Köp streaming i Innebandyappen!

Klicka här

Gå en av Svensk Innebandys utbildningar

Klicka här

Breddtrupper till Upplands distriktslag

Det har tagits ut en bruttotrupp till fortsatta träffar för Upplands distriktslag för tjejer & killar födda 2006.  

UTTAGNINGSPROCESS TILL UPPLANDS DISTRIKTSLAG
Distriktslagsuttagningarna görs alltid genom bevakning och samverkan mellan föreningen spelaren tillhör och distriktlagsledarna som är kopplade till den aktuella årskullen.
Efter att distriktlagsledarna har samlat in den information de behöver kallar de en trupp till de första samlingarna.
Sen när processen är i gång så ligger fokus på att följa de spelare som varit med på de tidigare samlingarna, och på spelare som kan komma in senare i verksamheten genom att prestera bra i sina klubblag.
Distriktslagstruppen är aldrig helt stängd förens UIBF presenterar sluttruppen inför SDF-sm.


Så fortsätt utvecklas och kriga på i era föreningar, sluttruppen kommer inte att tas ut förrän efter helgen den 26-27 november, så är ni inte med just nu så har ni all möjlighet i världen att knyta näven i sommar, ta ett extra fyspass, skjut några extra skott före och efter träningarna, kriga på i serier och cuper så kommer de ge resultat!

Vill du ta del av mer information och datum för träningar för F16 - 2006 https://www.laget.se/uibf-F1606/

Vill du ta del av mer information och datum för träningar för P16 - 2006 https://www.laget.se/uibf-P1606

Breddtrupp F16

Amanda Axelsson - SK Vide
Thea Berggren - Storvreta IBK
Agnes Bergvall - Vaksala SK
Elwira Cervin Samner - Vaksala SK
Ella Dahl - Björklinge IBK
Ida Danielsson - Vaksala SK
Nomi Eriksson - Storvreta IBK
Agnes Engblom - SK Vide
Tuva Engblom - SK Vide
Miriam Fahlgren - Hagunda IF
Ebba Haglind - Storvreta IBK
Lisa Hising - Vaksala SK
Lovisa Hovberg - Björklinge IBK
Louise Jansson - Bälinge IF
Thea Jansson - Sigtuna IF IBK
Wilma Korsfeldt - Hagunda IF
Frida Lindfors - Storvreta IBK
Antonia Lindquist - Storvreta IBK
Nova Lundgren - Vaksala SK
Hanna Lundqvist - FBC Uppsala
Ida Mattsson - Vaksala SK
Hilda Rupp - SK Vide
Alva Schulat - Rosersberg Arlanda IBK
Ida Skeri - Bälinge IF
Thilda Spännare - Bälinge IF
Isabella Stjernström - Bälinge IF
Felica Stridsberg - IK Sirius IBK
Ella Strömberg - Bälinge IF
Hilda Sundström - IBK Östhammar
Signe Wigström - Vaksala SK
Alva Öman - Hagunda IF
Alva Östberg - Vaksala SK
Astrid Östberg - Vaksala SK
Emma Östman - Storvreta IBK
Nova Edlund - Bälinge

Breddtrupp P16

Noah Swedén – IK Sirius
Anton Söderqvist – IK Sirius
Amin Adan-Ahmed – IS Saga
Gustaf Olsson – IK Sirius
William Strandell – Storvreta IBK
Melvin Pedersson – Hagunda IF
Joel Lundell – RA19
Love Hoflin – IK Sirius
Samuel Söderqvist – IK Sirius
Malte Cohen – IS Saga
Ludwig Urbom – IS Saga
Arvid Åberg – IS Saga
Hampus Hallén – Midas IBK
Elias Ahovalli – Sigtuna IF
Edwin Enquist – Sigtuna IF
Filip Thidé – IK Sirius
Ville Collini – IK Sirius
Ludvig Spännare – IS Saga
Axel Odén – SK Vide
Adam Morley – IK Sirius
Ville Wärnmark – RA19
Erik Hagman – RA19
Melvin Backman – Storvreta IBK
Einar Bodén – IK Sirius
Lucas Englund-Gonzalez – IK Sirius
Hugo Granvik – IS saga
Hannes Johansson – IS Saga
Oscar Andersen – RA19
Elias Barrljung – Storvreta IBK
Alexander Kulenius – Bålsta FBC
Alexander Nilshed – IK Sirius
Ludvig Sundström – IK Sirius
Einar Kyller – IK Sirius
Leon Sandberg – IK Sirius
Gustaf Ahlin – IK Sirius

short_text    Publicerat av Johan Good 2022-05-24, kl 20:23