UngdomsCupen, alla slutspelsresultat


Göteborg 2001

Flickor 15 år (f. 1985) 

Kvartsfinaler

Storvreta IBK - Filipstads IBK 3-4

Kristinebergs AIS - Vendelsö IK 2-0

Röke IBK - Hässelby/Kälvesta IBK 1-10

Ersboda SK - Pixbo Wallenstam IBK 3-2

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Storvreta IBK - Vendelsö IK 4-3

Röke IBK - Pixbo Wallenstam IBK 1-7

Semifinaler

Filipstads IBK - Kristinebergs AIS 3-4

Hässelby/Kälvesta IBK - Ersboda SK 3-0

Match om 7-8:e plats

Vendelsö IK - Röke IBK 1-2

Match om 5-6:e plats

Storvreta IBK - Pixbo Wallenstam IBK 5-4

Match om 3-4:e plats

Filipstads IBK - Ersboda SK 3-4

Final

Kristinebergs AIS - Hässelby/Kälvesta IBK 0-5

  

Pojkar 15 år (f. 1985) 

Kvartsfinaler

Björkekärrs IK - Vendelsö IK 1-4

Hälsinggårdens AIK - Färjestadens IBK 4-3

Umeå IK - Storvreta IBK 3-6

Halmstad IBK - Farsta IBK 2-7

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Björkekärrs IK - Färjestadens IBK 9-2

Umeå IK - Halmstad IBK 3-1

Semifinaler

Vendelsö IK - Hälsinggårdens AIK 6-5

Storvreta IBK - Farsta IBK 2-3

Match om 7-8:e plats

Färjestadens IBK - Halmstad IBK 1-2

Match om 5-6:e plats

Björkekärrs IK - Umeå IK 4-2

Match om 3-4:e plats

Hälsinggårdens AIK - Storvreta IBK 2-3

Final

Vendelsö IK - Farsta IBK 5-4

  

Flickor 13 år (f. 1987) 

Kvartsfinaler

FF Piteå - Partille IBS 5-1

Munkfors IBK - Hammarby IF IBF 0-2

IBK Alba - Lina IK 2-4

Lillåns IF - Slätafly IBK 0-7

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Partille IBS - Munkfors IBK 2-3

IBK Alba - Lillåns IF 8-0

Semifinaler

FF Piteå - Hammarby IF IBF 3-2

Lina IK - Slätafly IBK 1-3

Match om 7-8:e plats

Partille IBS - Lillåns IF 1-2

Match om 5-6:e plats

Munkfors IBK - IBK Alba 2-1

Match om 3-4:e plats

Hammarby IF IBF - Lina IK 5-1

Final

FF Piteå - Slätafly IBK 1-5

  

Pojkar 13 år (f. 1987) 

Kvartsfinaler

Frölunda IBK - Holmsund City IBC 5-3

BIF Fagerhult - Töjnans FK 9-8

Örby IS - Granlo BK 6-8

Färjestadens IBK - Torshälla IBK 8-4

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Holmsund CIty IB - Töjnans FK 8-1

Örby IS - Torshälla IBK 8-6

Semifinaler

Frölunda IBK - BIF Fagerhult 7-1

Granlo BK - Färjestadens IBK 4-5

Match om 7-8:e plats

Töjnans FK - Torshälla IBK 6-1

Match om 5-6:e plats

Holmsund City IBC - Örby IS 2-3

Match om 3-4:e plats

BIF Fagerhult - Granlo BK 9-5

Final

Frölunda IBK - Färjestadens IBK 2-5  

 

Uppsala 2002

Flickor 15 år (f. 1986) 

Kvartsfinaler

Filipstads IBK - Järfälla IBK 2-5

IBF Falun - Pixbo Wallenstam IBK 5-3

Tendens/Piteå IBF - Robertshöjd BK 2-3

Slätafly IBK - Duvbo IK 1-4

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Filipstads IBK - Pixbo Wallenstam IBK 2-1

Tendens/Piteå IBF - Slätafly IBK 3-4

Semifinaler

Järfälla IBK - IBF Falun 5-2

Robertshöjd BK - Duvbo IK 0-3

Match om 7-8:e plats

Pixbo Wallenstam IBK - Tendens/Piteå IBF 3-4

Match om 5-6:e plats

Filipstads IBK - Slätafly IBK 1-2

Match om 3-4:e plats

IBF Falun - Robertshöjd BK 5-3

Final

Järfälla IBK - Duvbo IK 1-0

  

Pojkar 15 år (f. 1986) 

Kvartsfinaler

Färjestadens IBK - Västerås IBF 5-4

IBK Sundsvall - Gaik Väsby IBK 0-7

Fornudden IBK - IBF Älvstranden 9-2

IBF Backalirarna - Gimonäs CK 2-5

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Västerås IBF - IBK Sundsvall 0-4

IBF Älvstranden - IBF Backalirarna 2-5

Semifinaler

Färjestadens IBK - Gaik Väsby IBK 4-3

Fornudden IBK - Gimonäs CK

Match om 7-8:e plats

Västerås IBF - IBF Älvstranden 5-3

Match om 5-6:e plats

IBK Sundsvall - IBF Backalirarna 2-3

Match om 3-4:e plats

Gaik Väsby IBK - Gimonäs CK 10-3

Final

Färjestadens IBK - Fornudden IBK 1-4

  

Flickor 13 år (f. 1988) 

Kvartsfinaler

IBK Alba - Högdalens AIS 5-8

IBK Lidköping - Granlo BK 4-2

Högalids IF - Kristinebergs AIS 6-1

IBK Dalen - Slätafly IBK 5-0

Placeringsmatcher 5-8:e plats

IBK Alba - Granlo BK 2-0

Kristinebergs AIS - Slätafly IBK 2-0

Semifinaler

Högdalens AIS - IBK Lidköping 7-3

Högalids IF - IBK Dalen 1-0

Match om 7-8:e plats

Granlo BK - Slätafly IBK 7-3

Match om 5-6:e plats

IBK Alba - Kristinebergs AIS 3-0

Match om 3-4:e plats

IBK Lidköping - IBK Dalen 1-3

Final

Högdalens AIS - Högalids IF 3-4

  

Pojkar 13 år (f. 1988) 

Kvartsfinaler

Farsta IBK - Finspång IBK 7-1

BIF Fagerhult - IBK Nordic 3-4

Röke IBK - Älvsjö AIK 2-5

Samueldals IF - Frölunda IBK 2-4

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Finspång IBK - BIF Fagerhult 2-3

Röke IBK - Samueldals IF 2-4

Semifinaler

Farsta IBK - IBK Nordic 4-3

Älvsjö AIK - Frölunda IBK 3-2

Match om 7-8:e plats

Finspång IBK - Röke IBK 1-2

Match om 5-6:e plats

BIF Fagerhult - Samueldals IF 3-2

Match om 3-4:e plats

IBK Nordic - Frölunda IBK 6-5

Final

Farsta IBK - Älvsjö AIK 7-5  

 

