Så funkar nya innebandy.se

Video: Vi guidar dig genom den nya layouten

Serieindelning Pantamera Hösten 18

TK har nu faställt serieindelningen för Pantamera Röd och Mörkröd nivå för hösten 2018. Alla serier på rödnivå spelas 3x15 minuter rullande speltid med sista 3 som effektiva, mörkröda serier spelas med speltiden 3 x15 min effektivtid.

Efter inkomna förslag på ändringar så har vi gjort ändringaran efter bästa förmåga
och försökt undvika att få fler lag från samma förening i samma serie.
Detta har medfört att rankingen inte stämmer sedan tidigare och blir 100 % korrekt

Gällande namnbyte så skickar ni ett mail på vad som skall ändras till mikael.bjork@innebandy.se så löser vi detta Exp: IBF Backadalen P04 Grön i serie 6 - Nytt IBF Backadalen P04 -05.

När det gäller den blåa kommer dessa indelningar upp i IBIS under helgen.

Serieindelning Pantamera Röd och Mörkröd hösten 2018

Flickor Mörkröd
Serie 1
Landvetter IBK F04 vit
Pixbo Wallenstam IBF F03 Vit
Partille IBS F02-03 Svart
Floda IBK /IBK Göteborg F02
IBK Kungälv DJ
Ale IBF F03
Lindås IBK MIX
Pixbo Wallenstam IBF F04 Röd
Warberg IBF F03
FBC Lerum F03 Röd
 
Serie 2 A
Pixbo Wallenstam IBF F03 Röd
FBC Vinga F01/02
FBC Lerum F03 Svart
IK Zenith F02-03
Partille IBS F04 Vit
IBK Kungälv F03/04 Munkgärde
 
Serie 2 B
Lindås IBK F03
Lindome IBK F03/04 lila
Pixbo Wallenstam IBF F04 Vit
Warberg IBF F04
Varla IBK F 03/04
IBK Kungälv F 04/05 Kastelle Lag 1
 
Serie 3 A
Lindås IBK F04
IBF Backadalen F02-03
Ale IBF 02-04
Dingle AIK Flickor 02-04
Myggenäs IBK F-03
FBC Lerum F04 Röd
 
Flickor RÖD
Serie 1 A
Stenungsunds IBK F03-05
Landvetter IBK F04 blå
Lindome IBK F03/04 grön
IBF Älvstranden F05
Lindås IBK F04 Vit
Ale IBF F04/05 Grön
 
Serie 1 B
Floda IBK F04
IK Zenith F04-05
IBF Backadalen F04/05
IBK Kungälv F 04/05 Kastelle Lag 2
Lindås IBK F05
Öckerö IBK F04
 
Serie 2 A Spelas I trippelmöte 
FBC Lerum F05
Pixbo Wallenstam F 06 Röd
Lindome IBK F06
IBK Kungälv F05/06 Munkgärde
 
Serie 2 B
Landvetter IBK F05/06 blå
Pixbo Wallenstam IBF F05 Röd
Ale IBF F04/05 Blå
Dingle AIK F05-06
Lindås IBK F05 Vit
Myggenäs IBK f05/06/07
 
Serie 2 C
Landvetter IBK F05 Vit
Skår IBK F04
Pixbo Wallenstam IBF F05 Vit
Eken IBK F05-07 Gul
Ale IBF F06 Grön
IBK Bergum F03-05
 
Serie 2 D
FBC Vinga F03/04
IBF Älvstranden F05/06
Ale IBF F06 Blå
FBC Lerum F06 Röd
Kärra IBK F05/06
Pixbo Wallenstam IBF F06 Vit
 
Serie 3 A
Partille IBS F06
IBF Älvstranden F03/05
Eken IBK F06 Lila
Kärra IBK F07 Röd
Floda IBK F06
Mölndals IBF F06
IK Zenith F06/07
Lindås IBK F06/07
Ale IBF F06/07
Stenungsunds IBF F06/07
Hindås IBK F06/07
 
 
Pojkar Mörkröd
Serie 1
IBF Backadalen HJ
FBC Aspen HJ Svart
Lindås IBK JR akademi
Varla IBK HJ 2
Pixbo Wallenstam IBF HJ Svart
Frölunda IBK P02
 
Serie 2 A
Sandö IBK Gbg Ner
Lindome IBK U16 Ner
Varla IBK HJ 2–4
Pixbo Wallenstam IBF HJ Röd
FBC Vinga P00-02
Ale IBF HJ
IK Zenith P03 Grön
Partille IBS P03/P04
FBC Aspen HJ Vit
IBK Göteborg P03 Svart
 
Serie 2 B
Mölndals IBF HJ Ner
IBK Göteborg U15 Ner
FBC Aspen HJ Röd
Warberg IBF P03
IBK Kungälv HJ Lag 2
Stenungsunds IBK P J 2 Gbg
Lindås IBK P02 Röd
Landvetter IBK P02/04 Svart
Kärra IBK U15 Röd
Särö IBK P03
 
