P16 uttagning 1, 17, 18 och 19 maj

Nedan spelare är kallade till kommande distriktslagsuttagning 17, 18 och 19 maj.

Om du inte hittar ditt namn i någon av grupperna så hör av dig till hanna.wiklund@innebandy.se. Skadade spelare kallas inte förrän kontakt tagits och spelaren är skadefri.

Efter den 19 maj sker en uttagning och de spelare som har gått vidare kallas via hemsidan till 25 och 26 maj.

Ytterst synnerliga skäl gäller vid frånvaro vilket betyder att vi inte kan ta hänsyn till exempelvis turneringar.

Fredagens uttagning sker i Ormingehallen (Sandövägen 4, Orminge)

Lördagen och söndagens uttagning sker i Stora Mossen hallarna (Mosskroken 167 55 Bromma)

Grupp 1
Fredag 17 maj 18:00-19:15 (samling 17:45)(Ormingehallen)
Lördag 18 maj 15:15-16:30 (samling 15:00)(Stora Mossen hallarna)

Alexander
Liam
Vilgot
Anton
Elias 
Malte
Sigge
Adam 
Tage
William
Max
Daniel 
Isak
Justus 
Marcus
Martin
Philip
Jonathan
Lukas
Martinez Niklasson
Walker
Bengtsson
Nilsson
Khalil
Jägerup
Wiger
Leopoldson 
Ceder
De Besche 
Löfvenberg
Gozzi
Jellby Von Zeipel
Welander
Öhman
Pagén
Karén
Hager
Jellnor
Back
Back
Back
Back
Back
Back
Center
Center
Center
Center
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Målvakt
Målvakt
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF
Täby FC
Tungelsta IF
Tungelsta IF
Tungelsta IF
Tungelsta IF
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Djurgådens IF IBS
Djurgårdens IF IBS
Djurgårdens IF IBS
Djurgårdens IF IBS
Tungelsta IF
Grimsta AIK
Grimsta AIK
Duvbo IK
Duvbo IK

Grupp 2
Fredag 17 maj 19:30-20:45 (samling 19:15)(Ormingehallen)
Söndag 19 maj 09:00-10:15 (samling 08:45) (Stora Mossen hallarna)

Alexander
Axel
Adam
Felix
Carl
Hampus
Erik 
Ludvig
Simon
Max
Lukas
Hampus
Jesper
Daniel 
Peter
Linus
Melvin
Samuel
Leo
Daniel
Leopold
Hugo
Ivar
Gisler
Vad Schütt
Axhag
Ahlberg
Bergholm-Hallin
Högman
Johansson
Pettersson
Rönnkvist
Danilda
Åkerblom
Ljungsäter
Hillborg
Fritz
Rosendahl
Nilsson
Borin
Westerberg
Ask
Nilsson
Westberg 
Nordvall
Samuelsson
Back
Back
Back
Back
Back
Back
Center
Center
Center
Center
Center
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Målvakt
Målvakt
Målvakt
Målvakt
Täby FC
Täby FC
Vaxholms IBF
Vaxholms IBF
Vallentuna IBK
Vallentuna IBK
Bele Barkarby IF
Vaxholms IBF
Huddinge IBS
Farsta IBK 
Farsta IBK
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF
Farsta IBK 
Huddinge IBS
Vaxholms IBF
Vaxholms IBF
Vaxholms IBF
Vallentuna IBK
Bele Barkarby IF
Farsta IBK 
Huddinge IBS
Vallentuna IBK

Grupp 3
Lördag 18 maj 09:00-10:15 (samling 08:45) (Stora Mossen hallarna)
Söndag 19 maj 10:30-11:45 (samling 10:15) (Stora Mossen hallarna)

Emil
Jonathan 
Robbie
Filip
Isac
William
Anton
Hannes
Teo
Calle
Johan
Hugo
Loke
Simon
Anton 
Lucas
Anton
Isak 
Alexander
Edwin
Axel
Alexander
Björkman
Spåls
Leopold
Di Meglio
Gren
Hjärner
Österlund
Falk
Paganus
Törnqvist
Ullberg
Lindborg
Astlin Strömberg
Fröberg
Jederström-Hansson
Berggren
Ponnert
Forslund
Brantingson
Perry
Forsgren
Ljungström
Back
Back
Back
Back
Center
Back
Center
Center
Center
Back
Forward
Back
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Målvakt
Målvakt
Målvakt
Målvakt
Grimsta AIK
Grimsta AIK
Grimsta AIK
Rotebro IS IBK
Rotebro IS IBK
Rotebro IS IBK
Grimsta AIK
Rotebro IS IBK
Rotebro IS IBK
Värmdö IF
Värmdö IF
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Grimsta AIK
Grimsta AIK
Rotebro IS IBK
Rotebro IS IBK
Värmdö IF
Täby FC
Grimsta AIK
Grimsta AIK

