Anmälda lag 2019/2020

Här presenteras distriktets serieanmälningar efter att anmälningstiden gått ut.

För ungdomslagen Röd, Blå och Grön nivå - glöm inte bort våra serieindelningsmöten den 4 och 5 juni. Inbjudan kommer inom kort.

 

Herrar Division 2

Bergs IK
Finspång IBK
IBF Antvarden
IBK Succé
KFUM Norrköping IBF
Linköping IBK Ungdom
Linköping Legends FBC
Linköpings IBS
Linköpings Universitets AIF IBK
Mjölby IBK
Rimforsa IF A-lag
Söderköpings IBK

 

Herrar Division 3

Bergs IK U-lag
BK Vingen
Boxholms IBK
Hjulsbro IK 
IBF Norrköping
Ledberg IBF U-lag
Linköping IBK Ungdom U-lag
Solfjäderstaden IBK U-lag
Åby IBK Ungdom

 

Herrar Division 4

Bergs IK U-lag
Borensberg IBC
Hjulsbro IK U-lag
IBF Antvarden U-lag
IBF Kolmården Wild Animals
IBK Åtvidaberg
IF Trym
Linköpings IBS U-lag
Mjölby IBK U-lag
Rimforsa IF U-lag
Åby IBK Ungdom U-lag

 

Damer Division 1 (gemensam serie med SöIBF)

Bergs IK
IBF Linköping U
Linköping IBK Ungdom D1
Linköpings Universitets AIF IBK
Svärtinge SK

 

Damer Division 2 (gemensam serie med SöIBF)

Borensberg IBC
IBF Antvarden
IBF Linköping
IBF Norrköping Dam
IBK Åtvidaberg
Linköping IBK Ungdom U-lag

 

Herrjunior (gemensam serie med SöIBF)

Hjulsbro IK
Ledberg IBF
Linköping IBK Ungdom HJ
Linköping IBK Ungdom P 03:30 Vit
Linköping IBK Ungdom Svart
Mjölby IBK
Söderköpings IBK Junior
Åby IBK Ungdom HJ

 

Damjunior (gemensam serie med SöIBF)

Bergs IK
BK Vingen 
Hjulsbro IK
Linköping IBK Ungdom
Solfjäderstaden IBK

 

Pojkar Röd

Bergs IK P 03/04
Bergs IK P 05
Bergs IK P 06 Gul
Bergs IK P 06 Svart
Bergs IK P 07 Gul
Bergs IK P 07 Svart
Borensberg IBC P02/05
Borensberg IBC P04/07
Borensberg IBC P06/07
Finspång IBK P 06/07
Hjulsbro IK Röd 1
Hjulsbro IK Röd 2
Hjulsbro IK Röd 3
Hjulsbro IK Röd 4
Hjulsbro IK Röd 5
IBF Antvarden P 05-06
IBF Kolmården P 03/04
IBF Kolmården P 07
IBF Norrköping P 02/03
IBF Norrköping P 03/04
IBF Norrköping P 05/06
IBK Mantorp P 02/05
IBK Mantorp P 06/07 
IBK Åtvidaberg P 06/07
Ledberg IBF P 03
Ledberg IBF P 05 Grön
Ledberg IBF P 05 Gul
Linghems SK P 07
Linghems SK Röd
Linköping IBK Ungdom P 03:30 Svart
Linköping IBK Ungdom P 04:43 Svart
Linköping IBK Ungdom P 04:43 Vit
Linköping IBK Ungdom P 04:45/41 Röd
Linköping IBK Ungdom P 04:45/41 Svart
Linköping IBK Ungdom P 04:45/41 Vit
Linköping IBK Ungdom P 05:50
Linköping IBK Ungdom P 05:51 Svart
Linköping IBK Ungdom P 05:51 Vit
Linköping IBK Ungdom P 06:61 Vit
Linköping IBK Ungdom P 06:61 Vit
Linköping IBK Ungdom P 06:66
Linköping IBK Ungdom P 06:66 Svart
Linköping IBK Ungdom P 06:69
Linköping IBK Ungdom P 07:71 Svart
Linköping IBK Ungdom P 07:71 Vit
Linköping IBK Ungdom P 07:77 Svart
Linköping IBK Ungdom P 07:77 Vit
Mjölby IBK P Röd 1
Mjölby IBK P Röd 2
Rimforsa IF P-03/04
Rimforsa IF P-05
Solfjäderstaden IBK P 02/04
Solfjäderstaden IBK P 04/05
Solfjäderstaden IBK P 06
Solfjäderstaden IBK P 06/07
Solfjäderstaden IBK P 07
Svinstadsjöns IF P 06/08
Söderköpings IBK P 03/05
Söderköpings IBK P 05/07
Westerviks IBK P 01-03
Westerviks IBK P 04
Westerviks IBK P 05-06
Åby IBK Ungdom P02-04
Åby IBK Ungdom P05
Åby IBK Ungdom P06/05

 

