2012-01-24 14:25

Vill du bli tränare för Vangen FBC ?

Hej, vi söker en huvudtränare till vårt herrlag just nu i div 4 inför säsongen 2012/13 men du får mer än gärna börja tidigare än så och känna på oss om du vill.

Vilka är då vi ? Vi består av ett herrlag som för närvarande spelar i Div 4 samt ett utvecklingslag som spelar i div 6, vi har också ett juniorlag som spelar i hj19. Vi är totalt ca 45 spelare med en medelålder på ca 21 år. Vi är mycket seriösa och ambitiösa i det vi gör och har en mycket hög målsättning inför framtiden, vi har en stor organisation runt laget/lagen och du kommer att ha flera personer som hjälper dig med allehanda ting som behövs för att få det hela att fungera.

Känner du att detta kan vara något för dig eller känner du kanske någon som kan vara intresserad, tveka inte utan hör av dig till oss så kan du får mer information, eller varför inte komma ner på en träning och bekanta dig lite mer med oss och se vika vi är. Skicka ett mail till oss och gärna med telefonnummer så hör vi av oss för fortsatta diskussioner eller om du vill ha ytterligare info om oss. Mvh Vangen FBC.

Mail   vangenfbc@gmail.com

 

 


Författare: Simon Andren