Köp streaming i Innebandyappen!

Klicka här

Gå Svensk Innebandys Fifty/fifty-utbildning

Klicka här

Anmälda lag till säsongen 2022-2023

Följande lag är anmälda till seriespel.

2022-05-30 08:30

H2
Torshälla IBK
Telge SIBK
FBC Nyköping U-lag
Trosa Edanö IBK
Onyx IBS
IFK Gnesta
Eskilstuna Nyfors IK
Katrineholms IBF

H3
IFK Mariefred
Telge SIBK U-lag
Onyx IBS U-lag
Nykvarns IF U-lag
IFK Gnesta U-lag
Torshälla IBK U-lag
IK Standard
Strängnäs IBK U-lag
Järna SK
Malmköpings IBF
Trosa Edanö IBK U-lag
Eskilstuna Nyfors IK U-lag

D1
Nykvarn IBF Ungdom
Telge SIBK U-lag
Trosa Edanö IBK
Onyx IBS
FBC Katrineholm U-lag
Katrineholms IBF
LiU AIF IBK
IBF Linköping
Linköping IBK Ungdom
Bergs IK U-lag
IFK Gnesta

D2
Endre IF U-lag
FBC Nyköping
Kolpenäs IBF
Nykvarns IBF Ungdom U-lag
Onyx IBS U-lag
IK Standard
Strängnäs IBK
Katrineholms IBF
Pershagens SK
IBF Norrköping
Svärtinge SK
IBK Åtvidaberg
IBK Mantorp
IBF Linköping U-lag
Söderköpings IBK
Linköping IBK Ungdom U-lag
Solfjäderstaden IBK
Borensberg IBC
Bergs IK U-lag

HJ
Telge SIBK
Onyx IBS
Nykvarns IF
Torshälla IBK
Trosa Edanö IBK
Strängnäs IBK
Malmköpings IBF
Katrineholms IBF
IBF Norrköping
Linköping IBK Ungdom
Linköping IBK Ungdom
Solfjäderstaden IBK
Hjulsbro IK
Åby IBK Ungdom
Bergs IK

DJ
Nykvarns IBF Ungdom
Telge SIBK
Onyx IBS
Trosa Edanö IBK
Strängnäs IBK
IBF Linköping
Linköping IBK Ungdom
Solfjäderstaden IBK
Åby IBK Ungdom
IFK Gnesta

Pojkar Röd
Nykvarns IF P07
Nykvarns IF P07
Nykvarns IF P08
Nykvarns IF P08
Nykvarns IF P09
Nykvarns IF P09
Nykvarns IF P10
Nykvarns IF P10
Telge SIBK P05-06
Telge SIBK P07-08
Telge SIBK P07-08
Telge SIBK P09-10
Trosa Edanö IBK P07-08
Trosa Edanö IBK P07-08
Trosa Edanö IBK P09-10
Onyx IBS P07
Onyx IBS P08
Onyx IBS P09
Onyx IBS P10 
Onyx IBS P10 Oxelösund
Mesta IBK P07
Mesta IBK P08-09
Mesta IBK P08-09
IFK Gnesta P06-08
IFK Gnesta P09
IFK Gnesta P10
Ekbackskyrkans IBK P07-09
IFK Mariefred P07-08
IFK Mariefred P09-10
Strängnäs P07
Strängnäs P08
Strängnäs P10
Malmköpings IBF P06-09
Eskilstuna Nyfors IK P09
Katrineholms IBF P05-06
Katrineholms IBF P06-09
Katrineholms IBF P06-09
Katrineholms IBF P09-10
Torshälla IBK P08-09
Torshälla IBK P08-09
Torshälla IBK P08-09
Torshälla IBK P10

Flickor Röd
Telge SIBK F05-10
Telge SIBK F06-10
Onyx IBS F07-08
Onyx IBS F09-10
Trosa Edanö IBK F07-08
Trosa Edanö IBK F07-08 (med Östergötland)
Trosa Edanö IBK F09-10
IFK Gnesta F09-10
Nykvarns IF F07-09
Nykvarns IF F09-10
IK Standard F05-08
IK Standard F09
Strängnäs IBK F09-10
Katrineholm F07-09

