Dags för serieträffar

Hejsan Ledare

Anmälan senast den 29 April - 2019 stefan.karlsson@innebandy.se

Då var det dags för serieträff för våra serier. Träffen syftar till en uppstart på säsongen med möjlighet att diskutera seriesammansättning efter föreningarnas serieanmälan. Här nedan ser ni de aktuella datumen för en specifik serie.

Västmanland och Örebro Län kommer att behöva hjälpas åt att samverka när det gäller vissa serier. Vi har helt enkelt för få lag för att köra serien själv och då är det nödvändigt att vi samverkar över länsgränsen 
  
Här nedan ser ni plats och datum för er serie.
Anmäl er till den träff ni önskar närvara på. skicka er anmälan till stefan.karlsson@innebandy.se
   
      
För att få ut så mycket som möjligt så riktar vi in oss på tränarna i dessa serier. 
        
Agendan, OBS den kan ändras efter förslag från er ledare.
   
- Seriesammansättning säsongen 2019/2020
- Samverkan över länsgränsen
- Domarnivån/ledarnivån
- Slutspel
- SIBF information
   
   
Anmälan görs till stefan.karlsson@innebandy.se
Max en person per lag.  Håll koll på var vi håller mötet.

ex: Damer Div 2 - 29 April kl 18:00 Stadskällan, Arboga

   
   
SERIE
DISTRIKT
   
Vecka 21  
PK3-PK4-PK4 26 Maj kl 13:00 Arboga VIBF/ÖLIBF
IBK Hallsta Carola Ojala
IBK Sala Ralf Träskman
Västerås IBS Ung Johan Fröjd
Skälby IBK Andreas Lindberg
Västerås IBS Ung Patrik Axen
Skälby IBK Stefan Jensen
IBF Örebro Ung Daniel Ekström
IBK Hallsta Peppe Kaski
   
Vecka 22  
PK5,PK6,PK7 - 1 Juni kl 13:00 Västerås VIBF
IBK Hallsta Robert West
Skälby IBK Fredrik Starfelt
Kungsörs IBK Emil Eriksson
Surahammars IBF Jonas Lybe
IFK Arboga Johan Panke
Västerås IBS Ung Richard Björk
Västerås IBS Ung PK6 Henrik Backlund
Västerås IBS Ung PK7 Calle Edberg
Tillberga IK Anders Carlsson
IBK Köping Ung Johan Åhlander
IBK Hallsta Tobbe Bertilsson
Skiljebo SK Patrik Johansson
   
PK5,PK6,PK7 - 2 Juni kl 13:00 Örebro ÖLIBF
Åsbro GoIF Annica Efremov
Gropens IF Stefan Carlsson
KFUM Örebro Magnus Frid
Örebro SK Ung Annika Lindmark
Kumla IBK Tom Jägerstedt
Ekeby IF Hans Ahlgren
Lillån IBK Karl Hulterström
Vintrosa IS Joakim Meyer
IBF Örebro Ung Patrik Hammarlund
   
FK5-FK6 - 2 Juni kl 15:00 Örebro ÖLIBF
Ekeby IF Daniel Baranyi
Ekeby IF Björn Sjölin
IBF Örebro Ung Andreas Bergström
SMÅ IF Katarina Carlsson
Ekeby IF Jonnie Nilsson