Så fungerar nya appen:

Lär känna funktionerna i appen: se videon och lär dig följa lag/serier, lägga in, visa och dölj kommentarer. Klicka här.

Se veckans webbsända matcher

Här är veckans alla matcher som kommer att sändas på SSLPlay, InnebandyallsvenskanTV och InnebandyTV. 

Matchen som sänds på SSLplay:

Onsdag 20 november:
18:25 Pixbo Wallenstam IBK - IBF Falun

18:55 FBC Kalmarsund - Linköping IBK
18:55 Höllvikens IBF - Storvreta IBK
18:55 Warberg IC - Jönköpings IK

Torsdag 21 november:
18:25 IBK Dalen - FC Helsingborg

18:55 IK Sirius IBK - Visby IBK

Fredag 22 november:
18:25 IKSU - IK Sirius FBC

18:25 Pixbo Wallenstam IBK - Jönköpings IK
18:45 Skoghalls IBK - Nacka Wallenstam IBK
18:55 Endre IF - Täby FC IBK
18:55 Kais Mora IF - IBK Dalen
18:55 Malmö FBC - Warberg IC
18:55 Västerås Rönnby IBK - Karlstad IBF

Lördag 23 november:
14:55 Jönköpings IK - Växjö IBK
15:55 Höllvikens IBF - Linköping IBK
15:55 Storvreta IBK - Warberg IC
16:55 FBC Kalmarsund - IBF Falun

Söndag 24 november:
11:55 Nacka Wallenstam IBK - Malmö FBC
12:55 Karlstad IBF - Pixbo Wallenstam IBK
13:25 Täby FC IBK - IKSU
13:55 IK Sirius FBC - Skoghalls IBK
15:25 FC Helsingborg - IK Sirius IBK
15:25 IBK Dalen - Endre
15:55 Pixbo Wallenstam IBK - IBK Dalen
15:55 Warberg IC - Västerås Rönnby IBK
16:55 Mullsjö AIS - Visby IBK
16:55 Jönköpings IK - Kais Mora IF

InnebandyallsvenskanTV

Onsdag 20 november:
18:45 AIK IBF - FBI Tullinge
18:45 Craftstadens IBK Oskarshamn - Fagerhult Habo IBK
18:45 Karlstad IBF - IBF Örebro
18:45 Onyx IBK - Nykvarns IBF Ungdom
19:15 Salems IF - Strängnäs IBK
19:15 Wibax Piteå IBK - RIG Umeå IBF
19:15 IBK Lidköping - Lindås Rasta IBK
19:45 Gävle GIK - Hagunda IF

Torsdag 21 november:
18:45 Lillån IBK - IBK Lockerud Mariestad
19:15 Lagan IBK - Åstorp/Kvidinge IBS
19:45 Bele Barkarby IF IBF - Djurgårdens IF IBS

Fredag 22 november:
18:45 Hagunda IF - AIK IBF

Lördag 23 november:
13:45 IBF Örebro - IBK Lidköping
14:45 Sundsvall FBC - Bele Barkarby IF IBF
14:45 Åstorp/Kvidinge IBS - Onyx IBK
15:45 Strängnäs IBK - Gävle GIK
15:45 IBK Lockerud Mariestad - Craftstadens IBF Oskarshamn
15:45 Lindås Rasta IBK - Lillån IBK
15:45 Nykvarns IBF Ungdom - Karlstad IBF

Söndag 24 november:
11:45 Djurgårdens IF IBS - Wibax Piteå IBK
12:15 RIG Umeå IBF - Salems IF
14:15 Fagerhult Habo IBK - Lagan IBK
14:45 FBI Tullinge - Team Thorengruppen SK

InnebandyTV

Onsdag 20 november:
19:25 Notvikens IK - RIG Umeå IBF (Allsvenskan)

Fredag 22 november: 
20:15 IK Sirius IBK/FBC - Västerås IBS (JAS dam)

Lördag 23 november:
13:25 Malmhaug IBF - Eslövs IBF (div 2 herr)
14:55 Gamla Stan IBK - Hudik/Björkberg IBK (div 1 herr)

Söndag 24 november:
11:55 Gamla Stan IBK - FBC Bollnäs (div 1 herr)
13:25 Malmhaug IBF - VV-84 SK Bjuv (div 3 dam)

short_text    Skrivet av Veronica Köhler 20 november 2019