DM-slutspel


PM från Nykvarns IF
Domartillsättning
P97 pool- och slutspel i Malmköping 21-22/3

Resultaten uppdateras fortlöpande på denna sida

 

OBS! Herrar spelar endast effektiv tid sista tre minuter. F97 spelar 2 x 15 minuter. 


DM-slutspel 20-22/3 2009, Nykvarn

 

 

 

 

 

 

Björkestahallen

 

 

 

DAG

TID

KLASS

 

 

 

Fre 20/3

18:00

Herr

Semi 1 (S1)

Järna SK - Telge SIBK

 8-7

Fre 20/3

20:00

Herr

Semi 2 (S2)

Nyfors IK - Nykvarns IF

 0-5

 

 

 

 

 

 

Lör 21/3

09:00

F97

Grupp A

Nykvarn Vit – IFK Gnesta

 2-0

Lör 21/3

09:45

F97

Grupp B

Nykvarn Svart – Telge SIBK

 1-4

Lör 21/3

10:30

F97

Grupp A

IFK Gnesta- Onyx

 1-2

Lör 21/3

11:15

F97

Grupp B

Flen Telge SIBK

 2-8

Lör 21/3

12:00

F97

Grupp A

OnyxNykvarn Vit 

 0-6 

Lör 21/3

12:45

F97

Grupp B

Nykvarn Svart - Flen 

 0-4

Lör 21/3

13:45

F97

Semi (A1-B2)

Nykvarn Vit- Flen 

 7-0

Lör 21/3

14:30

F97

Semi (B1-A2)

Telge SIBK - IFK Gnesta

 4-1

Lör 21/3

15:30

F97

3:e plats

Flen IFK Gnesta

 5-1 

Lör 21/3

16:15

F97

Final

Nykvarn Vit - Telge SIBK

 5-0

 

 

 

 

 

 

Sön 22/3

08:00

Dam

Semi 1 (S1)

Telge SIBK - Södertälje Balrog

 5-3

Sön 22/3

09:30

HJ

Semi 1 (S1)

Telge SIBK - Nyfors

 6-4

Sön 22/3

11:00

Dam

Semi 2 (S2)

Nykvarns IF - Strängnäs IBK

 5-4

Sön 22/3

12:30

HJ

Semi 2 (S2)

Nykvarns IF -  Flen

 7-3

Sön 22/3

14:30

Herr

Final (S1 - S2)

Järna SK  - Nykvarns IF

 1-12

Sön 22/3

16:15

 

"Årets kompis"

Prisutdelning, årets kompis (NIF) i pojk & flicklagen

 

Sön 22/3

16:45

Dam

Final (S1 - S2)

Telge SIBK  - Nykvarns IF

 0-4

Sön 22/3

18:30

DJ

Final (S1 - S2)

Telge SIBK - Onyx

 4-0

Sön 22/3

20:15

HJ

Final (S1 - S2)

Telge SIBK - Nykvarns IF

3-4 sd 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DM-slutspel 27-29/3 2009, Nykvarn

 

 

 

 

 

 

 

Björkestahallen

 

 

 

DAG

TID

KLASS

 

 

 

Fre 27/3

17:30

F96

Poolmatch 1

Nykvarn- Hölö/Järna

 

Fre 27/3

18:45

P96

Semi 1 (S1)

Telge SIBK vit- Telge SIBK Röd

 

Fre 27/3

20:00

P94

Semi 1 (S1)

Södertälje Balrog - Nykvarn

 

 

 

 

 

 

 

Lör 28/3

08:00

F96

Poolmatch 2

IFK Gnesta- Nykvarn

 

Lör 28/3

09:15

P96

Semi 2 (S2)

Trosa Edanö- IFK Gnesta

 

Lör 28/3

10:30

P93

Semi 1 (S1)

Strängnäs - Södertälje Balrog

 

Lör 28/3

11:45

F93

Final (S1 - S2)

 

 

Lör 28/3

13:15

F96

Poolmatch 3

Hölö/Järna -IFK Gnesta

 

Lör 28/3

14:30

P96

Final (S1 - S2)

 

 

Lör 28/3

16:00

P93

Final (S1 - S2)

 

 

Lör 28/3

17:30

F96

Final (1:a - 2:a)

 

 

Lör 28/3

19:00

P95

Final (S1 - S2)

 

 

Lör 28/3

20:30

P94

Final (S1 - S2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Sön 29/3

08:00

F94

Semi 1 (S1)

Nykvarn -  IFK Mariefred

 

Sön 29/3

09:15

F95

Semi 1 (S1)

Onyx - Nykvarn (96)

 

Sön 29/3

10:30

F95

Semi 2 (S2)

Nykvarn - Flen

 

Sön 29/3

12:00

P92

Semi 2 (S2)

Nykvarn - Trosa Edanö

 

Sön 29/3

13:30

F94

Final (S1 - S2)

 

 

Sön 29/3

15:15

F95

Final (S1 - S2)

 

 

Sön 29/3

16:45

F92

Final (S1 - S2)

 

 

Sön 29/3

18:15

P92

Final (S1 - S2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lillhagaskolan

 

 

 

 

DAG

TID

KLASS

 

 

 

Fre 27/3

18:00

F93

Semi 2 (S2)

Telge SIBK- IFK Gnesta

 

Fre 27/3

19:15

F93

Semi 1 (S1)

Södertälje Balrog - Trosa Edanö

 

 

 

 

 

 

 

Lör 28/3

08:30

F93

3:e pris (S1-S2)

 

 

Lör 28/3

10:00

P93

Semi 2 (S2)

Telge SIBK- Onyx

 

Lör 28/3

11:15

P95

Semi 1 (S1)

Nyfors - IK Strängnäs

 

Lör 28/3

12:30

P95

Semi 2 (S2)

Katrineholm - Onyx Oxelösund

 

Lör 28/3

14:00

P94

Semi 2 (S2)

Onyx - IFK Gnesta

 

Lör 28/3

15:15

P96

3:e pris (S1-S2)

 

 

Lör 28/3

16:45

P95

3:e pris (S1-S2)

 

 

Lör 28/3

18:15

P93

3:e pris (S1-S2)

 

 

Lör 28/3

19:45

P94

3:e pris (S1-S2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Sön 29/3

08:00

F94

Semi 2 (S2)

Södertälje Balr.- Strängnäs IBK

 

Sön 29/3

09:15

F92

Semi 1 (S1)

Trosa Edanö - Telge SIBK

 

Sön 29/3

10:45

F92

Semi 2 (S2)

Södertälje Balrog - Onyx

 

Sön 29/3

12:30

P92

Semi 1 (S1)

Onyx - Telge SIBK

 

Sön 29/3

14:00

F95

3:e pris (S1-S2)

 

 

Sön 29/3

15:30

F94

3:e pris (S1-S2)

 

 

Sön 29/3

17:00

F92

3:e pris (S1-S2)

 

 

Sön 29/3

18:45

P92

3:e pris (S1-S2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P97 pool- och slutspel i Malmköping 21-22/3

F97 pool- och slutspel. 21/3, Nykvarn

 

 

 


Kontaktperson: SöIBF:s kansli
Författare: Jonas Olsson