Information och rekommendationer gällande covid-19

Läs mer här.

Uttagning 1

Uttagning 1

Gruppindelning och träningstider hittar ni nedan.

Det går inte att byta grupp då grupperna har maximalt antal spelare/träningspass. Vid sjukfrånvaro eller frånvaro pga. synnerliga skäl meddelas det direkt till tränarna.

Vi har noterat att vissa skolor startar redan fredag den 14 augusti vilket betyder att de spelare som inte kan vara med på uttagningen då kommer få ny tid. Återkoppla till oss snarast om du inte kan närvara fredag den 14 augusti.

OBS!
De som går vidare till uttagning 2 meddelas på hemsidan senast tisdagen den 18 augusti.

Kommande uttagningsdatum

Stora Mossen Hall 1 och 2
21 augusti (18-21)
22-23 augusti (9-17)

Sjöstadshallen och Sätrahallen
12-13 september (9-17)


OBS! Samtliga spelare ska vara ombytta, uppvärmda och klara 10 minuter innan utsatt träningstid. Det är spelarens ansvar att läsa utskickat protokoll angående restriktioner gällande Covid-19.

Grupp 1

Fredag 14 augusti kl.17.30-18.50 Stora Mossen Hall 1

Lördag 15 augusti kl.12.10-13.30 Stora Mossen Hall 1

Namn Pos Förening
Kristoffer Borrman
Agaton Östlund
Max Nantell
Christoffer Castwall
Elis Edwardsson
Hampus Waldna
Adam Johansson
Jonathan Wallberg
Jonas Eltin
William Holmgren
Calle Christiansen
Arvid Stegrud
Kalle Stendius
Hugo Hegborn
Hugo Bredenwall
William Carmefeldt Sc
Douglas Wetterstrand
Ivar Colden
Leo Örtnäs Kinnunen
Erik Börjeson
Marcus Kämpfe
Oscar Löf
Simon Tollin
Målvakt
Målvakt
Målvakt
Back
Back
Back
Back
Back
Back
Back
Back
Center
Center
Center
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward

AIK IBF
AIK IBF
Nacka Wallenstam
Nacka Wallenstam
Nacka Wallenstam
Nacka Wallenstam
Hammarby IF IBF
Hammarby IF IBF
Väsby AIK
Väsby AIK
Duvbo IK
Duvbo IK
Duvbo IK
Nacka Wallenstam
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF
Hammarby IF IBF
Hammarby IF IBF
Nacka Wallenstam
Nacka Wallenstam 
Hässelby SK IBK
Hässelby SK IBK

Grupp 2

Fredag 14 augusti kl.19.10-20.30 Stora Mossen Hall 1

Lördag 15 augusti kl.14.00-15.20 Stora Mossen Hall 1

Namn Pos Förening
Elliot Angleborn
Carl Franzén
Oliver Weiter
Måns Briselius
Calle Theoren
David Kruse
Noel Scholder
Hugo Nordström
Filip Saverstam
Olle André
Albin Lindgren
Joel Holm
Alexander Karlsson
Erik Schloss
Pontus Öberg
Berk Asal
Jonathan Lind
Niklas Blomberg
William Johansson
Eric Norberg
Hjalmar Gröndahl
Wilhelm Hugozon
Olle Sandström

Målvakt
Målvakt
Målvakt
Back
Back
Back
Back
Forward
Back
Back
Back
Center
Center
Center
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Nacka Wallenstam
Nacka Wallenstam
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF
Ingarö IF
Ingarö IF
Ingarö IF
Silverdals IF
Sköndals IK
Tyresö Trollbäcken
Silverdals IF
Nacka Wallenstam
Nacka Wallenstam
Silverdals IF
Ingarö IF
Ingarö IF
Sköndals IK
Sköndals IK
Sköndals IK
Hässelby SK IBK
Hässelby SK IBK
Nacka Wallenstam

Grupp 3

Fredag 14 augusti kl.12.10-13.30 Stora Mossen Hall 1

Lördag 15 augusti kl.15.40-17.00 Stora Mossen Hall 1

Namn Pos Förening
Oscar Ekman
Casper Bäcklin
Axel Wall
Tomas Richtnér
William Sjöberg
Hugo Filander
Alex Lindau Dynefalk
Anton Håkansson Fernler
Karl Lindwall
Alexander Stahl
Ivar Olsson
Erik Ögren
Didrik Reuterskiöld
Axel Bovin
Kim Guilotte
Julius Ivars
Viktor Lägdén
Hugo Larsson
William Tegnér
Markus Tezcanli
Lucas Berggren
Johannes Isaksson
Filip Svensson
Målvakt
Målvakt
Målvakt
Back
Back
Back
Back
Back
Back
Back
Back
Center
Center
Center
Center
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
FBI Tullinge
Vallentuna IBK
Vallentuna IBK
FBI Tullinge
FBI Tullinge
Vallentuna IBK
Vallentuna IBK
Farsta IBK
Farsta IBK
IBF Offensiv Lidingö
Högalids IF
IBF Offensiv Lidingö
Högalids IF
FBI Tullinge
Vallentuna IBK
Vallentuna IBK
Vallentuna IBK
Nacka Wallenstam
Täby FC
Täby FC
FBI Tullinge
FBI Tullinge
FBI Tullinge

