Gå Svensk Innebandys Fifty/fifty-utbildning

Klicka här

Uttagning 1

Uttagning 1

Gruppindelning och träningstider hittar ni nedan.

Nedan finner ni gruppindelningen för uttagningshelg 1. Samtliga spelare kommer gå vidare till uttagningshelg 2 som är helgen efter, 21-22 maj. Grupper för helg två kommer presenteras på hemsidan i god tid innan.

Se till att vara ombytt och klar på plats minst 15 min innan träningen börjar.

Om ni saknar något namn nedan så kontakta distriktslagsansvarig Daniel Kölborn på daniel.kolborn@innebandy.se eller 08-5648849

Eventuell frånvaro anmäls till Daniel Kölborn.

Grupp 1

Lördag 14 maj kl.09.00-10.15 Stora Mossen Hall 2

Söndag 15 maj kl.14.30-15.45 Stora Mossen Hall 2

Namn Pos Förening
Hedvig Folkesson
Amanda Brehme
Emma Kimbratt
Sofia Brehme
Elsa Lindberg
Emeli Falkman
Olivia Aska Huli
Emilia Risberg
Emma Henriques
Simone Bousset
Sabina Holgersson
Vera Eriksson
Lovisa-Eleonora
Sophia Westin
Perla Jansson
Stella Eriksson
Hanna Lööw
Sandra Olsson
Sonya Fredriksson
Filippa Jennesäter
Hannah Bristam
Nathalie Cohen
Eira Nyman

Back 
Back
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Back 
B, F
Forward 
B, F
Back 
Forward 
Forward 
Målvakt
C, F
Center 
Center 
Målvakt
Back 
Back 
C, F
Forward 
Offensiv Lidingö
Rotebro IBK
Rotebro IBK
Rotebro IBK
SalemsIF
SalemsIF
SalemsIF
Sköndals IK
Sköndals IK
Sköndals IK
Sköndals IK
Tyresö Trollbäcken
Tyresö Trollbäcken
Tyresö Trollbäcken
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Värmdö IF
Värmdö IF
Värmdö IF
Värmdö IF

Grupp 2

Lördag 14 maj kl.10.30-11.45 Stora Mossen Hall 2

Söndag 15 maj kl.13.00-14.15 Stora Mossen Hall 2

Namn Pos Förening
Svea Nordebäck
Malin Dahlberg
Hanna Johansson
Alva Törnros
Alice Hammarlund
Sofia Borell
Moa Ekman
Tia Johnsson
Smilla Hedin
Mollie Sähter
Smilla Bringefors
Julia Tegnér
Wilma Sjöström
Tindra Tingshammar
Ella Persson
Maya Ternström
Ida Stenberg
Sofia Norrgård
Hanna Flygare
Anna Schmidt
Vera Meissner
Elsa Wendt
Ängla Wili-Blomé
Målvakt
Back 
Back 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Målvakt
Målvakt
Forward 
Forward 
Back 
Back 
Back 
C, F
C, F
B, C, F
C, F
B, F
Center 
Forward 
Forward
Forwrad
Ekerö IK
Hässelby SK IBK
Hässelby SK IBK
Hässelby SK IBK
Nacka IBK
Nacka IBK
Nacka IBK
Sköndals IK
Sköndals IK
Tyresö Trollbäcken
Tyresö Trollbäcken
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Vendelsö IK
Vendelsö IK
Vendelsö IK
Vendelsö IK
Älvsjö AIK IBF
Älvsjö AIK IBF
Älvsjö AIK IBF
Ekerö IK

Grupp 3

Lördag 14 maj kl.13.00-14.15 Stora Mossen Hall 2

Söndag 15 maj kl.10.30-11.45 Stora Mossen Hall 2

Namn Pos Förening
Gabriella Kinell
Kindra Låås
Tova Wahlholm
Vendela Bergström
Filippa Galin
Linn Stigell
Ebba Zetterqvist
Josefin Sundman
Ida Wiklund
Ameena Asklöf
Hedda Holmlund
Engla Rydell
Nina Arnbom
Olivia Hedlund
Lovisa Blomkvist
Engla Helmersson
Leontine Belin
Moa Aronsson
Junis Hultgren
Jennifer Landqvist
Norah Blomqvist
Hilma Durfors
Center 
Forward 
Forward 
Back 
Back 
Back 
Back 
Back 
Center 
Målvakt
Back 
Back 
Center 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Forward 
Målvakt
Forward 
Forward
Forward
FBI Tullinge
FBI Tullinge
FBI Tullinge
Huddinge IBS
Huddinge IBS
Huddinge IBS
Nacka IBK
Nacka IBK
Nacka IBK
SalemsIF
SalemsIF
SalemsIF
SalemsIF
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Vallentuna IBK
Vallentuna IBK
Värmdö IF
Värmdö IF
Värmdö IF
Sköndals IK

Grupp 4

Lördag 14 maj kl.14.30-15.45 Stora Mossen Hall 2

Söndag 15 maj kl.09.00-10.15 Stora Mossen Hall 2

Namn Pos Förening
Nathalie Lövenklint
Ida Lindborg Fred.
Freja Nyström
Amalia Wollin Lind.
Vilma Hedkvist
Elise Ollert
Agnes Karlström
Enya Fougelberg
Sara Lindquist
Emilia Thaning West.
Ida Uusitalo
Sofie Andersson Björ.
Ida Hedberg
Irma Johansson
Agnes Wall
Wilma Mothander
Ines Bjurkell
Johanna Ölund
Aleksa Kalinka
Felicia Lidö
Frida Meijer
Maria Smirnin

Back 
Back 
C, F
F, F
Målvakt
Center 
Forward 
Forward 
Back 
Forward 
Back 
Back 
Back 
Back 
Center 
Center 
Forward 
Forward 
Målvakt
Målvakt
Forward 
Forward
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF
Huddinge IBS
Huddinge IBS
Huddinge IBS
Huddinge IBS
Ingarö IF
Ingarö IF
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Vallentuna IBK
Vallentuna IBK
Vallentuna IBK
Vallentuna IBK
Vallentuna IBK
Vaxholm IBF
Åkersberga IBF
Åkersberga IBF
Åkersberga IBF