2014-08-13 11:28

Träningsmatcher under hösten

Här följer träningsmatcher som spelas under hösten inför säsongen 2014/2015. Skicka gärna in era resultat till kansliet@soibf.nu.

Datum Tid  Klass Hemmalag Bortalag Plats Resultat
27-jul 15.00 Damer Trosa Köping Hedeyhallen 5-6 
02-aug 15.00 Herrar Onyx  Katrineholm Nyköpings sporthall 4-3
09-aug 15.00 Herrar Onyx Åkersberga Nyköpings sporthall 5-3
14-aug 19.00 Herrar Strängnäs Köping (H2) Thomashallen 6-5
16-aug 18.00 Damer Telge Linköping (D1) Wasahallen 6-1 
17-aug 12.00 Damer Telge  Kalmarsund (D1) Wasahallen 3-2 
19-aug 19.30 Herrar Malmköping Katrineholm Malmköpings Sporthall 7-14 
 20-aug 19.00  Damer  Trosa  Telge (SSL)  Hedebyhallen  2-0
23-aug 16.00 Herrar Torshälla Haninge (AS) Vilstahallen  
23-aug 15.00 Herrar Onyx Köping Nyköpings sporthall 6-8 
23-aug 12.00 Damer Onyx Hammarby Ramdalen 1-4 
23-aug 14.00 Herrar Nykvarn Älvsjö (H1) Björkestahallen  
23-aug 14.00 Herrar FBI Tullinge Hässelby SK Botkyrkahallen  
24-aug 14.00  Herrar  IBK Hallsta(H2  Katrineholm  Nibblehallen  8-5 
24-aug 15.00 Damer Telge  Uppsala (SSL) Wasahallen  
24-aug 15.00 Herrar Torshälla Rönnby (H1) Ellfolk  
24-aug  17.00  Herrar  IK Standard  Flen  Hållstahallen  11-3 
24-aug 17.00 Herrar Strängnäs Lillån (H1) Thomashallen  
24-aug 13.10 Herrar Nyfors Högalid Vilstahallen  
26-aug 18.50 Damer Telge SSL Hammarby (D1) Wasahallen  
27-aug 19.00 Damer Nykvarn Täby (D1) Björkestahallen  
 28-aug 19.30  Herrar  FC Europa(H2)  IK Standard  Råbyhallen   
 30-aug 14.00  Herrar  Kungsörs (H2)  IK Standard  Kungsörs sporthall   
30-aug   Pojkar B  Trosa  Onyx  Lånestahallen  3-7
31-aug 12.30 Hj Katrineholm Kumla Valla   
31-aug 14.30 Hj Kumla Åby Valla   
31-aug 16.30 Hj Katrineholm Åby Valla   
31-aug 11.00 Flickor A Telge Sköndal Wasahallen  
 02-sep 20.40  Herrar  Trosa (H3)  Kringelstaden  Hedebyhallen  11-8 
05-sep 17.00  Hj  Onyx  Linköping  Rosvalla Sporthall   
06-sep 12.00  Damer  Onyx  Endre (SSL)  Rosvalla Sporthall   
 06-sep 13.30  Damer  Onyx  Täby (SSL)  Rosvalla Sporthall   
 06-sep 15.00  Damer  Endre (SSL)  Täby (SSL)  Rosvalla Sporthall   
 06-sep 17.00  Herrar  Onyx (H1) Linköping (SSL)  Rosvalla Sporthall   
 07-sep 13.00  Herrar  Salem (AS)  Åby (AS)  Rosvalla Sporthall   
 07-sep 15.00  Herrar  Linköping (SSL)  Djurgården (SSL)  Rosvalla Sporthall   
 07-sep 17.00  Herrar  Onyx (H3)  Trosa (H3)  Rosvalla Sporthall   
09-sep 19.00 Herrar Nykvarn Järfälla (AS) Björkestahallen  
10-sep 19.00 Herrar Nykvarn Nyfors Björkestahallen  
 12-sep 19.00  Damer  Trosa  DJ17  Hedebyhallen   
 13-aug 11.00  Herrar  Söderköping  Katrineholm  Vikingen   
13-sep 13.00 Damer Onyx Solfjäderstaden Ramdalen  
13-sep 11.00 Flickor A Telge Tumba Wasahallen  
13-sep 13.00 Hj Katrineholm Lillån Valla   
20-sep 14.00 Herrar Katrineholm Tranås (H1) Valla   
 20-sep 14.00  Herrar  Kungsör (H2)  IK Standard  Kungsörs sporthall   
21-sep 13.00  Herrar Katrineholm IBF Norrköping Duveholmshallen A  
21-sep 16.30 Flickor A Telge Sundbyberg Wasahallen  

 

Datum Tid  Klass Hemmalag Bortalag Plats Resultat
02-aug 15.00 H1 Onyx  Katrineholm Nyköpings sporthall
09-aug 15.00 H1 Onyx Åkersberga Nyköpings sporthall
16-aug 18.00 Damer Telge SSL Linköping D1 Wasahallen
17-aug 12.00 Damer Telge SSL Kalmarsund D1 Wasahallen
23-aug 12.00 Damer Onyx Hammarby Ramdalen
23-aug 15.00 H1 Onyx Köping Nyköpings sporthall
24-aug 15.00 Damer Telge SSL Uppsala SSL Wasahallen
26-aug 18.50 Damer Telge SSL Hammarby D1 Wasahallen
13-sep 13.00 Damer Onyx Solfjäderstaden Ramdalen
21-sep 13.00 ? Herrar Katrineholm IBF Norrköping Duveholmshallen A

Kontaktperson: Kansliet