Beviljade Dispenser 2018/2019

Beviljade dispenser 18/19

Underårig spelare i seniorserie damer (2003)

Namn: Serie: Lag:
Nellie Eliasson Damer div 1 Team Kalix IBK
Sofie Drugge Damer div 1 Team Kalix IBK
Annie Fredriksson Damer div 1 Team Kalix IBK
Julia Brandt Damer div 1 Team Kalix IBK
Bianca Lundström Damer div 1 Team Kalix IBK
Maja Lindholm Damer div 1 Team Kalix IBK
Ellinor Sandberg Damer div 1 Team Kalix IBK
Moa Liuska Damer div 1 Team Kalix IBK
Linnea Lundbäck Damer div 1 Team Kalix IBK
Maja Utterström Damer div 1 Team Kalix IBK
Anja Lindgren Damer div 1 Team Kalix IBK
Tove Winter Damer div 1 Team Kalix IBK
Alva Öhlund Damer div 1 Öjebyns IBF
Amelia Scott-Hultdin Damer div 1 Öjebyns IBF
Alva Kenttä Damer div 1 Öjebyns IBF
Elin Viklund Damer div 1 Öjebyns IBF
Elina Berglund Damer div 1 Öjebyns IBF
Elsa Wiklund Damer div 1 Öjebyns IBF
Nora Holmström Damer div 1 Öjebyns IBF
Asta Eriksson Damer div 1 Öjebyns IBF
Cindy Lundberg Damer div 1 Öjebyns IBF
Daniella Renlund Damer div 1 Öjebyns IBF
Felicia Karlsson Damer div 1 Öjebyns IBF
Hanna Stenberg Damer div 1 Öjebyns IBF
Julia Löfbom Damer div 1 Öjebyns IBF
Saga berglund Damer div 1 IBK Luleå
Anna Brännström Damer div 1 IBK Luleå
Ida Sundqvist Westerberg Damer div 1 IBK Luleå
Tilda Johansson Damer div 1 IBK Luleå
Wilma Pasma Damer div 1 Öjebyns IBF
Elise Olsson-Lalor Damer div 1 IBK Boden
Maja Ek-Edenhagen Damer div 1 IBK Boden
Thilde Kristoffersson Damer div 1 IBK Boden
Josefin Putila Damer div 1 Haparanda AIK
Amanda Esperi Damer div 1 Haparanda AIK
Jennifer Rovanperä Damer div 1 Haparanda AIK
Emelie Wallström - Enstedt Damer div 1 Sunderby SK
Ella Edunger Damer div 1 Sunderby SK
Frida Mösare Damer div 1 Sunderby SK
Kerstin Nilsson Damer div 1 Sunderby SK
Felicia Potdevin Damer div 1 IBF Argentum/K4 IF
Norea Dahlberg Damer div 1 IBF Argentum/K4 IF
Vilmaili Forsén Damer div 1 IBK Luleå

Underårig spelare i seniorserie Herrar (2003)

Namn: Serie: Lag:
Alvin Grahn Herrar div 3 Tväråselets AIF
Lucas Hallin Herrar div 3 IBF Argentum
Hampus Johansson Herrar div 2 K4 IF
Lukas Strålberg Herrar div 3 Öjebyns IBF

Material/Kläder (Bära Hijab)

Namn: Serie: Lag:
Ahlam Yahye Flickor Röd Luleå SK
Aisha Abdukadir Flickor Röd Luleå SK

Dispens av särskilda skäl

Namn: Serie: Lag:
Jetsada Nickie Johansson Panta mera pojkar blå 2 Wibax IBF Piteå
William Westman (Mv) Panta mera pojkar blå 3/4 Team Kalix IBK
Tobias Fahlman (Mv) Panta mera pojkar röd 2 Öjebyns IBF
Oskar Lindqvist (Mv) Panta mera pojkar röd 2 Öjebyns IBF
Mattis Stanzé (Mv) Panta mera pojkar röd 2 Öjebyns IBF

Åldersdispens

Namn: Serie: Lag:
Sara Svensson Panta mera flickor blå 1/2 K4 IF
Helin Kaya Panta mera flickor blå 1/2 K4 IF
Molly Lindström Panta mera flickor blå 1/2 K4 IF
Tindra Hellström Panta mera flickor blå 1/2 K4 IF
Elsa Larsson Panta mera flickor blå 1/2 K4 IF
Ida Burman Panta mera flickor blå 1/2 K4 IF
Emil Lindgren Panta mera pojkar blå 1 Team Kalix IBK
Filip Fredriksson Panta mera pojkar blå 1 Team Kalix IBK
Jonas Granström Panta mera pojkar blå 1 Team Kalix IBK
Albin Sundqvist Panta mera pojkar blå 1 Team Kalix IBK
Alfred Mämmi Panta mera pojkar grön 4 Kiruna AIF
Melker Mämmi Panta mera pojkar grön 4 Kiruna AIF
Tobias Sponton Emonth Panta mera pojkar grön 4 Kiruna AIF
Emilia Nilsson Panta mera flickor blå 4 K4 IF
Ellen Westerberg Panta mera flickor blå 4 K4 IF
Clara Bergström Panta mera flickor blå 4 K4 IF
Linus Åström Panta mera pojkar blå 1 Råneå BK
Leo Kudumovic Panta mera pojkar blå 1 Råneå BK
Gustav Säthergren Panta mera pojkar blå 1 Råneå BK
Elias Pettersson Panta mera pojkar blå 1 Råneå BK
Benjamin Berg Panta mera pojkar blå 1 Råneå BK
Liam Grahn Panta mera pojkar blå 1 Råneå BK
Kim Eriksson Panta mera pojkar blå 1 Råneå BK
Fredrik Vikström Panta mera pojkar blå 1 Råneå BK
David Hedenström Panta mera pojkar blå 1 Råneå BK
Gustav Öström Panta mera pojkar blå 1 Gammelstads IF
Moa Esberg Panta mera flickor blå 1/2 Kiruna AIF
Evelina Honkala Panta mera flickor blå 1/2 Kiruna AIF
Aila Päiviö Panta mera flickor blå 1/2 Kiruna AIF
Saga Rannebergen Panta mera flickor blå 1/2 Kiruna AIF
Isak Häggroth Panta mera pojkar blå 1 Kiruna AIF
Oskar Häggroth Panta mera pojkar blå 1 Kiruna AIF
Gustav Vasara-Hammare Panta mera pojkar blå 1 Kiruna AIF
Vilhelm Holmgren Panta mera pojkar blå 1 Kiruna AIF
Arvid Thorneus Panta mera pojkar blå 1 Kiruna AIF
Simon Lilja Panta mera pojkar blå 1 Kiruna AIF
Melvin Monlund Panta mera pojkar blå 1 Kiruna AIF
Filip Bank Panta mera pojkar blå 1 Kiruna AIF
Leon Stålnacke Panta mera pojkar blå 1 Kiruna AIF