P02 augusti/september

Följande spelare  har tagit sig vidare till träningsgruppen med P02 i augusti – september. Att göra den uttagningen har varit svårt då alla spelare som har varit med på träningarna håller en väldig hög nivå. 
Vi hoppas att spelare som inte är uttagna just nu känner stolthet att man varit med så långt och att man ser tillbaka på träningarna som meningsfulla och lärorika och de inspirerar till fortsatt utevckling inom innebandyn.

Efter träningarna i augusti - september kommer truppen att gå ner till ca 20 spelare (18+2) + ev reserver.

Information om exakta dagar och tider för träningarna kommer.

Grupp 1      
       
Spelare   Förening  
Målvakter:      
Emil Ödman    Lindås  
Philip Tapper   FBC Lerum  
Filip Jansson   Pixbo  
       
Utespelare:      
Oscar Johansson   FBC Lerum  
Rasmus Gyllenhammar   FBC Lerum  
Erik Persson   Lindås  
Jesper Zell   Zenith  
Isak Overud   FBC Lerum  
Melvin Lundqvist   Pixbo  
Joar Lukkari   FBC Lerum  
Jakob Svensson   Sportlife/Marstrand  
       
Einar Pålsson   Lindås  
Ville Lindberg   Backadalen  
Jacob Johansson   FBC Lerum  
Emil Johansson   Lindås  
Gustav Bäckevall   FBC Lerum  
Joel Ekström   FBC Lerum  
Lucas Dahlström   Mölndal  
Olle Halling   Frölunda  
Noah Johansson   FBC Lerum  
Noah Wadell   Lindås  
Oliwer Eriksson   Billingsfors B/D
Adam Enarsson    Billingsfors B/D
Jacob Almström   RIG Umeå  
Gustav Andersson   WH Rockets/HAIF B/D
Jakob Lindgren    WH Rockets/HAIF B/D
       
Grupp 2      
       
Spelare   Förening  
Målvakter:      
Linus Gylling   Zenith  
Alexander Sigström   FBC Lerum  
River Halkola   Mölndal  
       
Utespelare:      
Malte Stål   Lindås  
Isaac Werner   Lindås  
Truls Henriksson   Lindome  
Tobias Wallin   FBC Lerum  
Marcus Burman   FBC Lerum  
Emil Blom   Lindome  
Gustav Bolander   FBC Lerum  
Albin Hallberg   Stenungsund B/D
       
Hannes Andersson   Sportlife/Marstrand  
Jesper Hallqvist   FBC Lerum  
Markus Berntsson   Ale  
Carl Wedin   Lindome  
Tim Svan   FBC Lerum  
Sebastian Bergman   Pixbo  
Johan Anderberg   Lindås  
Albin Wikström-Linders   Mölndal  
Robin Ridell   Backadalen  
Wille Nygren   Zenith  
Kevin Hjertberg   Surte  
Max Ahl   Dingle AIK B/D
Mattias Lövenfors   RIG Umeå  
Sebastian Brunzell    Stenungsund B/D


Fysiska statusen:
Den fysiska statusen är en parameter för att bli uttagen till Göteborgs distriktslag. Detta görs för att förbereda er spelare så att ni kan genomföra vår spelidé på bästa sätt och även skapa förutsättningar för att komma med vårt distriktslag som åker på SM till Gävle i januari 2019.

Anders Fischer
Daniel Skoog