Anmälda lag till seriespelet 2019/2020

Här kommer en översikt på hur ni föreningar anmält era lag till vårt seriespel.

Om nåt lag hamnat fel kan ni maila oss på stefan.karlsson@innebandy.se

Herrar Div 2 - 12st lag
Västmanland/Örebro Län
Damer Div 1 - Region
Västmanland/Örebro Län/Värmland
Västerås IBS Ung Västerås IBS
IBF Örebro Ung Sala Silverstaden IBK
Örebro FBC Kumla IBK
Sala Silverstaden IBK Kungsörs IBK
Kungsörs IBK IFK Arboga
IFK Arboga Skälby IBK
Pålsboda IBF Per-Ols IBF
IBK Köping  
Lillån IBK Ung  
Per-Ols IBF  
WSK Lindesberg  
Köpings IS  
   
Herrar Div 3 - Örebro Län Damer Div 2 & 3 - Västmanland/Örebro Län
Väster IBK Örebro IBK Hallsta
Brickebackens IF Surahammars IBF
Kumla IBK Lillån IBK
Pålsboda IBF Nora IBK
Örebro SK Ung Skogsgymnastikens IBS
Nora IBK Pålsboda IBF
WSK Lindesberg Örebro SK Ung
Askersunds IBK IBK Köping Ung
Lillån IBK Rönnby IBK Utveckling
Kopparbergs BK WSK Lindesberg
IBK Wasahus-73 Askersunds IBK
  IBK Sala
Herrar Div 3 - Västmanland Kungsörs IBK (B-lag)
Barkarö SK IFK Arboga (B-lag)
IBK Hallsta IBF Örebro Ung (B-lag)
Västerås IBS IBK Sala (B-lag) ?
Surahammars IBF Ung Kumla IBK (B-lag)
Skogsgymnastikens IBS  
Sala IBF  
Skälby IBK Ung  
Tillberga IK  
IK Råby Västerås  
Knäppmora AIK  
Köpings IS Ung  
IBK Sala  
IBK Gurkstaden Västerås  
   
Herrar Div 4 - Västmanland  
Västerås IBS Ung (B-lag)  
Kungsörs IBK (B-lag)  
IBK Hallsta (B-lag)  
Tillberga IK (B-lag)  
IBK Köping (B-lag)  
IK Råby Västerås (B-lag)  
Knäppmora AIK (B-lag)  
Per-Ols IBF (B-lag)  
Köpings IS Ung (B-lag)  
IBK Sala (B-lag)  
   
Herrar Junior 17 Region  
Västerås IBS Ung  
IFK Arboga  
Örebro SK Ung  
Lillån IBK  
   
Herrar Junior 18-20 (äldst 1999) Damer Junior 18-20 (äldst 1999)
Västerås IBS Ung Västerås IBS
Surahammars IBF Surahammars IBF
IFK Arboga  
Tillberga IK  
IBK Köping  
WSK Lindesberg  
Lillån IBK  
IBK Sala  
   
Herrar Junior 16-18 Damer Junior 16-18
  IBK Hallsta (2004)
  Lillån IBK (2003-2004)
  IBK Köping Ung (2003-2004)
  SMÅ IF (2002-2005)
  IBK Sala
  WSK Lindesberg
   
Pojkar Klass 1 - Röd Flickor Klass 1 - Röd
Västerås IBS Ung (2003-2004) IBK Köping Ung (2005)
Västerås IBS Ung (2005) Surahammars IBF (2005-2006)
Skälby IBK Svart (2005) IFK Arboga (2004-2005)
IFK Arboga (2004) Romfartuna GIF (2003-2005)
IBK Köping Ung (2004-2006) Rönnby IBK Ung (2004)
Knäppmora AIK (?) IBK Hallsta (2005)
IBK Sala (2003-2004) IBK Sala (2004-2005)
   
   
Lillån IBK (2004) IBF Örebro Ung (2003-2006)
Ekeby IF (2003-2004) Lillån IBK (2003-2004)
SMÅ IF (2002-2005)  
   
Pojkar Klass 2 - Röd Flickor Klass 2 - Röd
Dingtuna GIF  (2004-2006) Rönnby IBK Ung (2006)
Rönnby SK (2005) Per-Ols IBF (2004-2005)
Västerås IBS Ung (2004-2005) Knäppmora AIK
Skogsgymnastikens IBS (2004-2005)  
Skälby IBK Svart (2005)  
Skälby IBK Röd (2005)  
IBK Köping Ung (2004-2006)  
IBK Sala (2005)  
   
    
Lillån IBK (2005) IBF Örebro Ung (2005-2006)
Nora IBK (2004-2005) Nora IBK (2004-2006)
Ekeby IF (2004-2005) Ekeby IF (2003-2005)
Örebro SK Ung (2005) Örebro SK Ung (2004-2006)
KFUM Örebro (2004-2005) Askersunds IBK (2004-2005)
Askersunds IBK (2004-2005)  
   