Uppsala 2003

Flickor 15 år (f. 1987) 

Kvartsfinaler

Hagunda IF - Slätafly/Södra Kärrs IBK 2-3

Högalids IF - Holmsund City IBC 3-1

Skoghalls IBK - Högdalens AIS 5-3

Romme IK - Robertshöjd BK 1-3

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Hagunda IF - Holmsund City IBC 1-7

Högdalens AIS - Romme IK 2-4

Semifinaler

Slätafly/Södra Kärrs IBK - Högalids IF 4-3

Skoghalls IBK - Robertshöjd BK 4-5

Match om 7-8:e plats

Hagunda IF - Högdalens AIS 3-7

Match om 5-6:e plats

Holmsund City IBC - Romme IK 3-2

Match om 3-4:e plats

Högalids IF - Skoghalls IBK 4-3

Final

Slätafly/Södra Kärrs IBK - Robertshöjd BK 3-2

  

Pojkar 15 år (f. 1987) 

Kvartsfinaler

Älvsjö AIK - Lillåns IBK 4-5

Gävle GIK IBK - Färjestadens IBK 4-3

Örby IS - IBK Landskrona 4-0

Pixbo Wallenstam IBK - Holmsund City IBC 3-4

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Älvsjö AIK - Färjestadens IBK 4-5

IBK Landskrona - Pixbo Wallenstam IBK 4-1

Semifinaler

Lillåns IBK - Gävle GIK IBK 4-3

Örby IS - Holmsund City IBC 7-1

Match om 7-8:e plats

Älvsjö AIK - Pixbo Wallenstam IBK 4-3

Match om 5-6:e plats

Färjestadens IBK - IBK Landskrona 0-1

Match om 3-4:e plats

Gävle GIK IBK - Holmsund CIty IBC 3-2

Final

Lillåns IBK - Örby IS 3-1

  

Flickor 13 år (f. 1989) 

Kvartsfinaler

Högdalens AIS - IBF Vimmerby 5-1

Skoghalls IBK - Ersboda SK 0-2

Hagfors IF - Orminge IBK 1-2

Teg Umeå IBK - Surte IS 5-3

Placeringsmatcher 5-8:e plats

IBF Vimmerby - Skoghalls IBK 4-3

Hagfors IF - Surte IS 4-2

Semifinaler

Högdalens AIS - Ersboda SK 2-1

Orminge IBK - Teg Umeå IBK 3-1

Match om 7-8:e plats

Skoghalls IBK - Surte IS 2-1

Match om 5-6:e plats

IBF Vimmerby - Hagfors IF 3-2

Match om 3-4:e plats

Ersboda SK - Teg Umeå IBK 2-1

Final

Högdalens AIS - Orminge IBK 2-1

  

Pojkar 13 år (f. 1989) 

Kvartsfinaler

Vidingsjö MoIF - Hässelby SK IBK 2-10

Granlo BK - Pixbo Wallenstam IBK 1-5

Odelberg/Gustavsberg IBK - Staffanstorps IBK 3-2

Lindås IBK - Hudik/Björkberg IBK 5-6

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Vidingsjö MoIF - Granlo BK 3-5

Staffanstorps IBK - Lindås IBK 4-1

Semifinaler

Hässelby SK IBK - Pixbo Wallenstam IBK 3-4

Odelberg/Gustavsberg IBK - Hudik/Björkberg IBK 7-3

Match om 7-8:e plats

Vidingsjö MoIF - Lindås IBK 4-5

Match om 5-6:e plats

Granlo BK - Staffanstorps IBK 1-5

Match om 3-4:e plats

Hässelby SK IBK - Hudik/Björkberg IBK 7-4

Final

Pixbo Wallenstam IBK - Odelberg/Gustavsberg IBK 8-2  

 

Uppsala 2004

Flickor 15 år (f. 1988) 

Kvartsfinaler

Hagfors IF - IK Södradal 1-2

Täby IS - IBF Falun 2-3

Högdalens AIS - Torshälla IBK 5-2

Vännäs AIK - Lindome IBK 6-2

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Hagfors IF - Täby IS 2-5

Torshälla IBK - Lindome IBK 2-1

Semifinaler

IK Södradal - IBF Falun 2-3

Högdalens AIS - Vännäs AIK 2-1

Match om 7-8:e plats

Hagfors IF - Lindome IBK 4-1

Match om 5-6:e plats

Täby IS - Torshälla IBK 3-2

Match om 3-4:e plats

IK Södradal - Vännäs AIK 0-3

Final

IBF Falun - Högdalens AIS 1-2

  

Pojkar 15 år (f. 1988) 

Kvartsfinaler

Gaik Väsby IBK - Storvreta IBK 1-2

IBK Aston - BIF Fagerhult 2-7

FBI Tullinge - Hofterup IBF 4-5

Lillån IBK - Umeå City IBK 2-9

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Gaik Väsby IBK - IBK Aston 6-1

FBI Tullinge - Lillån IBK 9-3

Semifinaler

Storvreta IBK - BIF Fagerhult 2-3

Hofterup IBF - Umeå City IBK 1-3

Match om 7-8:e plats

IBK Aston - Lillån IBK 2-1

Match om 5-6:e plats

Gaik Väsby IBK - FBI Tullinge 5-3

Match om 3-4:e plats

Storvreta IBK - Hofterup IBF 5-1

Final

BIF Fagerhult - Umeå City IBK 2-5

  

Flickor 13 år (f. 1990) 

Kvartsfinaler

Järfälla IBK - Färjestadens IBK 1-5

Lillån IBK - Holmsund City IBC 0-2

Munkfors IBK - IFK Täby 2-3

IBK Alba - Ljungby IBK 2-3

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Järfälla IBK - Lillån IBK 2-4

Munkfors IBK - IBK Alba 1-6

Semifinaler

Färjestadens iBK - Holmsund City IBC 5-2

IFK Täby - Ljungby IBK 6-1

Match om 7-8:e plats

Järfälla IBK - Munkfors IBK 2-0

Match om 5-6:e plats

Lillån IBK - IBK Alba 0-4

Match om 3-4:e plats

Holmsund City IBC - Ljungby IBK 4-3

Final

Färjestadens IBK - IFK Täby 2-4

 

Pojkar 13 år (f. 1990) 

Kvartsfinaler

Forsby FF - Högdalens AIS 1-3

Storvreta IBK - Pixbo Wallenstam IBK 9-2

Järfälla IBK - Borgholms IBK 6-3

Skoghall IBK - Hudik/Björkberg IBK 4-6

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Forsby FF - Pixbo Wallenstam IBK 2-3

Borgholms IBK - Skoghall IBK 4-5

Semifinaler

Högdalens AIS - Storvreta IBK 2-7

Järfälla IBK - Hudik/Björkberg IBK 6-5

Match om 7-8:e plats

Forsby FF - Borgholms iBK 4-3

Match om 5-6:e plats

Pixbo Wallenstam IBK - Skoghall IBK 1-5

Match om 3-4:e plats

Högdalens AIS - Hudik/Björkberg IBK 7-1

Final

Storvreta IBK - Järfälla IBK 4-3  

 

