Information och rekommendationer gällande covid-19

Läs mer här.

Uttagning 1

Uttagning 1

Gruppindelning och träningstider hittar ni nedan.

Det går inte att byta grupp då grupperna har maximalt antal spelare/träningspass. Vid sjukfrånvaro eller frånvaro pga. synnerliga skäl meddelas det direkt till tränarna.

OBS! De som går vidare till uttagning 2 meddelas på hemsidan senast tisdagen den 18 augusti.

Kommande uttagningsdatum

Stora Mossen Hall 1 och 2
21 augusti (18-21)
22-23 augusti (9-17)

Sjöstadshallen och Sätrahallen
12-13 september (9-17)


OBS! Samtliga spelare ska vara ombytta, uppvärmda och klara 10 minuter innan utsatt träningstid. Det är spelarens ansvar att läsa utskickat protokoll angående restriktioner gällande Covid-19.

Grupp 1

Lördag 15 augusti kl.09.00-10.10 Stora Mossen Hall 2

Söndag 16 augusti kl.15.30-16.40 Stora Mossen Hall 2

Namn Pos Förening
Ella Bernes
Allis Lindström
Maja Bergman
Klara Persson
Emmie Erlandsson
Annabel Jonsson
Cassandra Ersson
Ida Ivarsson
Vendela Blomgren
Ella Danielsson
Kajsa Ekmyr Garpenbäck
Ida Mattsson
Tindra Westerlund
Tintin Johnsson
Linn Piehl
Stella Siepel
Nora Bendes
Linnéa Ferringmark
Ellen Ulvshammar
Maja Ekström
Thindra Björeborg
Lisa Eriksen
Ellen Ohlsson
Målvakt
Målvakt
Målvakt
Målvakt
Back
Back
Back
Back
Back
Back
Back
Center
Center
Center
Center
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Hammarby IF IBF
Sköndals IK
Värmdö IF
Värmdö IF
Hammarby IF IBF
Hammarby IF IBF
Sköndals IK
Sköndals IK
Värmdö IF
Värmdö IF
Värmdö IF
Värmdö IF
Hammarby IF IBF
Sköndals IK
Salems IF
Hammarby IF IBF
Värmdö IF
Värmdö IF
Värmdö IF
Sköndals IK
Salems IF
Djurö-Vindö IF
Djurö-Vindö IF

Grupp 2

Lördag 15 augusti kl.10.30-11.40 Stora Mossen Hall 2

Söndag 16 augusti kl.12.00-13.10 Stora Mossen Hall 2

Namn Pos Förening
Moa Vermé Söderberg
Ebba Lind
Emma Stiegler
Tilda Andersson
Karma Wilson
Lina Aldurén
Vira Moberg
Alva Stark
Isabella Chopard Sjögren
Moa Lindau Dynefalk
Erika Wallin
Hanna Wallin
Hanna Nordstrand
Majken Larsson
Josefine Nylander
Julia Rönnberg
Emma Färneland
Julia Hall
My Hellström
Frida Jansson
Alma Seger
Målvakt
Målvakt
Back
Back
Back
Back
Back
Center
Center
Center
Center
Center
Center
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Järfälla IBK
Täby FC
Hässelby SK IBK
Nynäshamns IBK
Nynäshamns IBK
Täby FC
Åkersberga IBF
Järfälla IBK
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Åkersberga IBF
Nynäshamns IBK
Täby FC
Hässelby SK IBK
Ingarö IF
Ingarö IF
Ingarö IF
Vendelsö IK
Vendelsö IK

Grupp 3

Lördag 15 augusti kl.12.00-13.10 Stora Mossen Hall 2

Söndag 16 augusti kl.14.00-15.10 Stora Mossen Hall 2

Namn Pos Förening
Elin Persson
Malin Ullman
Tindra Sandberg
Ebba Jonsson
Moa Lundh
Elvira Österlund
Anna Dahlström
Melissa Haglund
Leija Asp
Thea Arvidsson
Tindra Asklund Jönsson
Isabelle Meijer
Ida Mellberg
Alexandra Laukkanen
Emelie Engström
Tilda Eriksson
Amanda Hanell
Nea Nilsson
Juliet Waldenfjord
Emma Åhlstedt
Malin Axelson
Tilde Ronnersjö
Målvakt
Målvakt
Målvakt
Back
Back
Back
Back
Back
Back
Center
Center
Center
Center
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
AIK IBF
Bele Barkarby IF
Ekerö IK
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF
Ekerö IK
Ekerö IK
Tungelsta IF
AIK IBF
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF
AIK IBF
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF
Ekerö IK
Ekerö IK

Grupp 4

Lördag 15 augusti kl.14.00-15.10 Stora Mossen Hall 2

Söndag 16 augusti kl.10.30-11.40 Stora Mossen Hall 2

Namn Pos Förening
Leia Eriksson
Alva Melander
Karin Pettersson
Matilda Jungel Green
Emma Ekenlinde
Tilde Wallstedt
Minou Holm
Josefine Andersson
Meja Wallebom
Thea Lenander
Felicia Holst Lindén
Olivia Gustafsson
Emma Unger
Ella Eriksson
Saga Bergman
Emmie Lyckman
Isabelle Hedin
Emelie Stigell
Ida Hoogeveen
Julia Söderberg
Sofie Ohlsson Hedman
Målvakt
Målvakt
Målvakt
Back
Back
Back
Back
Back
Back
Center
Center
Center
Center
Center
Center
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Älvsjö AIK IBF
Huddinge IBS
Huddinge IK
Huddinge IBS
Huddinge IBS
Huddinge IBS
Huddinge IK
Nacka Wallenstam IBK
Nacka Wallenstam IBK
Kungsängens IF
Älvsjö AIK IBF
Älvsjö AIK IBF
Älvsjö AIK IBF
Huddinge IBS
Huddinge IK
Älvsjö AIK IBF
Huddinge IBS
Huddinge IBS
Väsby AIK
Väsby IBK
Västerhaninge IBK

Grupp 5

Lördag 15 augusti kl.15.30-16.40 Stora Mossen Hall 2

Söndag 16 augusti kl.09.00-10.10 Stora Mossen Hall 2

Namn Pos Förening
Matilda Helg
Malin Wigren
Madeleine Kivirinta
Saga Andersson
Lova Kvarnström
Molly Barck
Sanna Sjöman
Thea Augustinsson
Alicia Ekholm
Clara Eliasson
Alva Filander
Maja Godberg
Ronja Wahlholm Burm
Maja Lundström
Stina Nyström
Emma Skogeland
Hanna Hedqvist
Lovis Persson
Ammanda Holmberg
Cornelia Ollert
Julia Dahlberg
Ella Eliasson
Emilia Jakobsson
Målvakt
Målvakt
Målvakt
Back
Back
Back
Back
Back
Back
Center
Center
Center
Center
Back
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
Forward
FBI Tullinge
Vaxholms IBF
Väsby AIK
FBI Tullinge
FBI Tullinge
Vaxholms IBF
Väsby AIK
Väsby IBK
Väsby IBK
Väsby AIK
Väsby AIK
Vaxholms IBF
FBI Tullinge
Huddinge IK
FBI Tullinge
FBI Tullinge
Vaxholms IBF
Vaxholms IBF
Huddinge IK
Huddinge IK
Väsby AIK
Väsby AIK
Tyresö Trollbäcken IBK