Beviljade Dispenser 2019/2020

Beviljade dispenser 19/20

Underårig spelare i seniorserie damer (2004)

Namn: Serie: Lag:
Klarissa Kulju Damer div1 Haparanda AIK
Andrea Djärv Damer div1 Haparanda AIK
Alina Savilaampi Damer div1 Haparanda AIK
Fanny Sandberg Damer div1 IBK Luleå
Emma Nyman Damer div 1 IBK Luleå
Ebba Skott Damer div1 IBK Luleå
Ebba Finnholm Damer div 1 Pajala IF
Ida-Elvira Karlberg Damer div 1 Sunderby SK
Ellen Andersson Damer div 1 Öjebyns IBF
Milou Westerberg Damer div 1 Öjebyns IBF
Himla Forsberg Damer div 1 Öjebyns IBF
Wilma Wiklund Damer div 1 Öjebyns IBF
     

Underårig spelare i seniorserie Herrar (2004)

Namn: Serie: Lag:
Adam Jonsson Herrar div 2 Team Kalix IBK
Hampus Lidman Herrar div 2 K4 IF
Felix Sundqvist Herrar div 2 K4 IF
Hannes Löfgren Herrar div 3 K4 IF
Adrian Eriksson Herrar div 2 IBK Luleå
Emil Sundin Herrar div 2 IBK Luleå

Material/Kläder (Bära Hijab)

Namn: Serie: Lag:
Ahlam Yahye Flickor Röd Luleå SK
Aisha Abdukadir Flickor Röd Luleå SK

Dispens av särskilda skäl

Namn: Serie: Lag:
Warda Hussein Flickor blå 1/2 IBF Argentum 91
     
     
     
     

Åldersdispens

Namn: Serie: Lag:
Alicia Stridsman Flickor Blå 1 IBK Luleå
Nova Markgren Flickor Blå 1 IBK Luleå
Malwa Karlsson Flickor Blå 1 IBK Luleå
Stella Gustafsson Flickor Blå 1 IBK Luleå
Emmy Eriksson Flickor Blå 1 IBK Luleå
Cassandra Lundström Flickor Blå 1 IBK Luleå
Albin Sköld Johansson Pojkar röd 1/2 Gammelstads IF
Joel Dahlbom Pojkar röd 1/2 Gammelstads IF
Marcus Sandberg Pojkar röd 1/2 Bergnäsets AIK
Theodor Rydström Pojkar röd 1/2 Bergnäsets AIK
Felix Eriksson Pojkar röd 1/2 Bergnäsets AIK
Linus Elveback Pojkar röd 1/2 Bergnäsets AIK
Robin Sundsten Pojkar röd 1/2 Bergnäsets AIK
William Hansson Pojkar röd 1/2 Bergnäsets AIK
Jonas Edin Pojkar röd 1/2 Bergnäsets AIK
Samuel Tillberg Pojkar röd 1/2 Bergnäsets AIK
Freja Juuso Flickor blå 1/2 IBF Argentum 91
Eli Nutti Flickor blå 1/2 IBF Argentum 91
Frida Jakobsson Flickor blå 1/2 IBF Argentum 91
Alice Westerlund Flickor blå 1/2 IBF Argentum 91
Tekla Jakobsson Flickor blå 1/2 IBF Argentum 91
Ida Dahlrot Flickor blå 1/2 IBK Boden
Viktoria Töyrä Olsson Flickor blå 1/2 IBK Boden
Lisa Wester Flickor blå 1/2 IBK Boden
Arvid Grankulla Pojkar blå 1 Malmbergets AIF
Andre`Nilden Pojkar blå 1 Malmbergets AIF
Mattias Svensson Pojkar blå 1 Malmbergets AIF
Emil Persson Pojkar blå 1 Malmbergets AIF
Pelle Örtstam Pojkar blå 1 Malmbergets AIF
Andreas Ek Pojkar blå 1 Malmbergets AIF
Alfred Lundkvist Grön 1 Tväråselets AIF
Elliot Norberg Grön 1 Tväråselets AIF
Ivan Nialepka Grön 1 Tväråselets AIF
Mahdi Yousefi Grön 1 Tväråselets AIF
Rasoul Azimi Grön 1 Tväråselets AIF
Olle Burström Grön 1 Tväråselets AIF
Theo Larsson Grön 1 Tväråselets AIF
Benjamin Kontio Grön 1 Tväråselets AIF
Oliver Nilsson Grön 1 Tväråselets AIF
Said Larsson Grön 1 Tväråselets AIF