Uppsala 2005

Flickor 15 år (f. 1989) 

Kvartsfinaler

IBK Alba - Täby IS 4-2

Ristomta IF - Vimmerby IBK 2-1

Järfälla IBK - Holmsund City IBC 4-6

SK Örnen -Pixbo Wallenstam IBK 1-2

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Täby IS - Vimmerby IBK 0-3

Järfälla IBK - SK Örnen 4-2

Semifinaler

IBK Alba - Ristomta IF 5-2

Holmsund City IBC - Pixbo Wallenstam IBK 3-1

Match om 7-8:e plats

Täby IS - SK Örnen 2-4

Match om 5-6:e plats

Vimmerby IBK - Järfälla IBK 2-1

Match om 3-4:e plats

Ristomta IF - Pixbo Wallenstam IBK 1-4

Final

IBK Alba - Holmsund City IBC 4-1

  

Pojkar 15 år (f. 1989) 

Kvartsfinaler

Storvreta IBK - Hässelby SK IBK 3-4

Jönköpings IK - Lindås IBK 4-3

Odelberg/Gustavsberg IBK - Granlo BK 2-1

Skoghall IBK - IK Stanstad 0-5

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Storvreta IBK - Lindås IBK 8-7

Granlo BK - Skoghall IBK 3-6

Semifinaler

Hässelby SK IBK - Jönköpings IK 6-3

Odelberg/Gustavsberg IBK - IK Stanstad 4-3

Match om 7-8:e plats

Lindås IBK - Granlo BK 8-0

Match om 5-6:e plats

Storvreta IBK- Skoghall IBK 4-5

Match om 3-4:e plats

Jönköpings IK - IK Stanstad 4-3

Final

Hässelby SK IBK - Odelberg/Gustavsberg IBK 0-2

  

Flickor 13 år (f. 1991) 

Kvartsfinaler

Täby IS - Björkekärrs IK 5-4

Forsby FF - Årsta IK 2-1

Katrineholms IBF - Hässelby SK IBK 0-3

KAIS Mora IF - IBF Backalirarna 2-4

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Björkekärrs IK - Årsta IK 5-1

Katrineholms IBF - KAIS Mora IF 1-4

Semifinaler

Täby IS - Forsby FF 5-6

Hässelby SK IBK - IBF Backalirarna 2-3

Match om 7-8:e plats

Årsta IK - Katrineholms IBF 0-2

Match om 5-6:e plats

Björkekärrs IK - KAIS Mora IF 4-1

Match om 3-4:e plats

Täby IS - Hässelby SK IBK 2-1

Final

Forsby FF - IBF Backalirarna 6-2

  

Pojkar 13 år (f. 1991) 

Kvartsfinaler

KAIS Mora IF - FBI Tullinge 3-4

Sunne IBK - Hovmanstorps GoIF 3-4

Orminge IBK - Röbäcks IF 3-5

Pixbo Wallenstam IBK - IBF Älvstranden 3-7

Placeringsmatcher 5-8:e plats

KAIS Mora IF - Sunne IBK 5-1

Orminge IBK - Pixbo Wallenstam IBK 2-4

Semifinaler

FBI Tullinge - Hovmanstorps GoIF 3-0

Röbäcks IF - IBF Älvstranden 2-3

Match om 7-8:e plats

Sunne IBK - Orminge IBK 2-4

Match om 5-6:e plats

KAIS Mora IF - Pixbo Wallenstam IBK 5-1

Match om 3-4:e plats

Hovmanstorps GoIF - Röbäcks IF 2-6

Final

FBI Tullinge - IBF Älvstranden 2-3 

 

Uppsala 2006

Flickor 15 år (f. 1990) 

Kvartsfinaler

IFK Täby - Lillån IBK 4-1

Färjestadens IBK - Umeå City IBK 0-2

IBK Alba - IBF Backalirarna 2-0

SK Örnen - Orminge Wallenstam IBK 3-1

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Lillån IBK - Färjestadens IBK 2-1

IBF Backalirarna - Orminge Wallenstam IBK 3-4

Semifinaler

IFK Täby - Umeå City IBK 4-3

IBK Alba - SK Örnen 2-1

Match om 7-8:e plats

Färjestadens IBK - IBF Backalirarna 1-6

Match om 5-6:e plats

Lillån IBK - Orminge Wallenstam IBK 0-4

Match om 3-4:e plats

Umeå City IBK - SK Örnen 2-3

Final

IFK Täby - IBK Alba 2-0

 

Pojkar 15 år (f. 1990) 

Kvartsfinaler

Högdalens AIS - Pixbo Wallenstam IBK 5-1

Storvreta IBK - IBK Landskrona 4-3

Umeå City IBK - Rönnby SK 1-13

Södertälje IBK - Odelberg/Gustavsberg IBK 5-3

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Pixbo Wallenstam IBK - IBK Landskrona 6-5

Umeå City IBK - Odelberg/Gustavsberg IBK 6-5

Semifinaler

Högdalens AIS - Storvreta IBK 5-4

Rönnby SK - Södertälje IBK 5-4 

Match om 7-8:e plats

IBK Landskrona - Odelberg/Gustavsberg IBK 4-1

Match om 5-6:e plats

Pixbo Wallenstam IBK - Umeå City IBK 4-3

Match om 3-4:e plats

Storvreta IBK - Södertälje IBK 9-6

Final

Högdalens AIS - Rönnby SK 3-4

 

Flickor 14 år (f. 1991) 

Kvartsfinaler

Hässelby SK IBK - Södertälje IBK 3-1

Pixbo Wallenstam IBK - IBK Ersboda 1-0

Mora IBF - Björkekärrs IK 2-5

Årsta IK - FBI Tullinge 3-1

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Södertälje IBK - IBK Ersboda 0-3

Mora IBF - FBI Tullinge 9-1

Semifinaler

Pixbo Wallenstam IBK - Hässelby SK IBK 1-2

Björkekärrs IK - Årsta IK 2-1 

Match om 7-8:e plats

Södertälje IBK - FBI Tullinge 0-1

Match om 5-6:e plats

IBK Ersboda - Mora IBF 0-5

Match om 3-4:e plats

Pixbo Wallenstam IBK - Årsta IK 1-3

Final

Hässelby SK IBK - Björkekärrs IK 2-1 

   

Pojkar 14 år (f. 1991) 

Kvartsfinaler

Järfälla IBK - Bräckans IBK 8-1

Önsta Örnar IBK - IK Södradal 10-4

Röbäcks IF - Karlstad IBF 3-0

Pixbo Wallenstam IBK - AIK 1-6

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Bräckans IBK - IK Södradal 4-3

