IK Ung Lätt 3. Rönnby IBK Ung (2009-2010) Lätt
4. Silvergruvans IBF (2008-2009) Lätt  
5. Ekeby IF (2007-2008) Lätt  
6. Kumla IBK Lätt  
7. Surahammars IBF (2007-2009) Lätt  
8. Knäppmora AIK Lätt  
9. IBK Sala (2009)  
10. Skiljebo SK (2009) Lätt  
11. Örebro SK Ung Lätt  
12. Askersunds IBK (2008-2009) Lätt  
   
Pojkar Klass 5 - 09/10 Flickor Klass 5 - 09/10
1. Västerås IBS Ung (2009) Svår 1. Rönnby IBK Ung (2009-2010) Svår
2. Tillberga IK Ung Svår 2. Askersunds IBK (2009-2010) Svår
3. Rönnby IBK Ung (2009) Svår  
4. IBK Sala (2010)  
5. Skiljebo SK (2009) Svår  
6. Örebro SK Ung Svår  
   
1. Västerås IBS Ung (2010) Lätt 1. Gropens IF (2007-2009) Lätt
2. Ekeby IF (2009-2010) Lätt 2. Vintrosa IS (2009-2010) Lätt
3. Surahammars IBF (2010) Lätt 3. WSK Lindesberg (2009-2010) Lätt
4. WSK Lindesberg (2009-2010) Lätt 4. Örebro SK Ung Lätt
5. Åsbro GoIF (2008-2011) Lätt  
   
Pojkar Klass 6 - 2010/2011 Flickor Klass 6 - 2010/2011
1. Västerås IBS Ung (2010) 1. Surahammars IBF (2010-2012)
2. Tillberga IK Ung (2010) 2 IBK Sala (2010-2011)
3. Kungsörs IBK (2008-2011)  
4. Rönnby IBK Ung (2010) Svår  
5. Lillån IBK Svår  
   
1. Kopparbergs BK (2010-2012) 1. Kopparbergs BK (2010-2013)
2. Gropens IF (2010-2011) 2. Ekeby IF (2010-2011)
3. Rönnby IBK Ung (2010) Lätt 3. WSK Lindesberg (2010-2011) Lätt
4. Skälby IBK   
5. Örebro SK Ung Lätt  
6. Askersunds IBK (2010-2011) Lätt  
7. Ekeby IF (2010) Lätt  
   
Pojkar Klass 7 - 2011 Flickor Klass 7 - 2011
1. Västerås IBS Ung (2011-2012) Svår 1. Surahammars IBF (2011)
2. Tillberga IK Ung Svår 2. Lillån IBK
3. Rönnby IBK Ung (2011) Svår 3. Per-Ols IBF (2010-2011)
4. Skiljebo SK (2011) Svår 4. Örebro SK Ung Svår
5. Skälby IBK   
6. Per-Ols IBF (2010-2011)  
7. IBK Sala (2011-2012)  
8. Skiljebo SK (2011) Lätt  
9. Skiljebo SK (2012) Lätt  
10. Surahammars IBF (2011)  
   
1. Västerås IBS Ung (2011-2012) Lätt 1. Rönnby IBK Ung (2011) Lätt
2. Ekeby IF Vit (2011) Lätt 2. Örebro SK Ung Lätt
3. Ekeby IF Svart (2011) Lätt  
4. Vintrosa IS (2011-2012) Lätt  
5. Barkarö SK Lätt  
6. WSK Lindesberg (2011) Lätt  
7. Lillån IBK Lätt  
8. Örebro SK Ung Lätt  
   
Pojkar Klass 8 - 2012 (Poolspel) Flickor Klass 8 - 2012 (Poolspel)
1. Tillberga IK Ung 1. Tillberga IK Ung
2. Surahammars IBF (2012) 2. Rönnby IBK Ung (2012)
3. Rönnby IBK Ung (2012)  
4. Skälby IBK   
   
   
1. Ekeby IF Vit (2012) 1. Ekeby IF Vit (2012)
2. Ekeby IF Svart (2012) 2. Ekeby IF Svart (2012)
3. Lillån IBK  
4. Åsbro GoIF (2012-2013)  
5. Örebro SK Ung  
6. Askersunds IBK  
   
Pojkar Klass 9 - 2013 (Poolspel) Flickor Klass 9 - 2013 (Poolspel)
1. Västerås IBS Ung (2012-2013) 1. Västerås IBS Ung (2012-2013)
2. IK Råby Västerås 2. Rönnby IBK Ung (2013)
3. Surahammars IBF (2013) 3. Per-Ols IBF (2012-2013)
4. Rönnby IBK Ung Svart (2013) 4. IBK Sala (2012-2013)
5. Rönnby IBK Ung Orange (2013)  
6. Per-Ols IBF (2012-2013)  
7. IBK Sala (2013)  
8. Skiljebo SK (2013)  
   
1. Gropens IF (2012-2013) 1. Lillån IBK Vit
2. Ekeby IF Vit (2013) 2. Lillån IBK Grön
3. Ekeby IF Svart (2013) 3. Örebro SK Ung
4. WSK Lindesberg (FP 2012-2013)  
5. Lillån IBK Vit  
6. Lillån IBK Grön ? Eventuellt  
7. Örebro SK Ung Vit  
8. Örebro SK Ung Svart  
   
Pojkar Klass 10 - 2014 (Poolspel) Flickor Klass 10 - 2014 (Poolspel)
1. Västerås IBS Ung (2014) 1. IK Råby Västerås (2014-2015)
2. Romfartuna GIF (2013-2014) 2. Surahammars IBF (2014)
3. IK Råby Västerås (2014-2015) 3. Rönnby IBK Ung (2014)
4. Surahammars IBF (2014)  
5. Rönnby IBK Ung (2014)  
6. Skälby IBK   
7. Skiljebo SK (2014)  
   
1. Ekeby IF Svart (2014) 1. Ekeby IF Vit (2014)
2. Ekeby IF Vit (2014) 2. Ekeby IF Svart (2014)
3. Lillån IBK Vit 3. Ekeby IF (2015)
4. Lillån IBK Grön? Eventuellt  
5. Örebro SK Ung  
   
Innebandylekis Innebandylekis
1. IK Råby Västerås 1. Rönnby IBK Ung (2015)
2. Rönnby IBK Ung (2015) 2. IK Råby Västerås
3. IBK Sala (2014-2016) 3. IBK Sala (2014-2016)
   
 1. Ekeby IF (2015)  1. Ekeby IF (2015)
2. Örebro SK Ung 2. Lillån IBK
  3. Örebro SK Ung

* Serier som vi ej vet om de blir av.