Så funkar nya innebandy.se

Video: Vi guidar dig genom den nya layouten

P03 Träningarna i Santoshallen 15-16/9

Hej!

Nu är grupperna som ska vara med och träna vid 1 tillfället för nominerade spelare Pojkar 03 klara.

Nedan ser ni de spelare som är nominerade och i vilka grupper ni tillhör. 
Vi ber om att respektera gruppindelningen samt notera tiderna för respektive grupp.

Är du kallad men inte kan komma till någon av träningarna ber vi om att i god tid maila till mikael.bjork@innebandy.se

Samlingarna är 15-16/9 är på Santoshallen Lindholmen, tider enligt nedan.
medtag vattenflaska och någon frukt eller annat lämligt att äta efter träning.

 

Grupp 1 Santosskolan  
     
Lördag 15 september 12:15-14:00 Samling/ombyte 12:15-12:45 Snack 12:45-13:00 Spel 13:00-14:30
     
Söndag 16 september 10:30-12:30 Samling/ombyte 10:30-11:00 Spel 11:00-12:30
              
Namn Förening Position
Elias Rosenklint Landvetter Wings Back
Victor Sjöholm Landvetter Wings Back
Joel Benjaminsson Stenungsunds IBK B,C,F
Linus Johansson Stenungsunds IBK B,F
Hugo Backman IBK Kungälv B/C
Jesper Lappalainen Ale IBF Back
Albin Jansson IBF Älvstranden back
Jakob Mentzer IBF Älvstranden back
Oskar Westberg IBK Kungälv Back
Fredrik Augustsson IK Zenith Back
Simon Hjelm Utbynäs SK Back
Olof Sannerholm Herrestads AIF/WH Rockets Back LH
Erik Karlsson Herrestads AIF/WH Rockets Back/Forward LH
Noah Remmelgas IK Zenith Center
Gustav Eurén IK Zenith C/F
Gabriel Johansson IBK Göteborg Center(högermittfältare)
Tim Sandblom IBK Göteborg Center(högermittfältare)
Sebastian Olsson Utbynäs SK Center/back
Anton Staf IK Zenith Forward
Arvid Skrapste IK Zenith Forward
Max Hjelm Stenungsunds IBK Forward
Hugo Szerszenski IK Zenith F/C
Mathias Sundman IBF Backadalen Forward
Vidar Olofsson IBF Älvstranden Forward/Back
Alexander Olofsson IBK Göteborg Höger/Vänster-mittfältare samt vänsterback
Adrian Söderberg IBK Göteborg Högerback
Simon Dristig IBK Göteborg Högerforward alt toppforward
Axel Höglund IK Zenith Målvakt
Gustav Ringhagen IK Zenith Målvakt
Lukas Johnson Ale IBF Målvakt
Bruno Molin IBK Göteborg Målvakt
Emil Nordquist Utbynäs SK Målvakt
Eskil Kruse IBK Göteborg Vänsterback
Fredrik Röding IBK Göteborg Vänsterback
Gracien Lokamba IBF Backadalen Forward
     
Grupp 2 Santosskolan  
     
Lördag 15 september 14:00-16:15 Samling/ombyte 14:00-14:30 Snack 14:30-14:45 Spel 14:45-16:15
     
Söndag 16 september 09:00 -11:00 Samling/ombyte 09:00 -09:30 spel 09:30-11:00
              
     
Namn Förening Position
William Sirén Stenungsunds IBK Back
Filip Forsberg Dingle Aik Back
Samuel Andersson Dingle Aik Back
Fabian Björklund Frölunda IBK Back
Eric Thilen Lindås Rasta IBK Back
Fabian Lindqvist Partille IBS Back
Simon Lindén Partille IBS Back
Calle Sjögren Lindås Rasta IBK Back / Flexibel
Anton Karlsson Dingle Aik Center
Noa Dahl Dingle Aik Center
Simon Wallen Floda IBK Center
Anton Enge IBF Älvstranden center
Erik Andreasson IBK Kungälv Center
Rikard Petrusson Partille IBS Center
Hugo Fridén Landvetter Wings Forward
Theodor Skager Landvetter Wings Forward
Robin Dahlin Floda IBK Forward
Tim Larsson Floda IBK Forward
Oskar Jönsson IBK Kungälv Forward
Elias Andreasson Herrestads AIF/WH Rockets Forward RH
Oscar Olsson Herrestads AIF/WH Rockets Forward RH
Erik Olofgård IBK Kungälv Forward/Back
Richard Tillander IBK Kungälv Forward/Center/Back
Albin Zymberi Frölunda IBK Målvakt
Max Johansson Herrestads AIF/WH Rockets Målvakt
Alexander Farrais IBF Älvstranden målvakt
William Malmqvist Lindås Rasta IBK Målvakt
Emil Gunnarsson Partille IBS Målvakt
Linus Axelsson IBK Göteborg Vänsterback/Högermitt/Vänstermitt
Anton Svanberg IBK Göteborg Vänsterforward
Gustav Forsberg Floda IBK Back
Joel Ryberg Floda IBK Back
     
Grupp 3 Santosskolan  
     
Lördag 15 september 15:45 - 18:00 Samling/ombyte 15:45-16:15 Snack 16:15-16:30 Spel 16:30-18:00
     
Söndag 16 september 12:00-14:00 Samling/ombyte 12:00-12:30 Spel 12:30-14:00
              
     
Namn Förening Position
Anton Forsström Stenungsunds IBK Målvakt
Oscar Johannessen Stenungsunds IBK Målvakt
Calle Althini IK Zenith Back
Jonas Åhlander IK Zenith Back
Niklas Furubom IK Zenith Back
Jannik Peters FBC Lerum Back
Alex Munk Surte IS IBK back
Erik Brogren Lantz Surte IS IBK back
Kasper Mourujärvi Surte IS IBK back/center
Demmian Barasin Andersson Pixbo Wallenstam IBF Back/Forward
Joel Hoffmann Pixbo Wallenstam IBF Back/Forward
Viktor Green Landvetter Wings Center
Kristian Ottosson Ale IBF Center
Oliver Barisa Ale IBF Center
Thomas Ahlqvist FBC lerum Center
Leo Larsson Melleruds IBK Center
Carl Björklund Pixbo Wallenstam IBF Center/Forward
Max Ericsson Pixbo Wallenstam IBF Center/Forward
Calle Björkdahl Carlsvärd IBK KUngälv Forward
Simon Appelqvist IBK KUngälv Forward
Olle Uvdal IK Zenith Forward
Oscar Jernarp Johansson IK Zenith Forward
Fabian lakander FBC lerum Forward
Philip linusson FBC lerum Forward
Filip Anvin Floda IBK Forward
Marcus Lindqvist Floda IBK Forward
Benjamin Mabäcker Melleruds IBK Forward
Hugo Petterson Arwedahl Melleruds IBK Forward
Per Bergsman Melleruds IBK Forward
Thor Sandquist FBC Lerum Forward/center
Neo Aspgren Floda IBK Målvakt
Bastian Zaar Pixbo Wallenstam IBF Målvakt
William Balksten Pixbo Wallenstam IBF Målvakt



Vi syns till helgen
Sebastian Idehed/Anton Olofsson