Pixbo Wallenstam IBK - Karlstad IBF 5-2

Semifinaler

Järfälla IBK - Önsta Örnar IBK 5-2

Röbäcks IF - AIK 2-5

Match om 7-8:e plats

IK Södradal - Karlstad IBF 3-6

Match om 5-6:e plats

Bräckans IBK - Pixbo Wallenstam IBK 3-2

Match om 3-4:e plats

Önsta Örnar IBK - Röbäcks IF 2-1

Final

Järfälla IBK - AIK 3-4

 

Flickor 13 år (f. 1992) 

Kvartsfinaler

Rönnby IBK - Väsby IBK 4-3

Färjestadens IBK - IBF Falun Ungdom 3-1

Holmsund City IBC - Åsa IF 2-1

Täby IS - Surte IS 8-0

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Väsby IBK - IBF Falun Ungdom 5-1

Åsa IF - Surte IS 1-3

Semifinaler

Rönnby IBK - Färjestadens IBK 1-2

Holmsund City IBC - Täby IS 1-3 

Match om 7-8:e plats

IBF Falun Ungdom - Åsa IF 2-3

Match om 5-6:e plats

Väsby IBK - Surte IS 2-1

Match om 3-4:e plats

Rönnby IBK - Holmsund City IBC 2-5

Final

Färjestadens IBK - Täby IS 0-3 

  

Pojkar 13 år (f. 1992) 

Kvartsfinaler

Bele Barkarby IF - Björkekärrs IK 6-5

IK Sirius IBK - Färjestadens IBK 4-6

Gävle GIK - BK Aros 4-3

RBK Göteborg - Högalids IF 1-11

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Björkekärrs IK - IK Sirius IBK 7-6

BK Aros - RBK Göteborg 3-6

Semifinaler

Färjestadens IBK - Bele Barkarby IF 2-5

Gävle GIK - Högalids IF 6-7 

Match om 7-8:e plats

IK Sirius IBK - BK Aros 9-6

Match om 5-6:e plats

Björkekärrs IK - RBK Göteborg 9-2

Match om 3-4:e plats

Färjestadens IBK - Gävle GIK 3-5

Final

Bele Barkarby IF - Högalids IF 7-6

FALUN 2007
Flickor 15år (f. 1991)
Kvartsfinaler
Högalids IF - Jönköpings IK 1-2
Katrineholms IBF - Årsta IK 3-4
Lesjöfors/Filipstads IBK - Telge SIBK 2-3
IBK Alba - Pixbo Wallenstam IBF 2-3

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Högalids IF - Katrineholms IBF 2-3

Lesjöfors/Filipstad IBK - IBK Alba 3-2

Semifinaler

Jönköpings IK - Årsta IK 2-3

Telge SIBK - Pixbo Wallenstam IBF 1-2 

Match om 7-8:e plats

Högalids IF - IBK Alba 3-2

Match om 5-6:e plats

Katrineholms IBF - Lesjöfors/Filipstads IBK 3-4

Match om 3-4:e plats

Jönköpings IK - Telge SIBK 4-2

Final

Årsta IK - PIxbo Wallenstam IBF 1-2

Pojkar 15år (f. 1991) 
Kvartsfinaler

Karlstad IBF - Huddinge IBS 2-3
Årsta IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2-4
Telge SIBK - Munka-Ljungby IBK 5-4
Jönköpings IK - Röbäcks IF 0-6
Placeringsmatcher 5-8:e plats

Karlstad IBF - Årsta IBK 4-5

Munka-Ljungby IBK - Jönköpings IK 1-4

Semifinaler

Huddinge IBS - Pixbo Wallenstam IBF 0-1

Telge SIBK - Röbäcks IF 3-5 

Match om 7-8:e plats

Karlstad IBF - Munka-Ljungby IBK 3-4

Match om 5-6:e plats

Årsta IBK - Jönköpings IK 5-4

Match om 3-4:e plats

Huddinge IBS - Telge SIBK 5-3

Final

Pixbo Wallenstam IBF - Röbäcks IF 3-4

Flickor 14år (f. 1992)
Kvartsfinaler
Rönnby IBK - Pixbo Wallenstam IBF 4-1
Väsby IBK - IBF Falun Ungdom 5-2
Telge SIBK - Skoghalls IBK 2-3
Holmsund City IBC - Surte IS 4-2
Placeringsmatcher 5-8:e plats

Pixbo Wallenstam IBF - IBF Falun Ungdom 4-3

Telge SIBK - Surte IS 5-2

Semifinaler

Rönnby IBK - Väsby IBK 2-0

Skoghalls IBK - Holmsund City IBC 2-3 

Match om 7-8:e plats

IBF Falun Ungdom - Surte IS 3-4

Match om 5-6:e plats

Pixbo Wallenstam IBF - Telge SIBK 2-3

Match om 3-4:e plats

Väsby IBK - Skoghalls IBK 5-1

Final

Rönnby IBK - Holmsund City IBC 4-2

Pojkar 14år (f. 1992)
Kvartsfinaler
Floda IBK - Bele Barkarby IF 3-7
Gävle GIK - RBK Göteborg 2-5
Järna SK - Hovshaga AIF 11-4
Stenungsunds IBK - Böle BK 1-2
Placeringsmatcher 5-8:e plats

Floda IBK - Gävle GIK 1-2

Hovshaga AIF - Stenungsunds IBK 4-5

Semifinaler

Bele Barkarby IF - RBK Göteborg 3-5

Järna SK - Böle BK 5-1 

Match om 7-8:e plats

Floda IBK - Hovshaga AIF 5-1

Match om 5-6:e plats

Gävle GIK - Stenungsunds IBK 6-4

Match om 3-4:e plats

Bele Barkarby IF - Böle BK 3-4

Final

RBK Göteborg - Järna SK 2-7

Flickor 13år (f. 1993)
Kvartsfinaler
FBI Tullinge - Färjestadens IBK 4-2
Lesjöfors/Filipstads iBK - Röbäcks IF 1-5
Södertälje IBK - IBK Handen 2-3
Stenhagens KK - IBF Älvstranden 2-0
Placeringsmatcher 5-8:e plats

Färjestadens IBK - Lesjöfors/Filipstad IBK 5-1

Södertälje IBK - IBF Älvstranden 3-1

Semifinaler

FBI Tullinge - Röbäcks IF 2-0

IBK Handen - Stenhagens KK 2-3 

Match om 7-8:e plats

Lesjöfors/Filipstad IBK - IBF Älvstranden 0-7

Match om 5-6:e plats

Färjestadens IBK - Södertälje IBK 2-0

Match om 3-4:e plats

Röbäcks IF - IBK Handen 2-1

Final

FBI Tullinge - Stenhagens KK 3-2

Pojkar 13år (f. 1993)
Kvartsfinaler
Södertälje IBK - Vallentuna IBK 4-7
IK Sätra - Lindome IBK 7-2
Åkersberga IBF - IK SödraDal 5-4
BIF Fagerhult - Hudik/Björkberg IBK 3-4
Placeringsmatcher 5-8:e plats