Grupp 4
Lördag 18 maj 10:30-11:45 (samling 10:15) (Stora Mossen hallarna)
Söndag 19 maj 12:15-13:30 (samling 12:00) (Stora Mossen hallarna)

Jacob
Orion
Leo 
Daniel
Kalle
Fabian
Henrik
Rasmus
Elias 
Jack
Hugo
Fredrik
Isak
Lukas
Oliver
Daniel
Max 
Tore
Leo 
Liam
Max
Sebastian
Jensen
Johansson
Jansson
Akhter
Eriksson Näslund
Klomark
Dahmén
Thorberg
Carlén
Finnsson
Hultsved
Dahmén
Ålenius
Utter
Kimland
Carlson
Kjellgren
Dernell
Sagmander Kjell
Dodzeén
Häggström
Svensson
Back
Back
Back
Back
Back
Back
Center
Center
Center
Center
Center
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Målvakt
Målvakt
Målvakt
Åkersberga IBF
Åkersberga IBF
Vendelsö IK
Värmdö IF
Nynäshamns IBK
AIK IBF
AIK IBF
Nynäshamns IBK
Vendelsö IK
Vendelsö IK
Åkersberga IBF
AIK IBF
AIK IBF
AIK IBF
AIK IBF
Nynäshamns IBK
Nynäshamns IBK
Åkersberga IBF
Vendelsö IK
Nynäshamns IBK
AIK IBF
Vendelsö IK

Grupp 5
Lördag 18 maj 12:15-13:30 (samling 12:00) (Stora Mossen hallarna)
Söndag 19 maj 13:45-15:00 (samling 13:30) (Stora Mossen hallarna)

Gustav
Christian
Jacob
Alexander
David
Emil
Leonard
Lowe
Jacob
Johannes
Felix
Carl 
Viktor 
Arvid
Olle
Oscar
Jonathan
Marcus
Elliot
Noah
Jesper
Svensson
Holmlund
Björksiöö
Ek
Nordström
Mattsson
Wallin Svensson
Westermark
Bernhardtz
Alvedahl
von Schantz
Brorsson
Berg 
Thulin
Persson
Isacsson
Högback
Antonsson
Karlsson
Sjöberg
Hansson
Back
Back
Back
Back
Back
Center
Center
Center
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Målvakt
Målvakt
Målvakt
Målvakt
Ingarö IF
Ingarö IF 
IBF Offensiv Lidingö
IK Frej IB
Mariebergs SK
Ingarö IF
Järfälla IBK
Järfälla IBK
IBF offensiv
IK Frej IB
Mariebergs SK
Ingarö IF
Ingarö IF 
Järfälla IBK
Järfälla IBK
Järfälla IBK
Salems IF
Salems IF
Hässelby SK
Vaxholms IBF
Töjnan IBK

Grupp 6
Lördag 18 maj 13:45-15:00 (samling 13:30) (Stora Mossen hallarna)
Söndag 19 maj 15:15-16:30 (samling 15:00) (Stora Mossen hallarna)

Albin 
August
Carl
Jacob 
Hugo 
David
Isak
Filip 
Simon
Noel
Filip
Nils
Erik 
Henrik 
Linus 
Philip
Albin 
Leo
Lucas
Robin
Filip 
David 
Jonsson
Ström
Strandberg
Thorén Bengtzing
Fryklin
Lundeen
Andersson
Hultqvist
Wedberg
Iversjö
Ekskog Oliva
Envall
Stierngranat
Aronsson
Sjögren
Thorén Bengtzing
Engström
Ahlsén
Helle
Eriksson
Sundberg
Ransgart
Back
Back
Back
Forward
Back
Center
Back
Center
Center
Center
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Målvakt
Målvakt
Målvakt
Duvbo IK
Duvbo IK
Ekerö IK
Erikslund KF
Älvsjö AIK IBF
Ekerö IK
Ekerö IK
Erikslund KF
Erikslund KF
Älvsjö AIK IBF
Duvbo IK
Ekerö IK
Erikslund KF
Erikslund KF
Erikslund KF
Erikslund KF
Erikslunds KF
Älvsjö AIK IBF
Grimsta AIK
Ekerö IK
Älvsjö AIK IBF
Erikslund KF