SM-trupperna klara inför SDF-SM

Publicerad
001A2363

Foto: Per Wiklund

Västerbottens SM-trupper till SDF-SM i Nyköping/Oxelösund för pojkar och flickor födda 2006 är klara.

Flickor

Namn Förening Moderklubb
Alice Söderlund Kågedalens AIF Kågedalens AIF
Wilma Hermansson Umeå Västra IBK IBF Dalen
Alva Granlund Umeå Västra IBK Umeå City IBF
Amanda Tikkanen Umeå Västra IBK Sandåkerns SK
Engla Westman Umeå Västra IBK Holmsund City IBC
Fanny Markusson Umeå Västra IBK Ersmarks IK
Klara Lindbäck Kågedalens AIF Kågedalens AIF
Leia Norlund Gamla stan IBK Clemensnäs IF
Linn Andersson Kågedalens AIF Kågedalens AIF
Linnea Berg IBF Dalen IBF Dalen
Lydia Lindgren RIG Umeå IBF Hissjö SK
Mimmi Eklund Umeå Västra IBK Ersmarks IK
Moa Nilsson Umeå Västra IBK Ersmarks IK
Olivia Sjöberg IBF Dalen IBF Dalen
Stella Söderberg Umeå västra IBK IBF Dalen
Stina Nilsson Persbo Umeå Västra IBK Umeå City IBF
Tilde Blömer IBF Dalen Gimonäs Umeå IF
Vide Forslund Kågedalens AIF Kågedalens AIF
Alma Walderhaug Sedic Umeå Västra IBK Ersboda SK
Tilda Carlbom IBF Dalen IBF Dalen
     
Reserver    
Alice Granlund Umeå Västra IBK Umeå City IBF
Alva Berglund IBF Dalen Obbola IK
Alva Nordström Huring Sandåkerns SK Ersboda SK
Elvira Enstrand Gamla stan IBK Skellefteå IBK
Moa Jakobsson Sandåkerns SK Umeå City IBF
Nora Nilsson Persbo Umeå Västra IBK Umeå City IBF
Telma Gahnström IBF Dalen IBF Dalen
Vilma Pantze Gamla stan IBK Gamla stan IBK


Pojkar

Namn Förening Moderklubb
Alex Nordin Team Thorengruppen Sandåkerns SK
Anton Ohlin Team Thorengruppen Umeå City IBF
Emil Alm IBF Dalen Umeå City IBF
Felix Nilsson IBF Dalen Sandåkerns SK
Filip Appelfeldt Team Thorengruppen Spöland Vännäs IF
Filip Johansson Gimonäs Umeå IF Umeå City IBF
Hugo Karlsson Gimonäs Umeå IF Gimonäs Umeå IF
Hugo Nording IBF Dalen Sandåkerns SK
Jakob Nordenback Gimonäs Umeå IF Gimonäs Umeå IF
Linus Carlsson Gamla Stan IBK Skellefteå IBK
Max Bergström Team Thorengruppen IBF Dalen
Noah Åkerlund Gamla Stan IBK Gamla Stan IBK
Olle Skyttberg Gimonäs Umeå IF SK Vide
Oscar Söderström Team Thorengruppen Sävar IK
Patric Blomqvist IBF Dalen IBF Dalen
Rasmus Nyback IBF Dalen Hörnefors IF
Sebastian Arnlund RIG Umeå IBF Ersboda SK
Thim Norlin Team Thorengruppen Röbäcks IF
Viggo Rönnlund Skellefteå IBS Skellefteå IBS
Vilgot Lindehell Team Thorengruppen Umeå City IBF
     
Reserver    
Frank Edström Dorotea IF Dorotea IF
Ricky Johansson Skellefteå IBS Bureå IF
Isac Renström    Team Thorengruppen Umeå City IBF
Vigon Berggrund Gimonäs Umeå IF  Täfteå IK

 

Publicerad av Per Oscarsson

Dela
Facebook
Länk kopierad!

Relaterat

Nationella samarbetspartners
Pantamera
EY
OBOS