Träningstrupperna klara för Östgötalagen

Nu har distriktslagstränarna tagit ut träningstrupperna för både tjejerna och killarna.

Uttagningsträningarna fortsätter efter sommaren med start i augusti. Mer info om datum och tider kommer senare.

Träningstruppen Flickor 16 år
Amanda Billehag-Jederström IBK Mantorp
Amanda Nehler Hjulsbro IK
Astrid Andersson Solfjäderstaden IBK
Astrid Hammarberg Hjulsbro IK
Ebba Nysjö Hjulsbro IK
Elina Hjertstedt Bergs IK
Ella Christoffersen IBF Linköping
Ellen Berglund Solfjäderstaden IBK
Elsa Kallentoft Bergs IK
Emelie Samuelsson IBF Linköping
Emilia Söderström Hjulsbro IK
Emma Bornmar Hjulsbro IK
Fanny Sandell Hjulsbro IK
Fanny Wäsström Bergs IK
Filippa Aneborn Hjulsbro IK
Ida Strand IBF Linköping
Johanna Bergström IBF Norrköping
Josefine Jylltorp IBF Linköping
Julia Lindström IBF Linköping
Julia Roos Hjulsbro IK
Kajsa Andersson Bergs IK
Klara Dahlström Mjölby IBK
Lisa Falk Linköping IBK Ungdom
Lova Kind Mjölby IBK
Lova Salovaara Linköping IBK Ungdom
Maja Cassel Linköping IBK Ungdom
Milla Johansson Mjölby IBK
Sofia Berglund Hjulsbro IK
Stella Kolbrink Blomberg Solfjäderstanden IBK
Stina Andersson Linköping IBK Ungdom
Tilda Sandstedt IBF Linköping
Tilde Meidler IBK Åtvidaberg
Tuva Wessman Bergs IK
Wella Lindstrand Solfjäderstanden IBK
 

Följande spelare är inbjudna till de två första träningarna i höst:
 
Leia Millberg IBK Mantorp
Ellen Holm Bergs IK

Träningstruppen Pojkar 16 år
Albin Kamelid - Linköping IBK Ungdom
Axel Falebrandt - Ledberg IBF
Christoffer Palmborg - Linköping IBK Ungdom
David Henningsson - Linköping IBK Ungdom
Edvin Almqvist - Linköping IBK Ungdom
Edvin Höög - Linköping IBK Ungdom
Elliott Lyreborn - Linköping IBK Ungdom
Emil Anderlund - Borensberg IBC
Erik Järdemyr - Ledberg IBF
Erik Lundh - Ledberg IBF
Felix Sunell - Ledberg IBF
Filip Hugo - Linköping IBK Ungdom
Gustav Talèus - Linköping IBK Ungdom
Gustav Westerholm - Linköping IBK Ungdom
Hampus Lönnström - Ledberg IBF
Isak More - Linköping IBK Ungdom
Jack Lindersson - Ledberg IBF
Jacob Ammenberg - Linköping IBK Ungdom
Kasper Rosell - Linköping IBK Ungdom
Linus Hellberg - IBF Norrköping
Lowe Althen - Linköping IBK Ungdom
Max Rydja - Linköping IBK Ungdom
Melker Hemmingberg - Ledberg IBF
Melker Wigren - Borensberg IBC
Noa Ahlqvist - Linköping IBK Ungdom
Oskar Bååth - Solfjäderstaden IBK
Oskar Thulin - Linköping IBK Ungdom
Petter Liljeblad - IBF Kolmården
Samuel Dahlberg Demir - Ledberg IBF
Sebastian Batshon - Ledberg IBF
Wilhem Ahnlund - Linköping IBK Ungdom
Wille Malm - Ledberg IBF

 

 

short_text    Skrivet av Johan Råsbrink 3 juni 2019