Grupp 4

Fredag 14 augusti kl.14.00-15.20 Stora Mossen Hall 1

Söndag 16 augusti kl.09.00-10.20 Stora Mossen Hall 1

Namn Pos Förening
Jack Dent
Jesper Schrenckh
William Gottfridsson
Jacob Hamberg
Elliot Rydell
Oskar Magnusson
Johan Berg
Alexander Morrison
Filip Rudberg
Liam Fahlstedt
Isak Lönnqvist
David Andersson
Rasmus Lindborg Fredriks
Viktor Magnusson
Lucas Ribbestad
Filip Anglert
Kasper Appelgren
Olle Lindström
Lucas Granqvist
Willhelm Gustavsson
Alex Jansson
Adrian Berthling
Målvakt
Målvakt
Back
Back
Back
Back
Back
Back
Back
Center
Center
Center
Center
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Back
Forward
Forward
Vendelsö IK
Vendelsö IK
Salems IF
Salems IF
Salems IF
Salems IF
Tyresö Trollbäcken
Tyresö Trollbäcken
Tyresö Trollbäcken
Vendelsö IK
Vendelsö IK
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF
Vendelsö IK
Vendelsö IK
Tyresö Trollbäcken
Tyresö Trollbäcken
Tyresö Trollbäcken
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Djurgårdens IF IBS

Grupp 5

Fredag 14 augusti kl.15.40-17.00 Stora Mossen Hall 1

Söndag 16 augusti kl.10.30-11.50 Stora Mossen Hall 1

Namn Pos Förening
Oscar Tinanoi
Hugo Persson
Carl Blomdahl Larsson
Alexander Jonsson
Max Svärding
Lukas Mannervik
Kalle Mörk
Anton Berglund
Stelios Collantes
Emil Stark Porjefors
David Johansson
Anthon Tjernberg Andrén
Joel Nilsson
Melker Wiss
Elias El Khatib
Daniel Alvin
Demian Beckman
William Soläng
Linus Strandwitz
Malte Petre
William Strandberg
Fredrik Granstedt
Målvakt
Målvakt
Back
Back
Back
Back
Back
Back
Back
Center
Center
Center
Center
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Back
Forward
Forward
Forward
Västerhaninge IBK 
Åkersberga IBF
Farsta IBK
Åkersberga IBF
Åkersberga IBF
Hässelby SK IBK
Hässelby SK IBK
Täby FC
Täby FC
Västerhaninge IBK
Täby FC
Täby FC
Hässelby SK IBK
Västerhaninge IBK
Vendelsö IK
Vendelsö IK
Vendelsö IK
Täby FC
Täby FC
IBF Offensiv Lidingö
Nynäshamns IBK
Täby FC

Grupp 6

Lördag 15 augusti kl.09.00-10.20 Stora Mossen Hall 1

Söndag 16 augusti kl.12.10-13.30 Stora Mossen Hall 1

Namn Pos Förening
Isac Vestlin
Fredrik Nilsson
Tobias Alveskär
Isak Andersson
William Phragmén
Hampus af Ekenstam
Hugo Grass
Per Sundgren
Adam Larsson
Axel Fredriksson
Magnus Hakefjäll
Jakob Jansson
Patrick O'Loghlen
Jesper Lindblom
Lowe Funckert
Albin Hedström
Sebastian Hansen
Ville Lorendal
Adam Rehn
Ruben Sandin
Alfred Rådbo
Theodor Svensson
Arvid Helsing
Målvakt
Målvakt
Back
Back
Back
Back
Back
Back
Back
Center
Center
Center
Center
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Center
Hässelby SK IBK
Älvsjö AIK IBF
Hässelby SK IBK
Älvsjö AIK IBF
Älvsjö AIK IBF
Hässelby SK IBK
Huddinge IBS
Huddinge IBS
Ekerö IK
Täby FC
Täby FC
Älvsjö AIK IBF
Hässelby SK IBK
Ekerö IK
Åkersberga IBF
Åkersberga IBF
Väsby IBK
Väsby AIK
Väsby AIK
Värmdö IF
Huddinge IBS
Huddinge IBS
Ingarö IF

Grupp 7

Lördag 15 augusti kl.10.30-11.50 Stora Mossen Hall 1

Söndag 16 augusti kl.14.00-15.20 Stora Mossen Hall 1

Namn Pos Förening
Jonathan Lindblad
William Ring
Rasmus Karlsson
Isak Magnusson
Arvid Skardal
Samuel Wallden Nilsson
Ludvig Granlund
Ahmed Sameer
Leo Raita
Philip Vassilaros
William Langdén
Hjalmar Bergfeldt
Ludvig Stegius
Adam Guve
Jacob Gustafsson
Dan Helmfrid
Tim Persson
Ludvig Ström
Marcus Hellman
Edwin Klöfver
Ludwig Svärd Welinder
William Lindahl
William Forsman Eklund
Pontus Fröden
Målvakt
Målvakt
Målvakt
Back
Back
Back
Back
Back
Back
Back
Back
Center
Center
Center
Center
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Huddinge IBS
Ingarö IF
Täby FC
Farsta IBK
Farsta IBK
Farsta IBK
Huddinge IBS
Huddinge IBS
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Farsta IBK
Farsta IBK
Huddinge IBS
Järfälla IBK
Älvsjö AIK IBF
Älvsjö AIK IBF
Älvsjö AIK IBF
Åkersberga IBF
Åkersberga IBF
Åkersberga IBF
Tungelsta IF
Farsta IBK
Farsta IBK