Flickor/Pojkar Information uppdaterad 20190222

Information 

Planering för 2003 distriktslag våren 2019

Flickor:
Samling för nominerade som missade samlingen.
Träning flickor måndagen 4 Mars kl:18:00 – 22:00 Svingelns sporthall
Grupp 1 Samling 17:30 - 20:00
Grupp 2 Samling 19:30 - 22:00

Följande spelare är kallade till en uppsamlingsträningen.
Vi förhinder kontakta ledarna nedan:

Namn

Namn
Emelie Lander
Wilma Rautio
Sofia Larson
Alice Clarin
Alice Klintberg
Edda Gudnadottir
Elin Glännå
Ellinor Falck
Emma Brydolf
Felicia Andersson
Ida Hawerman
Nelly Larsson
Nova Vlasak
Svea Svanström
Ida Ekelind
Olivia Lasu
Alexandra Lundgren
Alice Dahlberg
Elin Hållström
Elsa Gepertz
Linn Sellin
Louise Lannfelt
Lovisa Köhler
Maja Fogelhamre
Maria Rehn
Mikaela Lannfelt
Olivia Gesang
Rebecka Rynner
Linnea Skoglund
Alice Petersson
Axina Pettersson
Emma Gillåker
Emma Lagerlöf
Frida Hellström
Hanna Lind
Johanna Johansson
Josefine Löfstedt
Lina Sjöberg
Malin Meyer
Matilda Grapengiesser
Moa Eklund
Nellie Lökkeberg
Thea Hammarqvist
Tyra Mattsson
Linnéa Svanström
Sanna Blixt
Förening
Ale IBF
Ale IBF
Ale IBF F03
FBC Lerum
FBC Lerum
FBC Lerum
FBC Lerum
FBC Lerum
FBC Lerum
FBC Lerum
FBC Lerum
FBC Lerum
FBC Lerum
FBC Lerum
IBK Kungälv
IBK Kungälv
IK Zenith
Lindås Rasta IBK
Lindås Rasta IBK
Lindås Rasta IBK
Lindås Rasta IBK
Lindås Rasta IBK
Lindås Rasta IBK
Lindås Rasta IBK
Lindås Rasta IBK
Lindås Rasta IBK
Lindås Rasta IBK
Lindås Rasta IBK
Partille IBS
Pixbo Wallenstam IBF
Pixbo Wallenstam IBF
Pixbo Wallenstam IBF
Pixbo Wallenstam IBF
Pixbo Wallenstam IBF
Pixbo Wallenstam IBF
Pixbo Wallenstam IBF
Pixbo Wallenstam IBF
Pixbo Wallenstam IBF
Pixbo Wallenstam IBF
Pixbo Wallenstam IBF
Pixbo Wallenstam IBF
Pixbo Wallenstam IBF
Pixbo Wallenstam IBF
Pixbo Wallenstam IBF
Åmåls IBK
Åmåls IBK
Position
Back
Forward
Forward
Forward
opererad
Back
Forward
Forward
Center/forward
Forward
Forward
Back
Målvakt
olika
FW
FW/Center
F
Forward
Back
Center
Center/back
Center
Forward
Forward
Back/forward
Målvakt
Målvakt
Back/center
Vänsterback
Back
Mitt, topp
Mitt, topp
Back
Högermitt/Back
Vänstermitt
Vänstermitt/Back
Målvakt
Mitt, topp
Mitt
Back
Mitt, topp
Högermitt
Back
Back
Center / Forward
Forward
Grupp
1
1
1
2
1
1
2
2
2
1
1
2
1
1
2
2
1
2
1
1
2
2
2
1
1
2
1
1
2
1
2
2
1
1
2
2
2
1
2
2
1
1
2
2
1
1

Breddträffar:
Här kommer det att läggas upp vilka spelare som är kallade.

Träning flickor lördag 27/4 14:00 – 18:00 Lundenhallen
Träning flickor söndag 28/4 09:00 – 13:00 Lundenhallen
Träning flickor söndag 12/5 09:00 – 13:00 Lundenhallen

Pojkar:
Breddträffar:
Här kommer det att läggas upp vilka spelare som är kallade.

Träning Pojkar lördag 6/4 14:00 – 18:00 Lundbystrand 3
Träning Pojkar söndag 7/4 13:00 – 17:00 Lundbystrand 3
Träning Pojkar söndag 12/5 12:00 – 16:00 Askimssporthall

Alla spelare som nu är aktuella kommer att kallas (läggas upp på respektive sida). Ledarna kommer  
att vara ute i hallarna och titta scouta under säsongen. Det kommer med stor sannolikhet att bytas ut spelare under året fram till SM 2020. Har ni frågor så kontakta oss!

 

Kontaktuppgifter ledare:
Pojkar 2003
Sebastian Idehed 0733 – 420339
Anton Olofsson    0704 – 244229  

Flickor 2003
Claes Svanström 0703 – 120479  
Örjan Strömberg 0703 – 753370

Mikael Björk Överledare 0768 – 950052  
Ulf Widell Överledare 0768 – 950050