Serie 3 A
Lindome IBK P02/03 Lila
Landvetter IBK P02/04 Blå
Lindås IBK P03 Vit
Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit
Floda IBK P03/01
IBF Älvstranden P03 Svart
IBK Kungälv P 03 Kastelle
IK Zenith P03 Vit
Dingle AIK P02/03 
Herrestads AIF P03/04 Röd
 
 
Serie 4 A
FBC Vinga P03-04 Blå
Pixbo Wallenstam IBF P04 Röd
Herrestads AIF P03/04 Blå
Stenungsunds IBK P032 Gbg
IK Zenith P03 Röd
Lindås IBK P04 Svart
IBK Kungälv P 04 Kastelle VI
FBC Lerum P04 Svart Ner
IBK Göteborg P04 Vit
Utbynäs SK P03/04
 
Serie 4 B
Stenungsunds IBK P031 Gbg
Melleruds IBK P02
Myggenäs IBK P 03 1
Orust IBK P04
Överby IF P03
 
Serie 4 C
Lindås IBK P04 Blå
IBF Älvstranden P03 Vit
Lindome IBK P02/03 Grön
Partille IBS P03 Röd
IBF Backadalen P03
IBK Kungälv P 03/04 Munkgärde
 
Serie 4 D
Ale IBF P03
IBK Göteborg P03 Vit
Partille IBS P04 Röd
FBC Vinga P03-04 Orange
FBC Lerum P04 Lions Röd
Lindås IBK P03 Svart
 
Röd Pojkar
Serie 1 A
IBK Kungälv P 04 Kastelle Svart
IK Zenith P04 Grön
Lindome IBK P04 Grön
IBF Backadalen P04 Röd
IBK Göteborg P04 Svart
Mölndals IBF P05 
Ale IBF P04
Landvetter IBK P05 1
Floda IBK P05
Dingle AIK P04/05
 
Serie 1 B
Mölndals IBF P04
Pixbo Wallenstam IBF P04 Vit
Landvetter IBK P05 3 svart
IK Zenith P04 Vit
Partille IBS P04 Vit
Ale IBF P05 Blå
Kärra IBK P05 Röd
IBF Backadalen P04 Blå
Lindome IBK P04 Lila
Lindås IBK P05 Svart
 
Serie 2 A
Landvetter IBK P05 2
IK Zenith P05 Grön
Lindome IBK P05 Grön
Melleruds IBK P04-05-06
FBC Lerum P05 Röd
Stenungsunds IBK P05 Gbg
Dingle AIK P05
IBK Bergum P05
IBK Göteborg P05 Vit
Utbynäs SK P04
 
Serie 2 B
Utbynäs SK P05
IBK Göteborg P05 Svart
Ale IBF P05 Grön
IBK Kungälv P 05 Kastelle Vit
Pixbo Wallenstam IBF P05 Svart
Frölunda IBK P05/04
Lindome IBK P05 Lila
Partille IBS P05
Lindås IBK P05 Vit
IBF Backadalen P05 Blå
 
Serie 3 A
Eken IBK P05
IK Zenith P06 Grön
IBF Backadalen P05
Floda IBK P04/05/06
Öckerö IBK P05
Stenungsunds IBK P05
IBK Kungälv P 05 Kastelle Lag Svart
FBC Vinga P06 Blå
IBK Göteborg P06 Svart
IBK Kungälv P 05/06 Munkgärde
 
Serie 3 B
IBK Kungälv P 06 Kastelle Lag Svart
IK Zenith P05 Vit
Mölndals IBF 1 P05 06
Stenungsunds IBK P06 Gbg
Myggenäs IBK P05 2
FBC Lerum P05 Svart
Herrestads AIF P06 Blå
Partille IBS P06 Vit
Lindås IBK P06 Svart
Dingle AIK P06
 
Serie 4 A
Kärra IBK P06 Röd
FBC Vinga P06 Röd
Frölunda IBK P05/06 Vit
IBF Älvstranden P06
IBK Göteborg P06 Vit
IBK Kungälv P 06 Kastelle Lag Vit
Landvetter IBK P06
Mölndals IBF P06 vit
Pixbo Wallenstam IBF P06
Överby IF P06
 
Serie 4 B
Mölndals IBF P06
Eken IBK P06
FBC Lerum P06 Röd
Lindås IBK P06 Blå
Pixbo Wallenstam Blårävar
Hindås IBK P06/07
Dingle AIK P06/07
Kärra IBK P06 Svart
Orust IBK P06
Surte IS IBK P06
 
Serie 4 C
Ale IBF P06
Floda IBK P06
Kärra IBK P06/07 Röd
Guldhedens IK P06
IBF Backadalen P06
FBC Lerum P06 Svart
IK Zenith P06 Svart
Lindome IBK P06
Partille IBS P06 Röd
Utbynäs SK P06

 

short_text    Skrivet av Joel Ottgård 1 vecka sedan