Södertälje IBK - Lindome IBK 5-8

IK SödraDal - BIF Fagerhult 1-5

Semifinaler

Vallentuna IBK - IK Sätra 2-11

Åkersberga IBF - Hudik/Björkberg IBK 4-5 

Match om 7-8:e plats

Södertälje IBK - IK SödraDal 5-4

Match om 5-6:e plats

Lindome IBK - BIF Fagerhult 6-2

Match om 3-4:e plats

Vallentuna IBK - Åkersberga IBF 3-4

Final

IK Sätra - Hudik/Björkberg IBK 7-6

FALUN 2008
Flickor 15år (f. 1992)
Kvartsfinaler
Åsa IF - Täby IS 1-9
Pixbo Wallenstam IBF - IBF Falun Ungdom 1-2
Vendelsö IK - Rönnby IBK Ungdom 1-3
Holmsund City IBC - Färjestadens IBK 2-0

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Åsa IF - Pixbo Wallenstam IBF 1-2

Vendelsö IK - Färjestadens IBK 4-3

Semifinaler

Täby IS - IBF Falun Ungdom 3-0

Rönnby SK Ungdom - Holmsund City IBC 4-1 

Match om 7-8:e plats

Åsa IF - Färjestadens IBK 3-2

Match om 5-6:e plats

Pixbo Wallenstam IBF - Vendelsö IK 3-4

Match om 3-4:e plats

IBF Falun Ungdom - Holmsund City IBC 1-3

Final

Täby IS - Rönnby SK Ungdom 2-0

Pojkar 15år (f. 1992)
Kvartsfinaler
SK Örnen - Vendelsö IK 3-4
IBK Alba - Floda IBK 3-2
Balrog B/S IK - IK Stanstad 6-5
Hovslätts IK - IBK Ersboda 4-5

Placeringsmatcher 5-8:e plats

SK Örnen - Floda IBK 3-8

IK Stanstad - Hovslätts IK 4-2

Semifinaler

Vendelsö IK - IBK Alba 4-3

Balrog B/S IK - IBK Ersboda 7-2 

Match om 7-8:e plats

SK Örnen - Hovslätts IK 3-4

Match om 5-6:e plats

Floda IBK - IK Stanstad 3-2

Match om 3-4:e plats

IBK Alba - IBK Ersboda 7-2

Final

Vendelsö IK - Balrog B/S IK 3-5

Flickor 14år (f. 1993)
Kvartsfinaler
IBF Älvstranden - FBI Tullinge 2-3
Södertälje IBK - Röbäcks IF 0-2
Täby IS - Skoghalls IBK 2-0
Årsta IK - Olofströms IBK 4-1
Placeringsmatcher 5-8:e plats

IBF Älvstranden - Södertälje IBK 2-5

Skoghalls IBK - Olofströms IBK 1-2

Semifinaler

FBI Tullinge - Röbäcks IF 2-3

Täby IS - Årsta IK 0-2 

Match om 7-8:e plats

IBF Älvstranden - Skoghalls IBK 2-3

Match om 5-6:e plats

Södertälje IBK - Olofströms IBK 1-2

Match om 3-4:e plats

FBI Tullinge - Täby IS 1-7

Final

Röbäcks IF - Årsta IK 2-3

Pojkar 14år (f. 1993)
Kvartsfinaler
Skoghalls IBK - IK Sätra 2-6
Västerås IBF - Vinbergs IBS 10-7
AIK IBF - Färjestadens IBK 0-5
Mullsjö AIS - IBF Falun Ungdom 4-6
Placeringsmatcher 5-8:e plats

Skoghalls IBK - Vinbergs IBS 7-1

AIK IBF - Mullsjö AIS 3-9

Semifinaler

IK Sätra - Västerås IBF 8-5

Färjestadens IBK - IBF Falun Ungdom 3-4 

Match om 7-8:e plats

Vinbergs IBS - AIK IBF 0-3

Match om 5-6:e plats

Skoghalls IBK - Mullsjö AIS 9-10

Match om 3-4:e plats

Västerås IBF - Färjestadens IBK 4-3

Final

IK Sätra - IBF Falun Ungdom 6-5

Flickor 13år (f. 1994)
Kvartsfinaler
Lindome IBK - Åkersberga IBF 0-5
Skoghalls IBK - Notvikens IK 2-1
Täby IS - IBK Lockerud Ungdom 4-5
Gottsunda IBF - Pixbo Wallenstam IBK 5-2
Placeringsmatcher 5-8:e plats

Lindome IBK - Notvikens IK 1-5

Täby IS - Pixbo Wallenstam IBF 4-2

Semifinaler

Åkersberga IBF - Skoghalls IBK 7-0

Gottsunda IBF - IBK Lockerud Ungdom 1-0 

Match om 7-8:e plats

Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF 3-2

Match om 5-6:e plats

Notvikens IK - Täby IS 1-3

Match om 3-4:e plats

Skoghalls IBK - IBK Lockerud Ungdom 3-5

Final

Åkersberga IBF - Gottsunda IBF 3-2

Pojkar 13år (f. 1994)
Kvartsfinaler
Örebro SK Ungdom - Salems IF 4-2
Livets Ord IF - Pixbo Wallenstam IBK 3-4
Vendelsö IK - IBK Vöikers 7-8
Skoghalls IBK - Ersboda SK 3-2

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Salems IF - Livets Ord IF 3-2

Vendelsö IK - Ersboda SK 6-2

Semifinaler

Örebro SK Ungdom - Pixbo Wallenstam IBF 4-2

IBK Vöikers - Skoghalls IBK 1-2 

Match om 7-8:e plats

Livets Ord IF - Ersboda SK 4-0

Match om 5-6:e plats

Salems IF - Vendelsö IK 4-1

Match om 3-4:e plats

Pixbo Wallenstam IBF - IBK Vöikers 6-2

Final

Örebro SK Ungdom - Skoghalls IBK 5-1

FALUN 2009
Flickor 15år (f. 1993)
Kvartsfinaler
Täby IS IBF - Olofströms IBF 2-3
FBC Göteborg - Hagunda IF 5-3
Pixbo Wallenstam IBF - Bele Barkarby IF IBF 5-6
IBK Alba - FBC Engelholm 6-0

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Täby IS - Hagunda IF 2-1
Pixbo Wallenstam IBK - FBC Engelholm Ungdom 3-4

Semifinaler

Olofströms IBF - FBC Göteborg 2-5

Bele Barkarby IF IBF - IBK Alba 1-0 

Match om 7-8:e plats

Hagunda IF - Pixbo Wallenstam IBF 3-4

Match om 5-6:e plats

Täby IS - FBC Engelholm Ungdom 2-0

Match om 3-4:e plats

Olofströms IBK - IBK Alba 1-5

Final

FBC Göteborg - Bele Barkarby IF IBF 2-3

Pojkar 15år (f. 1993)
Kvartsfinaler
Västerås Ungdom IBF - Hässelby SK IBK 3-2
Skoghalls IBK - Eken IBK 6-4
Täby FC - Bjärreds IBK 6-1
Mullsjö AIS - IK Sätra 4-3