Pojkar Klass 3 - Röd Flickor Klass 3 - Röd
IBK Hallsta (2005-2006) Västerås IBS Ung (2005-2006)
Västerås IBS Ung (2005-2006) IFK Arboga (2006-2007)
Västerås IBS Ung (2006) Skogsgymnastikens IBS (2005-2007)
IBK Köping Ung (2007) IBK Sala (2006-2007)
IFK Arboga (2005-2006)  
Skälby IBK Röd (2005)  
Skälby IBK (2006)  
IBK Sala (2006)  
   
IBF Örebro Ung (2006-2007) Lillån IBK (2005-2007)
Kumla IBK (2006-2007) Ekeby IF (2004-2006)
Lillån IBK (2006) KFUM Örebro (2005-2006)
Lillån IBK (2006) ?  
Nora IBK (2006)  
Ekeby IF (2004-2005)  
Örebro SK Ung (2005-2006)  
Kopparbergs BK (2004-2005)  
   
Pojkar Klass 4 - Röd Flickor Klass 4 - Röd
IBK Hallsta (2007) IBK Hallsta (2006-2007)
Västerås IBS Ung (2007 Svart) Västerås IBS Ung (2007-2008)
Västerås IBS Ung (2007 Röd) Surahammars IBF (2007-2009)
Kungsörs IBK (2006-2008) IFK Arboga (2008-2009)
Skogsgymnastikens IBS (2006-2007) IBK Köping Ung (2006-2007)
IFK Arboga (2007) Rönnby IBK Ung (2007)
Skälby IBK (2007-2008) Per-Ols IBF (2006-2007)
Tillberga IK Ung (?) IBK Sala (2008-2009)
IBK Köping Ung (2007)  
Per-Ols IBF (2006-2007)  
IBK Sala (2007)  
   
IBF Örebro Ung (2006-2007) Nora IBK (2007-2009)
Kumla IBK (2006-2007) Örebro SK Ung (2006-2008)
Hovsta IF (2007-2008) Askersunds IBK (2006-2007)
Örebro SK Ung (2006) Ekeby IF (2006)
Örebro SK Ung (2007)  
Gropens IF (2006-2007)  
Åsbro GoIF (2006-2007)  
Askersunds IBK (2006-2007)  
   
Pojkar Klass 5 - Blå Flickor Klass 5 - Blå
IBK Hallsta (2008) IBK Hallsta (2008)
Västerås IBS Ung (2007) Västerås IBS Ung (2008-2009)
Västerås IBS Ung (2008 Röd)  Rönnby IBK Ung Orange (2008)
Skälby IBK (2007-2008) Rönnby IBK Ung Svart (2008)
Tillberga IK Ung (?) Per-Ols IBF (2008-2009)
IBK Köping Ung (2008)  
Knäppmora AIK (?)  
Per-Ols IBF (2006-2007)  
IBK Sala (2008)  
   
IBF Örebro Ung (2008-2009) Lillån IBK (2008-2009)
Lillån IBK Grön (2008) Nora IBK (2007-2009)
Lillån IBK Vit (2008) SMÅ IF (2006-2008)
Hovsta IF (2007-2008) Ekeby IF (2007)
Örebro SK Ung (2007) Ekeby IF (2007-2008)
Örebro SK Ung (2008) Hovsta IF (2007-2008)
Vintrosa IS (2007-2008) KFUM Örebro (2008)
SMÅ IF (2007-2008) Silvergruvans IBF (2006-2007)
Kopparbergs BK (2007-2009)  
   
Pojkar Klass 6 - Blå Flickor Klass 6 - Blå
IBK Hallsta (2009) IBK Hallsta (2009)
Västerås IBS Ung (2008 Svart) IBK Köping Ung (2008-2009)
Västerås IBS Ung (2009)  
Kungsörs IBK (2008-2009)  
IFK Arboga (2008)  
Tillberga IK Ung (?)  
Per-Ols IBF (2008-2009)  
Surahammars IBF (2008-2009)  
   
IBF Örebro Ung (2008-2009) Ekeby IF (2008-2009)
Kumla IBK (2008-2009) Fellingsbro IB (2008-2009)
Nora IBK (2007-2008) Åsbro GoIF (2008-2009)
Hovsta IF (2009) IBF Örebro Ung (2008)
Pålsboda IBF (2006-2007)  
Ekeby IF (2008-2009)  
Fellingsbro IB (2007-2008)  
Örebro SK Ung (2008)  
Örebro SK Ung (2009)  
Gropens IF (2008-2009)  
KFUM Örebro (2008)  
Askersunds IBK (2008-2009)  
   