Flickor Röd

Bergs IK F 03/05
Bergs IK F 05/07
Boets IK F 07/08
BK Vingen F Röd 03-07
Finspång IBK F 05/08
Hjulsbro IK F Röd 1
Hjulsbro IK F Röd 2
IBF Kolmården F 05/06
IBF Linköping F 05/06
IBF Norrköping F 01
IBK Mantorp F 01/04
IBK Mantorp F 05/07
IBK Åtvidaberg F 02/05
IBK Åtvidaberg F 06
Linghems SK F 07/08
Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart
Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit
Linköping IBK Ungdom F 06:16
Linköping IBK Ungdom F 06-08:77
Solfjäderstaden IBK F 04
Solfjäderstaden IBK F 05 Röd
Solfjäderstaden IBK F 05 Svart
Solfjäderstaden IBK F 06
Solfjäderstaden IBK F 07
Westerviks IBK F 04-05
Åby IBK Ungdom F02-06

 

Pojkar Blå

Bergs IK P 08 Gul
Bergs IK P 08 Svart
Bergs IK P 09 Gul
Bergs IK P 09 Rosa
Bergs IK P 09 Svart
Bergs IK P 09 Turkos
Bergs IK P 10 Gul
Bergs IK P 10 Svart
Bergs IK P 10 Vit
BK Vingen P 08
BK Vingen P 10/11 
Boets IK P 07/08
Borensberg IBC P08/09
Boxholms IBK P 08-09 Blå
Brokinds IF P 09/10 Gul
Brokinds IF P 09/10 Orange
Ekängens IF P09 Eken
Ekängens IF P09 Roxen
Ekängens IF P10 Blå
Ekängens IF P10 Vit
Finspång IBK PF 07/08 Röd
Finspång IBK PF 08/10 Svart
Hjulsbro IK P 08 Blå
Hjulsbro IK P 08 Vit
Hjulsbro IK P 09 Blå
Hjulsbro IK P 09 Vit
IBF Kolmården P 08
IBF Kolmården P 09:1
IBF Linköping P 08
IBF Linköping P 09
IBF Norrköping P 07/08
IBF Norrköping P 09
IBK Mantorp P/F 08
IBK Mantorp P/F 10
IBK Åtvidaberg P 08/09
IF Trym P 07/10 Svart
IF Trym P 07/10 Vit
KFUM Norrköping IBF 09/10 Blå
KFUM Norrköping IBF 09/10 Vit
KFUM Norrköping IBF P 07/08 BLÅ
KFUM Norrköping IBF P 07/08 VIT
Ledberg IBF P09 Grön
Ledberg IBF P09 Gul
Ledberg IBF P10 Grön
Ledberg IBF P10 Gul
Linghems SK P 07
Linghems SK P10
Linköping IBK Ungdom P 07:75 Svart
Linköping IBK Ungdom P 07:75 Vit
Linköping IBK Ungdom P 08:80
Linköping IBK Ungdom P 08:84
Linköping IBK Ungdom P 08:85
Linköping IBK Ungdom P 08:85/80
Linköping IBK Ungdom P 08:86 Svart
Linköping IBK Ungdom P 08:86 Vit
Linköping IBK Ungdom P 08:87 Svart
Linköping IBK Ungdom P 08:87 Vit
Linköping IBK Ungdom P 09:90 Svart
Linköping IBK Ungdom P 09:90 Vit
Linköping IBK Ungdom P 09:92
Linköping IBK Ungdom P 09:93 Svart
Linköping IBK Ungdom P 09:93 Vit
Linköping IBK Ungdom P 10:02
Linköping IBK Ungdom P 10:03
Linköping IBK Ungdom P 10:05 Svart
Linköping IBK Ungdom P 10:05 Vit
Linköping IBK Ungdom P 10:07
Mjölby IBK P Blå 1
Mjölby IBK P Blå 2
Mjölby IBK P Blå 3
Rimforsa IF P-07/08
Rimforsa IF P-09
Solfjäderstaden IBK P 08 Röd
Solfjäderstaden IBK P 08 Svart
Solfjäderstaden IBK P 09 Blå
Solfjäderstaden IBK P 09 Röd
Solfjäderstaden IBK P 09 Vit
Solfjäderstaden IBK P 10 Röd
Solfjäderstaden IBK P 10 Svart
Svinstadsjöns IF P 08/10
Söderköpings IBK P 08/09 Svart
Söderköpings IBK P 08/09 Vit
Åby IBK Ungdom P07/08 kombi
Åby IBK Ungdom P07/08 Vit
Åby IBK Ungdom P09 Svart
Åby IBK Ungdom P09 Vit
Åby IBK Ungdom Svärtinge P07/08 Svärtinge

 