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Hässelby SK IBK - Eken IBK 4-1

Bjärreds IBK - IK Sätra 1-3

Semifinaler

Västerås IBF Ungdom - Skoghalls IBK 6-2

Täby FC - Mullsjö AIS 5-4 

Match om 7-8:e plats

Eken IBK - Bjärreds IBK 7-3

Match om 5-6:e plats

Hässelby SK IBK - IK Sätra 5-6

Match om 3-4:e plats

Skoghalls IBK - Mullsjö AIS 6-0

Final

Västerås IBF Ungdom - Täby FC 3-8

Flickor 14år (f. 1994)
Kvartsfinaler
Huddinge IK - Lindås IBK 1-0
IBK Lockerud Ungdom - Notvikens IK 4-0
Nykvarns IF - Täby IS IBF 3-5
Gävle GIK - Malmö FBC 0-1

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Lindås IBK - Notvikens IK 2-3

Nykvarns IF - Gävle GIK 4-3

Semifinaler

Huddinge IK - IBK Lockerud Ungdom 3-1

Täby IS - Malmö FBC 6-3 

Match om 7-8:e plats

Lindås IBK - Gävle GIK 1-5

Match om 5-6:e plats

Notvikens IK - Nykvarns IF 1-4

Match om 3-4:e plats

IBK Lockerud Ungdom - Malmö FBC 3-1

Final

Huddinge IK - Täby IS 5-3

Pojkar 14år (f. 1994)
Kvartsfinaler
Hovshaga AIF - Salems IF 0-4
IS Saga - Pixbo wallenstam IBF 3-6
Nykvarns IF - Höllvikens IBF 11-5
Skoghalls IBK - Gävle GIK 7-3

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Hovshaga AIF - IS Saga 0-9

Höllvikens IBF - Gävle GIK 2-5

Semifinaler

Salems IF - Pixbo Wallenstam IBF 2-4

Nykvarns IF - Skoghalls IBK 3-4 

Match om 7-8:e plats

Hovshaga AIF - Höllvikens IBF 4-3

Match om 5-6:e plats

IS Saga - Gävle GIK 6-4

Match om 3-4:e plats

Salems IF - Nykvarns IF 7-3

Final

Pixbo Wallenstam IBF - Skoghalls IBK 4-5
 

Flickor 13år (f. 1995)
Kvartsfinaler
Nykvarns IF - Hovshaga AIF 0-6
Linköpings IBK - Holmsund City IBC 3-2
Hagfors IF - Åkersberga IBF 0-1
Storvreta IBK - Vinbergs IBS 1-3

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Nykvarns IF - Holmsund City IBC 4-3

Hagfors IF - Storvreta IBK 6-5

Semifinaler

Hovshaga AIF - Linköpings IBK 3-0

Åkersberga IBF - Vinbergs IBS 4-3 

Match om 7-8:e plats

Holmsund City IBC - Storvreta IBK 2-0

Match om 5-6:e plats

Nykvarns IF - Hagfors IF 0-3

Match om 3-4:e plats

Linköpings IBK - Vinbergs IBS 0-3

Final

Hovshaga AIF - Åkersberga IBF 3-2

Pojkar 13år (f. 1995)
Kvartsfinaler
Linköpings IBK - Järfälla IBK 2-4
Rönnby SK - Lindås IBK 8-3
Sundbybergs IK - Färjestadens IBK 7-4
Fröjereds IF - Valbo AIF 1-2

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Linköpings IBK - Lindås IBK 7-2

Färjestadens IBK - Fröjereds IF 7-2

Semifinaler

Järfälla IBK - Rönnby SK 4-6

Sundbybergs IK - Valbo AIF 5-3 

Match om 7-8:e plats

Lindås IBK - Fröjereds IF 3-1

Match om 5-6:e plats

Linköpings IBK - Färjestadens IBK 2-4

Match om 3-4:e plats

Järfälla IBK - Valbo AIF 11-1

Final

Rönnby SK - Sundbybergs IK 5-0


FALUN 2010
Flickor 15år (f. 1994)
Kvartsfinaler
Malmö FBC - IBK Lockerud Ungdom 1-3
Täby IS IBF - IBF Falun Ungdom 2-1
Skoghalls IBK - Huddinge IK 0-3
FBC Uppsala - Lindås IBK 2-3

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Malmö FBC - IBF Falun Ungdom 3-2

Skoghalls IBK - FBC Uppsala 3-4

Semifinaler

IBK Lockerud Ungdom - Täby IS IBF 2-4

Huddinge IK - Lindås IBK 6-0 

Match om 7-8:e plats

IBF Falun Ungdom - Skoghalls IBK 6-4

Match om 5-6:e plats

Malmö FBC - FBC Uppsala 6-2

Match om 3-4:e plats

IBK Lockerud Ungdom - Lindås IBK 7-1

Final

Täby IS IBF - Huddinge IK 2-1

Pojkar 15år (f. 1994)
Kvartsfinaler
Örebro SK Söder - Salems IF 3-4
IS Saga - Frölunda IBK 2-6
Vendelsö IK - Malmhaug Öresund IBK 5-4
Pixbo Wallenstam IBF - IBF Falun Ungdom 1-2

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Örebro SK Ungdom - IS Saga 8-4

Malmhaug Öresund IBK - Pixbo Wallenstam IBF 4-6

Semifinaler

Salems IF - Frölunda IBK 7-2

Vendelsö IK - IBF Falun Ungdom 3-2  

Match om 7-8:e plats

IS Saga - Malmhaug Öresund IBK 8-4

Match om 5-6:e plats

Örebro SK Ungdom - Pixbo Wallenstam IBF 5-0

Match om 3-4:e plats

Frölunda IBK - IBF Falun Ungdom 1-2

Final

Salems IF - Vendelsö IK 3-4

Flickor 14år (f. 1995)
Kvartsfinaler
IBK Göteborg - Västerås IBF Ungdom 5-6
Färjestadens IBF - Kais Mora IF 4-1
Täby IS IBF - Ljungby IBK 5-2
Röbäcks IF - Vinbergs IBS 3-4

Placeringsmatcher 5-8:e plats

IBK Göteborg - Kais Mora IF 3-2

Ljungby IBK - Röbäcks IF 4-2

Semifinaler

Västerås IBF Ungdom - Färjestadens IBF 1-2

Täby IS IBF - Vinbergs IBS 2-0  

Match om 7-8:e plats

Kais Mora IF - Röbäcks IF 2-1

Match om 5-6:e plats

IBK Göteborg - Ljungby IBK 2-3

Match om 3-4:e plats

Västerås IBF Ungdom - Vinbergs IBS 3-1

Final

Färjestadens IBF - Täby IS IBF 2-3

Pojkar 14år (f. 1995)
Kvartsfinaler
Linköping IBK Ungdom - Järfälla IBK 2-7
Valbo AIF - Pixbo Wallenstam IBF 2-3
Åkersberga IBF - Hovshaga AIF 3-7
Vara IBK - Ankarsviks BK 3-7

