Uttagning 1

Uttagning 1

Gruppindelning och träningstider hittar ni nedan.

Det går inte att byta grupp då grupperna har maximalt antal spelare/träningspass. Vid sjukfrånvaro eller frånvaro p.g.a. synnerliga skäl meddelas till: mathias.wegnebring@innebandy.se

OBS! De som går vidare till uttagning 2 meddelas på hemsidan senast tisdagen den 24 augusti.

Grupp 1

Lördag 21 augusti kl.09.00-10.15 Stora Mossen Hall 1

Söndag 22 augusti kl.15.45-17.00 Stora Mossen Hall 1

Namn Pos Förening
Anna Jonsson
Cornelia Jirbratt
Elicia Auinger
Elisabeth Ivung
Elvira Kjellberg
Emilia Hruska
Emmy Söder
Greta Landin
Hanna Gustafsson
Josefine Svensson
Julia Sjögren
Julia Hedström
Klara Siwertz
Lisa Sundqvist
Maja Jacobsson
Maja Ahlström Hov.
Malin Anderzén
Maya Näsmark
Tilda Johansson
Tyra Liikamaa
Wilma Liikamaa
Forward
Målvakt
Forward
Forward
Back
Center
Center
Back
Center
Målvakt
Forward
Back
Forward
Back
Center
Forward
Back
Back
Back
Forward
Center
Täby FC
Täby FC
Huddinge IBS
Vallentuna
FBI Tullinge
Huddinge IBS
Huddinge IBS
Vallentuna
Täby FC
Vendelsö IK
Vallentuna
Täby FC
Bele Barkarby IF
Vendelsö IK
Täby FC
Huddinge IBS
Täby FC
Vallentuna
Vendelsö IK
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF

Grupp 2

Lördag 21 augusti kl.10.45-12.00 Stora Mossen Hall 1

Söndag 22 augusti kl.14.20-15.35 Stora Mossen Hall 1

Namn Pos Förening
Ella Lybert
Ellen Widlund
Emma Torbjörnsdotter
Estelle Wendler
Frida Arenander
Hanna Gidlund
Hannah Kempendahl
Julia Fyrhammar
Klara Boberg
Klara Roos
Lina Blommé
Lina Holmqvist
Linnea Hjelm
Linnea Hedman
Lova Vestlin
Mathilda Elmlinder
Nike Bruna
Olivia Wredendal
Olivia Tellström Jovicic
Sofie Ritzler
Tilde Alstermarkr
Tilde Weiderstål
Vera Roos
Vilda Mitrevska-We.
Center
Back
Forward
Forward
Målvakt
Back
Center
Center
Back
Center
Forward
Forward
Back
Back
Back
Back
Center
Forward
Forward
Forward
Målvakt
Back
Forward
Back
Järfälla IBK
Hässelby SK IBK
Sköndals IK
Sköndals IK
Bele Barkarby IF
Sköndals IK
Järfälla IBK
Järfälla IBK
Sköndals IK
Sköndals IK
Hässelby SK IBK
Sköndals IK
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF
Bele Barkarby IF
Hässelby SK IBK
Huddinge IBS
Huddinge IBS
Huddinge IBS
Huddinge IBS
Bele Barkarby IF
Huddinge IBS
Sköndals IK
Huddinge IBS

Grupp 3

Lördag 21 augusti kl.12.45-14.00 Stora Mossen Hall 1

Söndag 22 augusti kl.12.45-14.00 Stora Mossen Hall 1

Namn Pos Förening
Agnes Lindberg
Alexandra Carlbom
Alice Ungman
Alma Hillerström
Cornelia Laufke
Ebba Eriksson
Elina Malmberg
Emelie Söderlund
Emma Rydell
Emma Lundmark
Emma Hannus
Erik Nilsson
Frida Porseteg
Hilda Hopstadius
Ingrid Heiling
Lovisa Nikolausson
Maja Karlström
Miranda Jansson
My Lindqvist
Märta Wigle
Rafaela Dohlwitz
Rebecca Larsson
Signe Lantz
Thelma Backlund
Center
Back
Center
Center
Forward
Forward
Back
Back
Back
Forward
Back
Forward
Back
Back
Forward
Forward
Målvakt
Center
Målvakt
Center
Forward
Back
Forward
Back

