Information, riktlinjer och rekommendationer avseende Covid-19

Läs mer

Köp streaming i Innebandyappen!

Klicka här

Serieförändringar senaste två veckorna

Senaste två veckorna har vi följande förändringar att redovisa

Urdragningar:

Flickor röd div 1:
FBC Uppsala

Flickor grön div 3 (Knatteliga):
Storvreta IBK F13
Frötuna IBF F14

H6:
IFK Dannemora/Österby
Pojkar röd div 2:
Enköpings IBK

Pojkar röd div 4:
Västerlöfsta IBF

Pojkar röd div 6:
Tierp IBK

Pojkar blå div 1:
Enköpings IBK
Hagunda IF (ett av 2 lag)
Roserberg/Arlanda 19

Pojkar blå div 2:
Enköpings IBK
Tierp IBK

Pojkar blå div 2 4 vs 4:
Sk Vide 1
Sk Vide 2

Pojkar grön div 1 (Knatteliga) :
Enköpings IBK

Pojkar grön div 3 (Knatteliga) :
Frötuna IBF P14
Storvreta IBK P14

NYA LAG:
Flickor röd div 1:
IK Sirius IBK
SK Vide

Pojkar blå div 3 4 vs4
Vaksala SK svart P12
Vaksala SK gul P12

Knatteligan Pantamera Flickor grön 3:
Tierp IBK F13/F14

Seriebyten:

Bålsta IBF från Pojkar blå div 2 4 vs 4 till Pojkar blå 3 4 vs 4

IFK Dannemora/Österby från Pojkar blå div 1 5 vs 5 till Pojkar röd div 6

 TIDIGARE FÖRÄNDRINGAR

URDRAGNINGAR


D2:
Vaksala SK

D3:
Björklinge BK
Tierp IBK

F16 GUD:
Vaksala SK

Flickor röd div 1:
IK Sirius IBK F06
Storvreta IBK
Vaksala SK F06 Gul

Flickor röd div 2:
Bälinge IF Svart
Frötuna IBF
Midas IBK

Flickor röd div 3:
SK Vide

Flickor röd div 4:
IK Sirius IBK F09 Blå

Flickor röd div 5:
Rosersberg/Arlanda IBK
Almunge IK

Flickor blå 1 5 vs 5:
Bålsta FBC
Vaksala SK F09

Flickor blå 2:
Stenhagens KK

Flickor blå 3 (4 vs 4):
Uppsala Life IF F11/12

Knatteligan Pantamera Flickor grön 2:
Wåhla IBK

H2 GUD:
Stenhagens KK

H4:
Björklinge BK

H3:
Enköpings IBK

H6:
Midas IBK U

Herrjunior GUD:
IK Sirius IBK

HJ Uppland:
Alunda IBF
Storvreta IBK
Tobo/Örbyhus FF

Pojkar röd div 1:
Björklinge BK
Hagunda IF P07

Pojkar blå 1 5 vs 5:
Gottsunda IBF P10
Vaksala SK P11 Gul
FBC Uppsala (Ett av två lag, det svarta laget är kvar i serien)

Pojkar röd div 2:
Alunda IBF

Pojkar röd div 4:
IBF Roslagsalliansen
Storvreta IBK Svart

Pojkar röd div 6:
Bälinge IF

Pojkar röd div 8:
IK Sirius FBC P09 Svart
Storvreta IBK
Vaksala SK

Pojkar blå 2 (4 vs 4)
Alunda IBF

Pojkar blå 2 (5 vs 5)
Lokomotiv Grillby IBK

Knatteligan Pantamera Pojkar grön 3:
SK Vide PF14
Wåhla IBK
Rosersberg Arlanda IBK

NYA LAG:
D3:
Storvreta/Storvreta Ungdom

F16 GUD
Björklinge BK

Flickor röd div 1:
SK Vide hoppar in i Flickor röd div 1 och spelar dubbelmöten = 10 matcher

SK Vide hoppar in i Flickor röd div 1 och spelar dubbelmöten = 10 matcher

Flickor blå 2 5 vs 5:
Vaksala SK (Ett lag till)
Rasbo IK vit
Rasbo IK svart

H6:
Löjte IBK
Fjärdhundra SK
Örsundsbro IF U

Knatteligan Pantamera Pojkar grön 3:
Midas IBK

SERIEBYTEN:
Örsundsbro IF från Pojkar röd div 2 till div 1

Hagunda IF från Pojkar röd div 6 till 8

IBK Östhammar från Pojkar röd div 8 till Pojkar blå 1

Estuna IF från pojkar blå 1 5 vs 5 till blå 2 5 vs 5

Rasbo IK U från H3 till H4

Bålsta FBC från pojkar blå 1 till Pojkar röd div 8

Uppsala Life IF från D3 till D2

Enköpings IBK från Flickor röd div 2 till Flickor röd div 3

Frötuna IBF vit från Flickor röd 4 till Flickor röd 5

Almunge IK/Funbo IF lämnar Flickor röd div 5 och Flickor blå 2 och hoppar in i Flickor blå 1 5 vs 5

Södra Trögds IK från Knatteligan Flickor grön 1 till Flickor blå 2




short_text    Publicerat av Simon Andrén 2021-10-29, kl 14:20