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Linköping IBK Ungdom - Valbo AIF 6-5

Åkersberga IBF - Vara IBK 7-4

Semifinaler

Järfälla IBK - Pixbo Wallenstam IBF 3-0

Hovshaga AIF - Ankarsviks BK 3-2   

Match om 7-8:e plats

Valbo AIF - Vara IBK 4-5

Match om 5-6:e plats

Linköping IBK Ungdom - Åkersberga IBF 2-3

Match om 3-4:e plats

Pixbo Wallenstam IBF - Ankarsviks BK 3-4

Final

Järfälla IBK - Hovshaga AIF 5-3
 

Flickor 13år (f. 1996)
Kvartsfinaler

Färjestadens IBK - Pixbo Wallenstam IBF 4-3
Bele Barkarby IF IBF - Per Ols IBF 2-1
Skoghalls IBK - FBI Tullinge 2-0
IK Sirius IBK - Lugi IBK 9-2

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Pixbo Wallenstam IBF - Per Ols IBF 0-5

FBI Tullinge - Lugi IBK 6-2

Semifinaler

Färjestadens IBK - Bele Barkarby IF IBF 2-3

Skoghalls IBK - IK Sirius IBK 1-4   

Match om 7-8:e plats

Pixbo Wallenstam IBF - Lugi IBK 12-0

Match om 5-6:e plats

Per Ols IBF - FBI Tullinge 6-0

Match om 3-4:e plats

Färjestadens IBK - Skoghalls IBK 4-7

Final

Bele Barkarby IF IBF - IK Sirius IBK 3-4

Pojkar 13år (f. 1996)
Kvartsfinaler
Västerås IBF Ungdom - Huddinge IBS 4-1
IK Sirius IBK - Lindås IBK 5-3
Nykvarns IF - Gårdarike BK 1-3
Östra SK - Klockarbergets BK 10-3

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Huddinge IBS - Lindås IBK 6-2

Nykvarns IF - Klockarbergets BK 10-1

Semifinaler

Västerås IBF Ungdom - IK Sirius IBK 6-1

Gårdarike BK - Östra SK 2-4   

Match om 7-8:e plats

Lindås IBK - Klockarbergets BK 5-1

Match om 5-6:e plats

Huddinge IBS - Nykvarns IF 5-3

Match om 3-4:e plats

IK Sirius IBK - Gårdarike BK 2-9

Final

Västerås IBF Ungdom - Östra SK 6-5

FALUN 2011
Flickor 15år (f. 1995)
Kvartsfinaler
Malmö FBC - IBK Lockerud Ungdom 1-0
Täby IS IBF - IBF Dalen 5-1
Hovshaga AIF - Täby FC 4-3
Hudik/Björkberg IBK - Vinbergs IBS 8-1

Placeringsmatcher 5-8:e plats

IBK Lockerud Ungdom - IBF Dalen 2-1

Täby FC - Vinbergs IBS 1-4

Semifinaler

Malmö FBC - Täby IS IBF 7-3

Hovshaga AIF - Hudik/Björkberg IBK 3-4 

Match om 7-8:e plats

IBF Dalen - Täby FC 4-5

Match om 5-6:e plats

IBK Lockerud Ungdom - Vinbergs IBS 3-2

Match om 3-4:e plats

Täby IS IBF - Hovshaga AIF 4-2

Final

Malmö FBC - Hudik/Björkberg IBK 3-2

 

Pojkar 15år (f. 1995)
Kvartsfinaler
Västerås IBF Ungdom - Järfälla IBK 0-9
Hagunda IF - Pixbo Wallenstam IBF 5-1
Linköping IBK Ungdom - Onsala IBK 5-2
Färjestadens IBK - Ankarsviks BK 0-1

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Västerås IBF Ungdom - Pixbo Wallenstam IBF 1-4

Onsala IBK - Färjestadens IBK 5-4

Semifinaler

Järfälla IBK - Hagunda IF 4-5

Linköping IBK Ungdom - Ankarsviks BK 3-5  

Match om 7-8:e plats

Västerås IBF Ungdom - Färjestadens IBK 0-7

Match om 5-6:e plats

Pixbo Wallenstam IBF - Onsala IBK 2-1

Match om 3-4:e plats

Järfälla IBK - Linköping IBK Ungdom 4-5

Final

Hagunda IF - Ankarsviks BK 5-4

 

Flickor 14år (f. 1996)
Kvartsfinaler
Färjestadens IBK - Bele Barkarby IF IBF 4-1
IBK Lockerud Ungdom - FBC Uppsala Ungdom 2-6
FBI Tullinge - Floda IBK 2-3
Per Ols IBF - Pixbo Wallenstam IBF 6-1

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Bele Barkarby IF IBF - IBK Lockerud Ungdom 6-2

FBI Tullinge - Pixbo Wallenstam IBF 4-1

Semifinaler

Färjestadens IBK - FBC Uppsala Ungdom 2-3

Floda IBK - Per Ols IBF 1-4 

Match om 7-8:e plats

IBK Lockerud Ungdom - Pixbo Wallenstam IBF 3-1

Match om 5-6:e plats

Bele Barkarby IF IBF - FBI Tullinge 3-4

Match om 3-4:e plats

Färjestadens IBK - Floda IBK 6-0

Final

FBC Uppsala Ungdom - Per Ols IBF 2-3

 

Pojkar 14år (f. 1996)
Kvartsfinaler
Östra SK - Järfälla IBK 4-3
Västerås IBF Ungdom - Varla IBK 2-4
Linköping IBK Ungdom - Gårdarike IBK 2-3
Lindås IBK - IBK Runsten 2-0

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Järfälla IBK - Västerås IBF Ungdom 2-3

Linköping IBK Ungdom - IBK Runsten 3-2

Semifinaler

Östra SK - Varla IBK 6-5

Gårdarike IBK - Lindås IBK 4-1 

Match om 7-8:e plats

Järfälla IBK - IBK Runsten 2-6

Match om 5-6:e plats

Västerås IBF Ungdom - Linköping IBK Ungdom 3-4

Match om 3-4:e plats

Varla IBK - Lindås IBK 7-1

Final

Östra SK - Gårdarike IBK 3-5

Flickor 13år (f. 1997)
Kvartsfinaler
IBK Vöikers - Täby IS IBF 1-4
Kärra IBK - Sten Sture BK 6-3
Nykvarns IF - Östra SK 1-4
Holmsund City IBC - Färjestadens IBK 3-1