Pojkar Klass 7 - Blå Flickor Klass 7 - Blå
Västerås IBS Ung (2009) IBK Hallsta (2009)
IBK Hallsta (2009) Romfartuna GIF (2009-2010)
Skiljebo SK (2009) Rönnby IBK Ung (2009-2010)
IFK Arboga (2009)  
Tillberga IK Ung (?)  
IBK Köping Ung (2009)  
Rönnby IBK Ung (2009)  
IBK Sala (2009)  
   
IBF Örebro Ung (2008-2009) Örebro SK Ung (2009-2010)
Kumla IBK (2008-2009) WSK Lindesberg (2009)
Lillån IBK (2009) Hovsta IF (2009-2010)
Hovsta IF (?)  
Ekeby IF (2009-2010)  
Örebro SK Ung (2009)  
WSK Lindesberg (2009-2010)  
Vintrosa IS (2009)  
KFUM Örebro (2009)  
Åsbro GoIF (2008-2011)  
   
Pojkar Poolspel 2010 Flickor Poolspel 2010
IBK Hallsta (2010) Kungsörs IBK (2010)
Västerås IBS Ung (2010) IFK Arboga (2010-2011)
Kungsörs IBK (2010) Rönnby IBK Ung (2009-2010)
Skiljebo SK (2010) Per-Ols IBF (?)
Romfartuna GIF (2009-2010) IBK Sala (2008-2009)
IFK Arboga (2010) Kopparbergs BK (2010-2012)
Skälby IBK (2010-2011)  
Tillberga IK Ung (?)  
IBK Köping Ung (2010)  
Per-Ols IBF (2010-2011)  
Surahammars IBF (2010)  
IBK Sala (2010)  
Skultuna IS (2010-2011)  
   
IBF Örebro Ung (2010) Lillån IBK (2010-2011)
Lillån IBK (2010) Ekeby IF (2010-2011)
Nora IBK (2009-2010) Örebro SK Ung (2009-2010)
Hovsta IF (2010) WSK Lindesberg (2010-2011)
Pålsboda IBF (2010-2011) Askersunds IBK (2010-2011)
Ekeby IF (2010) SMÅ IF (2009-2011)
Fellingsbro IB (2010-2011)  
Örebro SK Ung (2010)  
Vintrosa IS (2010-2011)  
Gropens IF (2010-2011)  
Silvergruvans IBF (2008-2010)  
Askersunds IBK (2010-2011)  
SMÅ IF (2009-2011)  
   
Pojkar Poolspel 2011 Flickor Poolspel 2011
IBK Hallsta (P/F 2011) Kungsörs IBK (2011)
Västerås IBS Ung (2011-2012) IBK Köping Ung (2010-2012)
Kungsörs IBK (2011) IBK Sala (2010-2011)
Skiljebo SK (2011)  
Romfartuna GIF (2011-2012)  
Skogsgymnastikens IBS (2011)  
IFK Arboga (2011)  
Tillberga IK Ung (?)  
IBK Köping Ung (2011)  
Rönnby IBK Ung (2011)  
Surahammars IBF (2011)  
   
Nora IBK (2011-2012) Nora IBK (2010-2012)
IBF Örebro Ung (2011-2012) Örebro SK Ung (2011-2012)
Lillån IBK Grön (2011)  
Lillån IBK Vit (2011)  
Hovsta IF (2011)  
Ekeby IF (2011)  
Örebro SK Ung (2011)  
WSK Lindesberg (2011-2012)  
KFUM Örebro (2010-2011)  
   
Pojkar Poolspel 2012 Flickor Poolspel 2012
Skiljebo SK Svart (2012) Skälby IBK (2010-2011-2012)
Skiljebo SK Gul (2012) Ekeby IF (2012)
Barkarö SK (2012) Rönnby IBK Ung (2011-2012)
IBK Hallsta (P/F 2012)  
Västerås IBS Ung (2012-2013)  
Skogsgymnastikens IBS (2012-2013)  
IFK Arboga (2012)  
Tillberga IK Ung (?)  
IBK Köping Ung (2012)  
IK Råby Västerås (2012-2013)  
Rönnby IBK Ung (2012)  
Surahammars IBF (2012)  
Skultuna IS (2012-2013)  
   
Lillån IBK (2012)  
Hovsta IF (2012)  
Pålsboda IBF (2012)  
Ekeby IF (2012)  
Fellingsbro IB (2011-2013)  
Örebro SK Ung (2012)  
KFUM Örebro (2012-2013)  
Askersunds IBK (2012-2013)  
   
Innebandylekis Innebandylekis
IBK Köping Ung IBK Köping Ung
Rönnby IBK Ung (2013) Rönnby IBK Ung (2013)
IK Råby Västerås (2014-2015)  
Surahammars IBF (2012)  
Fellingsbro IB (2013-2015)