Uttagning 1

Uttagning 1

Gruppindelning och träningstider hittar ni nedan.

Det går inte att byta grupp då grupperna har maximalt antal spelare/träningspass. Vid sjukfrånvaro eller frånvaro p.g.a. synnerliga skäl meddelas till: mathias.wegnebring@innebandy.se

OBS! De som går vidare till uttagning 2 meddelas på hemsidan senast torsdagen den 27 maj.

Grupp 1

Lördag 22 maj kl.09.00-10.30 Stora Mossen Hall 2

Namn Pos Förening
Adam Sjöström
Alexander Bel Mekki
Alvin Wahlberg
Anton Wingård
Axel Furubjelke
Erik Martinsson
Figge Kilger
Hampus Lundholm
Henrik Söderman
Hugo Zerne
Joel Engström
Leon Järnhäll Karl.
Liam Svedberg
Lotus Dolk Ekman
Lukas Henning
Nils Martinsson
Oscar Finnman
Rasmus Westman
Sahel Aqtash
Tim Bruno
Wictor Mattisson
Wille Jäderlund
Wincent Liversten
Center
Back
Målvakt
Center
Center
Forward
Center
Back
Back
Forward
Målvakt
Målvakt
Forward
Back
Målvakt
Forward
Forward
Back
Center
Forward
Back
Back
Forward
Väsby IBK
Bele Barkarby IF
Djurgårdens IF IBS
AIK IBF
Djurgårdens IF IBS
Väsby IBK
Högalids IF
Djurgårdens IF IBS
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF
Salems IF
Salems IF
AIK IBF
Bele Barkarby IF
Väsby IBK
Salems IF
AIK IBF
Salems IF
Väsby IBK
Väsby IBK
Väsby IBK
Salems IF

Grupp 2

Lördag 22 maj kl.11.00-12.30 Stora Mossen Hall 2

Namn Pos Förening
Alfred Bergander
Arvid Klomark
Axel Johannesson
Elias Enstedt
Elias Soinjoki
Felix Dahlström
Fredrik Eltin
Hampus Forster
Harald Brännström
Isidor Peterson
Joshua Käck
Ludwig Karlström
Lukas Kälvenstam
Markus Kahilainen
Martin Wallberg
Otto Övergaard
Rasmus Wiberg
Samuel Jönsson Dol.
Samuel Molin
Simon Dahlberg
Tobias Andersson Olof.
Victor Carlsson
William Thyselius
Back
Forward
Center
Målvakt
Back
Forward
Center
Center
Back
Forward
Målvakt
Back
Back
Forward
Målvakt
Back
Center
Målvakt
Målvakt
Forward
Forward
Forward
Center
Sköndals IK
Hässelby SK IBK
Hässelby SK IBK
Sköndals IK
Farsta IBK
Hässelby SK IBK
Väsby AIK
Farsta IBK
Sköndals Ik
Väsby AIK
Hässelby SK IBK
Hässelby SK IBK
Bele Barkarby IF
Hässelby SK IBK
Väsby AIK
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF
Farsta IBK
Hässelby SK IBK
Väsby AIK
Farsta IBK
Väsby AIK
Sköndals IK

Grupp 3

Lördag 22 maj kl.13.30-15.00 Stora Mossen Hall 2

Namn Pos Förening
Adrian Laufke
André Acrén
Arvid Sundelöf
Axel Åberg
Edvin Hallström
Erik Nilsson
Erik Davidsson
Gustav Jederström
Hugo Nilsson
Joel Sjöholm
Linus Vikström
Linus Ärlig
Morgan Tull
Nils Akrén
Nils Rosengren
Noah Lindqvist
Oscar Vårnäs
Richard Larsson
Ritvars Birovs
Ruben Korswall
Tim Karlsson
Tim Linderny
Ville Ström

Målvakt
Back
Back
Målvakt
Forward
Forward
Forward
Back
Forward
Center
Center
Forward
Forward
Center
Center
Back
Forward
Back
Back
Forward
Målvakt
Målvakt
Back


Värmdö IF
Väsby IBK
Väsby IBK
Vaxholms IBF
Värmdö IF
Värmdö IF
Älvsjö AIK IBF
Väsby IBK
AIK IBF
Älvsjö AIK IBF
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Älvsjö AIK IBF
Täby FC
Täby FC
AIK IBF
AIK IBF
Värmdö IF
Värmdö IF
Väsby IBK
Väsby IBK
AIK IBF

Grupp 4

Lördag 22 maj kl.15.30-17.00 Stora Mossen Hall 2

Namn Pos Förening
Arvid Krestesen
Charlie Grahn-Karl.
Dante Wallner
Edvin Söderlund
Felix Sjöberg
Felix Årstrand
Felix Flodman
Gustav Hällgren
Hugo Stehn-Vest.
Isac Waltin
Johannes Elvin
Jordan Habtu
Lucas Ehrngren
Lucas Edman
Noah Roos
Oskar Granquist
Tim Ytterström
Tom Fransson
Vilgot Sundström
William Norén
William Stenman

