Här presenteras serielottningen för
Flickor 12-16 år, samt vilka spelveckor och sista spelomgång som gäller.
Matchtiderna ska föreningarna lägga in i innebandyns datasystem IDA före den
10 augusti.Förening som inte hinner lägga in sina tider före den 10 augusti, hör av er till SmIBF. Tänk på att planera in era matcher efter ev. lediga helger (jul/nyår, sportlov, cuper, läger m.m.)
Vakant lag i lottningen: Här kan man boka upp tiden om man vill, i fall det tillkommer ett lag i serien. Men man kan även vänta för att få ett besked från SmIBF efter den 10 september.
Preliminärt schema: Presenteras på
www.smibf.se så fort föreningarna har slagit in sina tider i IDA. Manual finns att ladda ner ifrån IDA på
www.innebandy.seByte hemma/borta: Det är alltid hemmalaget som ska byta speldatum/tid/hall för sina egna matcher INTE bortalaget, vid byte av match hemma/borta ska alltid SmIBF informeras.
Urdragning av lag:Läs mer härSpeltider/Bokning
Flickmatcher spelas 3x15 min (1,5 - 2 timmars bokning)
SmIBF sätter inga matchtider utan det gör respektive kommun - och eller förening.
Ta kontakt med Din kommun för att boka in era matcher i god tid! Kontrollera även era bokade tider jämfört med det Ni har registrerat i IDA.
Sista speldag för samtliga ungdomslag är planerad till den 14 mars-2010
Serielottning (exel)
Serielottning (webben)* 5-7 lag spelar i trippemöte förutom F16M som spelar dubbelmöten
* 8-10 lag spelar spelar i dubbelmöten