Ingarö IF
Huddinge IBS
Älvsjö AIK IBF
Hässelby SK IBK
Värmdö IF
Värmdö IF
Huddinge IBS
Sköndals IK
Salems IF
Ingarö IF
Ingarö IF
Värmdö IF
Sköndals IK
Huddinge IBS
Salems IF
Täby FC
Salems IF
Hässelby SK IBK
Huddinge IBS
Älvsjö AIK IBF
Täby FC
Täby FC
Täby FC
Täby FC

Grupp 4

Lördag 21 augusti kl.14.20-15.35 Stora Mossen Hall 1

Söndag 22 augusti kl.10.45-12.00 Stora Mossen Hall 1

Namn Pos Förening
Amanda Fröberg
Annabelle Llorca
Ebba Legnestam
Elsa Palmqvist
Emelie Raab
Emilia Nurmi
Frida Birol
Hanna Brehmer
Hanna Wrangle
Isa LIndqvist
Lea Alveman
Linn Eckemark
Linnea Castemo
Maja Alfes
Molly Hultquist
Nathalie Gustafsson
Nova Karlsson
Rebecka Risberg
Rebecka Dahm
Thea Ernberg
Tilda Dahlberg
Tindra Fröberg
Center
Forward
Forward
Back
Forward
Center
Back
Forward
Forward
Back
Forward
Back
Back
Back
Forward
Forward
Målvakt
Forward
Målvakt
Center
Back
Back
Högdalens ais
Högdalens ais
Åkersberga IBF
Högdalens ais
Hammarby IF IBF
Värmdö IF
Älvsjö AIK IBF
Västerhaninge IBK
FBI Tullinge
Värmdö if
Åkersberga IBF
Åkersberga IBF
FBI Tullinge
Hammarby IF IBF
FBI Tullinge
Älvsjö AIK IBF
Västerhaninge IBK
Älvsjö AIK IBF
Älvsjö AIK IBF
Högdalens ais
Järfälla IBK
Västerhaninge IBK

Grupp 5

Lördag 21 augusti kl.15.45-17.00 Stora Mossen Hall 1

Söndag 22 augusti kl.09.00-10.15 Stora Mossen Hall 1

Namn Pos Förening
Angel Kimse
Astrid Lennartsson
Celine Cabelduc
Clara Olsson
Ebba Ekdahl
Elin Sahlin
Ella Rosvall
Emelie Karlsson
Kellie Tonnert
Kesanet Ghebreg.
Klara Brockert
Line Eibladh
Louise Envall
Maj Sandgren
Maja Jelmin
Maya Kvarnlind 
Nellie Nilsson Öste.
Nora Holmlund
Rebecka Johansson
Selma Lönn
Tess Danielsson
Center
Back
Målvakt
Back
Forward
Forward
Back
Back
Center
Back
Forward
Målvakt
Forward
Forward
Center
Back
Målvakt
Forward
Center
Back
Målvakt
Rotebro IBK
IK Frej
Nynäshamns IBK
Nynäshamns IBK
Vaxholms IBF
Ängby IF
Rotebro IBK
Ingarö IF
FBI Tullinge
Ängby IF
Ängby IF
Ekerö IK
Ekerö IK
Ingarö IF
IK Frej
Ekerö IK
Värmdö IF
FBI Tullinge
Tyresö Trollbäcken
Ängby IF
Ingarö IF

Kommande uttagningsdatum till helg 2 och 3

Åkersberga Sporthall B
28-29 augusti (9-17)

Stora Mossen Hall 2
11-12 september (9-17)

OBS! Samtliga spelare ska vara ombytta, uppvärmda och klara 10 minuter innan utsatt träningstid. Det är spelarens ansvar att läsa utskickat protokoll angående restriktioner gällande Covid-19.