Anmälda lag till säsongen 2019-2020

Dessa lag är anmälda till seriespel och DM säsongen 2019-2020.
Saknar ni något lag så kontakta kansliet@soibf.nu

Uppdaterad 2019-05-25 12.40

D1
Standard
FBC Nyköping
Telge U
FBC Katrineholm
Nykvarns IBF Ungdom

D2
Trosa
Endre U
Kolpenäs
Onyx
Standard U
Järna
FBC Katrineholm U
Katrineholm
Strängnäs
Gnesta

DJ
GneTrosa
Onyx
Standard
FBC Katrineholm

Flickor Röd A med Östergötland 
Trosa F03-04
Gnesta F03-04
Nykvarn F02-04
 
 
Flickor Röd 
Trosa F03-04
Trosa F05-06
Trosa F05-06
Trosa F07-08
Onyx F03-05
Onyx F06
Onyx F06
Onyx F07-08
Standard F05-06
Standard F03-05
Järna F03-05
Järna F03-05
Järna F06-08
Gnesta F05
Gnesta F06
Telge F03-06
Telge F03-07
Katrineholm/Ekbackskyrkan F03-06 
Katrineholm F05-06
Malmköping F02-04
Malmköping F05-07
Nykvarn F05-06
Nykvarn F05-06
Nykvarn F07-08
Strängnäs F03-06
Strängnäs F03-06
 
 
Flickor Blå A 
Torshälla F07-08
Onyx F07-08
Gnesta F07-08
Telge F08-09
Nykvarn F07-08
Nykvarn F09-10 
 
Flickor Blå C 
Torshälla F09-10
Onyx F09-10
Standard F07-09
Järna F08-09
Gnesta F09-10
Telge F08-09
Katrineholm F07-09
Nykvarn F09-10
Strängnäs F08-10
 
 
Flickor Grön A 
Trosa F09-11
Onyx F09-10
Telge F10-11
Nykvarn F11
Nykvarn F11
Malmköping F09-10
Listonhill F09-10
 
 
Flickor Grön C 
Onyx F11-12
Standard F11-12
Telge F10-11
Nykvarn F11
Nykvarn F11

H2
Trosa
Torshälla U
Flen
Visby U
Onyx
Standard
FBC Nyköping
Telge
Katrineholm
Nykvarn
 
H3
Torshälla U
Ekbackskyrkan
Onyx U
Standard U
Järna
Telge U
Nyfors
Nykvarn U
Strängnäs U
Galagowear
Gnesta U
 
HJ A
Malmköping/Flen
Nykvarn
 
HJ B
Torshälla
Onyx
Telge
Katrineholm
Nykvarn
Strängnäs
Visby

Pojkar Röd 
Trosa P01-04
Trosa P01-04
Trosa P05-06
Trosa P05-06
Torshälla P02-03
Torshälla P04
Torshälla P04
Torshälla/Mesta P05
Torshälla P06
Torshälla P06
Torshälla P06-07
Flen/Malmköping P04-06
Flen/Malmköping P04-06
Mariefred P05-06
Onyx P03-04
Onyx P03-04
Onyx P06
Onyx P05
Järna P?
Järna P?
Gnesta P03-05
Gnesta P01-03
Telge P03-04
Telge P03-04
Telge P04-05
Telge P04-05
Pershagen P06
Pershagen P06
Nyfors P05-07
Katrineholm P05
Katrineholm P06
Katrineholm P06
Katrineholm P04-05
Nykvarn P04
Nykvarn P04
Nykvarn P05
Nykvarn P05
Nykvarn P06
Nykvarn P06
Nykvarn P07
Strängnäs P03
Strängnäs P06
Strängnäs P06
Strängnäs P04
Strängnäs P05

Pojkar Blå A 
Trosa P07-08
Torshälla P07
Onyx P07 N
Onyx P07 N
Onyx P 07 Ox
Järna P07-08
Gnesta P07-08
Katrineholm P07 Vit
Katrineholm P07 Svart
Katrineholm P08
Mesta P07
Nykvarn P07
Nykvarn P07
Nykvarn P08
Strängnäs P07
Strängnäs P07
Malmköping P06-08

 
 
Pojkar Blå B 
Torshälla P08
Mariefred P07-08
Onyx P08
Onyx P08
Järna P07-08 
Telge P07-11
Pershagen P09
Mesta P08
Nykvarn P08
Nykvarn P09
Nykvarn P09
Strängnäs P08
Hölö Mörkö P08-09 
Flen P07-10
 
Pojkar Blå C 
Torshälla P09
Torshälla P09
Ekbackskyrkan P07-10
Onyx PF08-10
Onyx P09
Standard P07-08
Järna P08-09
Gnesta P09-10
Telge P07-11
Pershagen P09
Nyfors P07-10
Nykvarn P10
Strängnäs P09
 
 
Pojkar Grön A 
Trosa P09-10
Torshälla P10
Torshälla P10
Mariefred P09-10
Onyx P10 Ox
Onyx P10 N
Onyx P10 N
Standard P09-11
Gnesta P09-10
Telge P09-11
Katrineholm P09-10
Mesta P10
Mesta P10
Nykvarn P10
Nykvarn P10
Strängnäs P11
Strängnäs P11
Strängnäs P10
Hölö Mörkö PF10-12
Malmköping P09-10
 
 
Pojkar Grön B 
Trosa P11-12
Trosa P11-12
Torshälla P11
Mariefred P11-12
Onyx P10
Onyx P11
Standard P11-12
Gnesta P09-10
Mesta P11
Mesta P11
Nykvarn P11
Nykvarn P11
Strängnäs P10
Ekbackskyrkan P10-12
 
 
Pojkar Grön C 
Torshälla P12
Onyx P11
Järna P12
Järna P12
Gnesta P11-12
Telge P10-12
Pershagen P10-11
Mesta P12-13
Mesta P12-13
Nykvarn P12
Nykvarn P12
Strängnäs PF12
Strängnäs PF12
Strängnäs PF12
Malmköping P11-13
Onyx PF12


DM
DM Dam
Trosa
Onyx
Gnesta
Telge
FBC Katrineholm
FBC Katrineholm U

DM DJ
Trosa
Onyx
Gnesta
Telge
FBC Katrineholm
IK Standard

DM Herr
Trosa
Flen
Onyx
Gnesta
Telge
 
DM HJ
Trosa
Onyx
Gnesta
Telge
Strängnäs

short_text    Skrivet av Niclas Andersson 2 veckor sedan