Placeringsmatcher 5-8:e plats

IBK Vöikers - Sten Sture BK 2-9

Nykvarns IF - Färjestadens IBK 1-2

Semifinaler

Täby IS IBF - Kärra IBK 4-3

Östra SK - Holmsund City IBC 1-6 

Match om 7-8:e plats

IBK Vöikers - Nykvarns IF 4-2

Match om 5-6:e plats

Sten Sture BK - Färjestadens IBK 5-2

Match om 3-4:e plats

Kärra IBK - Östra SK 5-0

Final

Täby IS IBF - Holmsund City IBC 3-2

Pojkar 13år (f. 1997)
Kvartsfinaler
Skoghalls IBK - Nacka allenstam IBK 4-9
Skälby IBK - Marstrands IBK 4-2
Nykvarns IF - Höllvikens IBF 4-2
IBK Lockerud Mariestad - IBK Aston 2-7

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Skoghalls IBK - Marstrands IBK 2-7

Höllvikens IBF - IBK Lockerud Mariestad 3-2

Semifinaler

Nacka Wallenstam IBK - Skälby IBK 4-2

Nykvarns IF - IBK Aston 4-0 

Match om 7-8:e plats

Skoghalls IBK - IBK Lockerud Mariestad 8-7

Match om 5-6:e plats

Marstrands IBK - Höllvikens IBF 3-2

Match om 3-4:e plats

Skälby IBK - IBK Aston 4-0

Final

Nacka Wallenstam IBK - Nykvarns IF 2-4


FALUN 2012
Flickor 15år (f. 1996)
Kvartsfinaler
Malmö FBC - Per Ols IBF 5-1
IBK Lockerud Mariestad - Bele Barkarby IF IBF 1-4
FBC Uppsala Ungdom - Pixbo Wallenstam IBF 5-1
Täby IS IBF - IBK Landskrona 3-1

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Per Ols IBF - IBK Lockerud Mariestad 3-2

Pixbo Wallenstam IBF - IBK Landskrona 9-2

Semifinaler

Malmö FBC - Bele Barkarby IF IBF 5-1

FBC Uppsala Ungdom - Täby IS IBF 2-1

Match om 7-8:e plats

IBK Landskrona - IBK Lockerud Mariestad 3-1

Match om 5-6:e plats

Pixbo Wallenstam IBF - Per Ols IBF 2-1

Match om 3-4:e plats

Bele Barkarby IF IBF - Täby IS IBF 1-2

Final

Malmö FBC - FBC Uppsala Ungdom 4-3

Pojkar 15år (f. 1996)
Kvartsfinaler
IBK Göteborg - IK Sirius IBK 2-3
Järfälla IBK - Linköping IBK Ungdom 1-2
IBK Runsten - IBK Vöikers 2-1
Gårdarike IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 3-4

Placeringsmatcher 5-8:e plats

IBK Göteborg - Järfälla IBK 2-3

IBK Vöikers - Gårdarike IBK 2-3

Semifinaler

IK Sirius IBK - Linköping IBK Ungdom 4-8

IBK Runsten - Tyresö Trollbäcken IBK 3-4

Match om 7-8:e plats

IBK Göteborg - IBK Vöikers 5-2

Match om 5-6:e plats

Järfälla IBK - Gårdarike IBK 1-3

Match om 3-4:e plats

IK Sirius IBK - IBK Runsten 6-3

Final

Linköping IBK Ungdom - Tyresö Trollbäcken IBK 4-3

Flickor 14år (f. 1997)
Kvartsfinaler
IBK Vöikers - GS 86 AIF 2-4
Kärra IBK - Nykvarns IF 3-1
Ankarsviks BK - Lindås IBK 3-1
Bele Barkarby IF IBF - Lugi IBK 7-2

Placeringsmatcher 5-8:e plats

IBK Vöikers - Nykvarns IF 3-2

Lindås IBK - Lugi IBK 3-2

Semifinaler

Ankarsviks BK - Bele Barkarby IF IBF 6-3

GS 86 AIF - Kärra IBK 6-3

Match om 7-8:e plats

Lugi IBK - Nykvarns IF 0-10

Match om 5-6:e plats

Lindås IBK - IBK Vöikers 5-4

Match om 3-4:e plats

Kärra IBK - Bele Barkarby IF IBF 5-4

Final

GS 86 AIF - Ankarsviks BK 2-0

Pojkar 14år (f. 1997)
Kvartsfinaler
Månsarps IBK - Skälby IBK 6-5
Nykvarns IF - Marstrands IBK 6-3
Täfteå IK - Lindome IBK 5-2
Höllvikens IBF - Nacka Wallenstam IBK 1-3

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Skälby IBK - Marstrands IBK 1-2

Lindome IBK - Höllvikens IBF 2-4

Semifinaler

Månsarps IBK - Nykvarns IF 3-4

Täfteå IK - Nacka Wallenstam IBK 1-2

Match om 7-8:e plats

Skälby IBK - Lindome IBK 8-2

Match om 5-6:e plats

Marstrands IBK - Höllvikens IBF 2-4

Match om 3-4:e plats

Månsarps IBK - Täfteå IK 5-4

Final

Nykvarns IF - Nacka Wallenstam IBK 3-5

Flickor 13år (f. 1998)
Kvartsfinaler
Pixbo Wallenstam IBK - Hultsberg/Björkås IBF 1-2
Färjestadens IBK - Huddinge IK 4-3
Hagfors IF Ungdom - Fagerhult Habo IBK Ungdom 10-1
Rönnby IBK Ungdom - Lindome IBK 4-0

Placeringsmatcher 5-8:e plats

Fegrhult Habo IBK Ungdom - Lindome IBK 4-3

Hultsberg/Björkås IBF - Färjestadens IBK 5-0

Semifinaler

Hagfors IF Ungdom - Rönnby IBK Ungdom 1-4

Hultsberg/Björkås IBF - Färjestadens IBK 5-0

Match om 7-8:e plats

Pixbo Wallenstam IBK - Lindome IBK 1-2

Match om 5-6:e plats

Huddinge IK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 11-5

Match om 3-4:e plats

Färjestadens IBK - Hagfors iF Ungdom 2-1

Final

Hultsberg/Björkås IBF - Rönnby IBK Ungdom 2-3

Pojkar 13år (f. 1998)
Kvartsfinaler
IBK Vöikers - AIK IBF 7-1
Telge SIBK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2-6
Umeå City IBF - Lindås IBK 6-2
IK SödraDal - Täby FC 8-7

Placeringsmatcher 5-8:e plats

AIK IBF - Telge SIBK 1-3

Lindås IBK - Täby FC 5-3

Semifinaler

IBK Vöikers - Fagerhult Habo IBK Ungdom 4-3

Umeå City IBF - IK SödraDal 5-2

Match om 7-8:e plats

AIK IBF - Täby FC 4-7

Match om 5-6:e plats

Telge SIBK - Lindås IBK 3-4

Match om 3-4:e plats

Fagerhult Habo IBK Ungdom - IK SödraDal 6-2

Final

IBK Vöikers - Umeå City IBF 5-4




 


Kontaktperson: Anders Mörk