Flickor Blå

Bergs IK F 08/10 Gul
Bergs IK F 08/10 Svart
Borensberg IBC F08/09
Boxholms IBK F 08-09 Blå
Ekängens IF F08/09
Ekängens IF F08/09 Lag Eken
Hjulsbro IK F 07
Hjulsbro IK P 09 
IBF Kolmården F 07/09
IBF Linköping F 08
IBK Åtvidaberg F 07/09
Linghems SK F10
Linköping IBK Ungdom F 08/09:89
Mjölby IBK Blå
Rimforsa IF F-08-10 svart
Rimforsa IF F-08-10 vit
Solfjäderstaden IBK F 08 Röd
Solfjäderstaden IBK F 08 Svart
Solfjäderstaden IBK F 09 Röd
Solfjäderstaden IBK F 09 Svart
Solfjäderstaden IBK F 10
Åby IBK Ungdom F07-09
Åby IBK Ungdom F07-09 Svart

 

Pojkar Grön

Bergs IK P 11 Gul
Bergs IK P 11 Svart
Bergs IK P 12 Gul
Boets IK P/F 09/10
Boets IK P/F 11/12
Borensberg IBC Mix12/13 Orange
Borensberg IBC Mix12/13 Svart
Borensberg IBC P10/11 Orange
Borensberg IBC P10/11 Svart
Brokind IF P 11/12
Ekängens IF P11 Blå
Ekängens IF P11 Vit
Finspång IBK PF 11/12 Röd
Finspång IBK PF 11/12 Svart
Finspång IBK PF 11/12 Vit
Hjulsbro IK P 10 Blå
Hjulsbro IK P 10 Vit
Hjulsbro IK P 11 Blå
Hjulsbro IK P 11 Röd
Hjulsbro IK P 11 Vit
Hjulsbro IK P 12 Blå
Hjulsbro IK P 12 Vit
IBF Antvarden P 10/11
IBF Kolmården P 10
IBF Kolmården P 10 Röd
IBF Kolmården P 11
IBF Norrköping P 10 Blå
IBF Norrköping P 10 vit
IBK Åtvidaberg P 10/11
KFUM Norrköping IBF P 10/11 BLÅ
KFUM Norrköping IBF P 10/11 VIT
KFUM Norrköping IBF P12
Ledberg IBF P 11/12 Grön
Ledberg IBF P 11/12 Gul
Linghems SK P 11 Grön 3
Linghems SK P 12
Linghems SK P-11 Svart
Linköping IBK Ungdom P 11:06 Svart
Linköping IBK Ungdom P 11:06 Vit
Linköping IBK Ungdom P 11:14
Linköping IBK Ungdom P 11:15 Svart
Linköping IBK Ungdom P 11:15 Vit
Linköping IBK Ungdom P/F 11:11 Svart
Linköping IBK Ungdom P/F 11:11 Vit
Linköping IBK Ungdom P/F 11:13 Svart
Linköping IBK Ungdom P/F 11:13 Vit
Mjölby IBK P Grön 1
Mjölby IBK P Grön 2
Mjölby IBK P Grön 3
Rimforsa IF P-10 svart
Rimforsa IF P-10 vit
Rimforsa IF P-11/12 svart
Rimforsa IF P-11/12 vit
Solfjäderstaden IBK P 10 Blå
Solfjäderstaden IBK P 10 Vit
Solfjäderstaden IBK P 11 Blå
Solfjäderstaden IBK P 11 Röd
Solfjäderstaden IBK P 11 Svart
Solfjäderstaden IBK P 11 Vit
Solfjäderstaden IBK P 12 Blå
Solfjäderstaden IBK P 12 Röd
Solfjäderstaden IBK P 12 Svart
Solfjäderstaden IBK P 12 Vit
Svinstadsjöns IF
Svärtinge SK P 10/11 Blå
Svärtinge SK P 10/11 Vit
Svärtinge SK P 12/13 Blå
Svärtinge SK P 12/13 Vit
Söderköpings IBK P 10/11 Blå
Söderköpings IBK P 10/11 Grön
Söderköpings IBK P 10/11 svart
Söderköpings IBK P 10/11 vit
Åby IBK Ungdom P10/11 Grön
Åby IBK Ungdom P10/11 Svart
Åby IBK Ungdom P10/11 Vit
Åby IBK Ungdom P12/13 Svart
Åby IBK Ungdom P12/13 Vit

 

Flickor Grön

Bergs IK F 11/12
Borensberg IBC F10/11
Brokinds IF F 09/12 Gul
Brokinds IF F 09/12 Orange
Hjulsbro IK F 10 
Hjulsbro IK F 11
Hjulsbro IK F 12 Blå
Hjulsbro IK F 12 Vit
IBF Kolmården F 11/12
IBK Mantorp F 10/11 Röd
IBK Mantorp F 10/11 Svart
IBK Åtvidaberg F 10/12
Ledberg IBF F 10/11
Linghems SK F 10
Linköping IBK Ungdom F 10/11 Svart
Linköping IBK Ungdom F 10/11 Vit
Mjölby IBK F Grön
Solfjäderstaden IBK F 10
Solfjäderstaden IBK F 11 Röd
Solfjäderstaden IBK F 12 Blå
Solfjäderstaden IBK F 12 Röd
Åby IBK Ungdom F10/11 Svart
Åby IBK Ungdom F10/11 Vit

short_text    Skrivet av Stefan Nygren 22 maj 2019