Information, riktlinjer och rekommendationer avseende Covid-19

Läs mer

Köp streaming i Innebandyappen!

Klicka här

Spelarträff #2 för F16

Här kommer gruppindelningarna till spelarträff # 2 för F16 som är den 19 september. Träningarna sker i Pershagens Sporthall, Södertälje.

Nästa träff är den 25 september, kallelse kommer inom kort till den.

Återbud lämnas snarast till ledarna.

Grupp 1:
Samling 09:30, träning 10:00-12:00

Målvakter
Mo Setho-Suphinya – Katrineholms IBF
Hailie Jalkebo – Nykvarns IF
Maja Bengtsson – Trosa Edanö IBK

Backar
Julia Bernin – IFK Gnesta
Agnes Immonen – Onyx IBS
Alice Östling – Onyx IBS
Alva Callhammar – Katrineholms IBF
Linn Sandberg – Nykvarns IF
Tilde Hellström – Strängnäs IBK
Ella Malmqvist – Strängnäs IBK
Julia Södergren – Telge SIBK
Klara Karlsson – Trosa Edanö IBK

Centrar
Matilda Aspgren – Trosa Edanö IBK
Alice Sigurdh – Onyx IBS
Clara Fogelberg – Katrineholms IBF
Malva Eriksson – Telge SIBK
Alice Grafford – Trosa Edanö IBK
Elise Ågren – Nykvarns IF
Nelly Klasson-Lindberg – Nykvarns IF

Forwards
Majken Engström – IFK Gnesta
Tyra Möller – IFK Gnesta
Jennifer Holmberg –IFK Gnesta
Maja Lundberg – Onyx IBS
Nellie Dahl – Onyx IBS
Nelly Tornmarker – Nykvarns IF
Alva Weinmark – Nykvarns IF
Olivia Klasson-Lindberg – Nykvarns IF
Tilde Loven – Strängnäs IBK
Elsa Turborn – Strängnäs IBK
Nora Särnå – Strängnäs IBK
Fanny Strandgren – Trosa Edanö IBK

Grupp 2:
Samling 12:30, träning 13:00-15:00

Målvakter
Clara Bernström – IFK Gnesta
Beatrice Långbergs – Strängnäs IBK

Backar
Maya Adolfsson – IK Standard
Matilda Håkansson – Katrineholms IBF
Izabel Carpenter – Nykvarns IF
Stina Johansson – Nykvarns IF
Alva Hagberg – Strängnäs IBK
Alva Mannström – Trosa Edanö IBK
Janina Johansson – Trosa Edanö IBK
Moa Leijonmark – Trosa Edanö IBK
Ida Anrell – Trosa Edanö IBK
Lily Bergström – Trosa Edanö IBK

Centrar
Evelina Lundgren – IFK Gnesta
Emilia Virtanen – IK Standard
Clara Lundh – Katrineholms IBF
Jenna Mäkinen – Nykvarns IF
Selma Busch-Palm – Strängnäs IBK
Alva Wallmark – Strängnäs IBK
Emma Noren – Trosa Edanö IBK
Henna Lappalainen – Trosa Edanö IBK

Forwards
Minna Olsson – IFK Gnesta
Elin Larsson – IFK Gnesta
Ebba Sundkvist – IK Standard
Ellen Wirlen – FBC Katrineholm
Ellen Eriksson – FBC Katrineholm
Hedwig Cannerheim – Nykvarns IF
Emilia Siimes-Gladh – Nykvarns IF
Irma Alm – Strängnäs IBK
Tilde Eklöf – Trosa Edanö IBK
Stephanie Johansson – Onyx IBS

short_text    Publicerat av Jan Berg 2021-09-15, kl 13:33