Pojkar Blå
Telge SIBK P10
Telge SIBK P11
Telge SIBK P11
Telge SIBK PF12
Nykvarns IF P11
Nykvarns IF P12
Nykvarns IF P12
Onyx IBS P12
Onyx IBS P12
Onyx IBS P12
Onyx IBS P12
Mesta IBK P10
Mesta IBK P11
Mesta IBK P12-13
Mesta IBK P12-13
IFK Gnesta P11-12
IFK Gnesta PF13
Trosa Edanö IBK P11
Trosa Edanö IBK P12
Trosa Edanö IBK P12
Trosa Edanö IBK P13
Trosa Edanö IBK P13
Ekbackskyrkans IBK P10-12
Hölö-Mörkö IF P10-11
Hölö-Mörkö IF P12-13
Strängnäs P10
Strängnäs P12
Strängnäs P12
Strängnäs P13
Järna SK P11
Järna SK P12
Järna SK P12
Malmköpings IBF P11-13 Röd
Malmköpings IBF P11-12 Svart
IK Standard P12-13
Eskilstuna Nyfors IK P10-13
Torshälla IBK P10
Torshälla IBK P10
Torshälla IBK P12-13
Torshälla IBK P12-13
IFK Mariefred P12
Katrineholms IBF P11-12
Pershagens SK P11

 

Flickor Blå
Telge SIBK F10-11
Telge SIBK F10-11
Nykvarns IF F11
Nykvarns IF F11
Nykvarns IF F12-13
Nykvarns IF F12-13
Trosa Edanö IBK F12-13
Trosa Edanö IBK F12-13
Onyx IBS F11-12
Hölö-Mörkö IF F10-11
Hölö-Mörkö IF F11-12
Malmköpings IBF F10-11
Katrineholms IBF 10-13

Pojkar Grön
Telge SIBK P13
Telge SIBK P13
Telge SIBK P14
Telge SIBK P14
Telge SIBK P14 Vit
Nykvarns IF P13
Nykvarns IF P13
Nykvarns IF P13
Nykvarns IF P13
Nykvarns IF P14
Nykvarns IF P14
Nykvarns IF P14
Nykvarns IF P14
Nykvarns IF P15
Nykvarns IF P15
Onyx IBS P13
Onyx IBS P13
Onyx IBS P13/14 Oxelösund
Onyx IBS P13/14 Oxelösund
Onyx IBS P14
Onyx IBS P14
Onyx IBS P15-16
Onyx IBS P15-16
IFK Gnesta P14
IFK Gnesta P14
IFK Gnesta P14
IFK Gnesta P14
Mesta IBK P14
Mesta IBK P14
Mesta IBK P14
Mesta IBK P14
Mesta IBK P14
Mesta IBK P14
Ekbackskyrkans IBK P13-15
Hölö-Mörkö IF PF14-15
Hölö-Mörkö IF PF14-15
Strängnäs P14
Strängnäs P14
Strängnäs P15
Strängnäs P15
Järna SK P14
Malmköpings IBF P13-15 Svart
Malmköpings IBF P13-15 Svart
Malmköpings IBF P??-?? Röd
IFK Mariefred P13
IFK Mariefred P14
Torshälla IBK P14
Torshälla IBK P14
Torshälla IBK P15
Torshälla IBK P15
Katrineholms IBF P13-14
Trosa Edanö IBK P14
Trosa Edanö IBK P15-16

Flickor Grön
Nykvarns IF F14-15
Nykvarns IF F14-15
Onyx IBS F13-14 Oxelösund
Onyx IBS F13-14 Oxelösund
Onyx IBS F13-16
Onyx IBS F13-16
IFK Gnesta F13-14
IFK Gnesta F13-14
Telge SIBK F13-15
Torshälla IBK F13-14
Torshälla IBK F13-14
Trosa Edanö IBK F14-15



DM Herrar
Telge SIBK
Onyx IBK
Trosa Edanö IBK
Nykvarns IF
Onyx IBS
IFK Gnesta
Torshälla IBK
Eskilstuna Nyfors IK
Katrineholms IBF

DM Damer
Telge SIBK
FBC Katrineholm
Trosa Edanö IBK
Nykvarns IBF Ungdom
Onyx IBS
IFK Gnesta
Katrineholms IBF

DM Herrjunior
Trosa Edanö IBK
Nykvarns IF
Onyx IBS
Telge SIBK
Torshälla IBK
Katrineholms IBF

DM Damjunior
Trosa Edanö IBK
Onyx IBS
Telge SIBK

 

short_text    Publicerat av Jan Berg 2022-05-30, kl 08:34