Målvakt
Back
Målvakt
Forward
Back
Back
Center
Center
Center
Center
Forward
Forward
Målvakt
Center
Back
Back
Forward
Målvakt
Forward
Back
Forward
Älvsjö AIK IBF
Åkersberga IBF
Hammarby IF IBF
Vendelsö IK
Vendelsö IK
FBI Tullinge
FBI Tullinge
Vendelsö IK
Åkersberga IBF
VendelsöIK
Salems IF
Salems IF
Älvsjö AIK IBF
Åkersberga IBF
Hammarby IF IBF
Åkersberga IBF
Åkersberga IBF
Åkersberga IBF
Åkersberga IBF
Vendelsö IK
Vendelsö IK

Grupp 5

Söndag 23 maj kl.09.00-10.30 Stora
Mossen Hall 2

Namn Pos Förening
Alexander Gardos
Anton Gustafsson
Anton Swanberg
Anton Klinth
David Narving
Elias Roeck Hansen
Fredrik Hartzell
Hugo Walfridsson
Hugo Oweling
Liam Bergström
Ludvig Andersson
Ludvig Finnhammar
Max Olausson
Oliver Corell-Wih.
Oscar Widesköld
Simon Lantz
Theo Sonnerby
Tim Streng
Viktor Örnbrand
Vilgot Enocksson
Vilhelm Andlid
Wille Lingmerth
Vincent Sjöö
Forward
Målvakt
Back
Forward
Forward
Målvakt
Center
Back
Back
Center
Målvakt
Forward
Forward
Målvakt
Back
Back
Center
Forward
Forward
Center
Center
Back
Forward
Täby FC
Täby FC
Tyresö Trollbäcken
Offensiv Lidingö
Täby FC
Täby FC
Järfälla IBK
Tyresö Trollbäcken
Offensiv Lidingö
Järfälla IBK
Tyresö Trollbäcken
Järfälla IBK
Tyresö Trollbäcken
Offensiv Lidingö
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Tyresö Trollbäcken
Tyresö Trollbäcken
Tyresö Trollbäcken
Tyresö Trollbäcken
Täby FC
Järfälla IBK

Grupp 6

Söndag 23 maj kl.11.00-12.30 Stora Mossen Hall 2

Namn Pos Förening
Adam Raushagen
Alvin Erneving
Arvid Paulsson
David Eriksson
David Kruse
Elias Lindström
Felix Pettersson
Filip Karlson
Frans Lane
Fred Helgstedt
Hjalmar Reisjö
Hugo Zetterberg
Jonathan Bolin
Leo Sandberg
Liam Westin
Linus Blomgren
Ludvig Östholm
Ludvig Ljungström
Max Brandell
Simon Thors
Vidar Ekman
William Westling
Back
Back
Back
Forward
Center
Målvakt
Forward
Back
Forward
Center
Forward
Målvakt
Forward
Forward
Forward
Back
Målvakt
Målvakt
Back
Center
Center
Center
Täby FC
Täby FC
Järfälla IBK
Tyresö Trollbäcken
Vallentuna IBK
Järfälla IBK
Tyresö Trollbäcken
Järfälla IBK
Tyresö Trollbäcken
Nacka Wallenstam
Högdalens AIS
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Nacka Wallenstam
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Järfälla IBK
Järfälla IBK
Nacka Wallenstam
Nacka Wallenstam

Grupp 7

Söndag 23 maj kl.13.15-14.45 Stora Mossen Hall 2

Namn Pos Förening
Alexander Herlestam
Alfred Cramby
Anton Nyberg
Arvid Hilke
Casper Hedberg
Edgar Holmgren
Eliaz Eriksson
Hampus Undin
Hugo Lavén
Ivar Sydvander
Johannes Jansson
Leo Ghiselli Fristedt
Ludvig Forss
Ludwig Waernberg
Malte Ålander
Malte Gustafson
Max Horrpu Telo
Robin Andersson Jär.
Sebastian Elm
Vilmer Sebelius
Emil Bylund
Back
Forward
Forward
Center
Forward
Back
Forward
Center
Back
Forward
Målvakt
Back
Målvakt
Center
Back
Forward
Center
Back
Målvakt
For/Cen
Center
Rotebro IS IBK
Rotebro IS IBK
Huddinge IBS
Älvsjö AIK IBF
Ingarö IF
Ingarö IF
Huddinge IBS
Älvsjö AIK IBF
Nacka Wallenstam
Bele Barkarby IF
Ingarö IF
Ingarö IF
Nacka Wallenstam
Huddinge IBS
Huddinge IBS
Ingarö IF
Ingarö IF
Huddinge IBS
Rotebro IS IBK
Bele Barkarby IF
Nynäshamns IBK

Kommande uttagningsdatum till helg 2 och 3

Stora Mossen Hall 2
14-15 augusti (9-17)
21-22 augusti
(9-17)

OBS! Alla spelare ska vara ombytta, uppvärmda och klara 10 minuter innan utsatt träningstid. Det är spelarens ansvar att läsa utskickat protokoll angående restriktioner gällande Covid-19.