2013-09-14 08:56

Träningsmatcher

Nu när säsongen är igång så blir det en hel del träningsmatcher. Här finner ni ett schema på kommande matcher.
Ni får gärna skicka in era resultat till kansliet@soibf.nu

14-aug 18.30 Strängnäs H1 - Nyfors H2 Thomashallen 9-8
14-aug 18.30 Trosa H1 - Telge H2 Hedebyhallen 9-3
16-aug 19.00 Trosa H1 - Gnesta H2 Hedebyhallen 9-6
17-aug 12.00 Trosa H1 - Värmdö H1 Hedebyhallen 7-6 
17-aug 13.30 Nykvarn D1 - Tyresö Trollbäcken Björkestahallen  
17-aug 14.00 Strängnäs H1 - Balrog AS Karinslundshallen 6-10 
17-aug 15.00 Åby AS - Onyx H1 Mässhallen A 16-5 
17-aug 15.30 Telge D1 - Täby SSL Wasahallen  
17-aug 13.00 Gnesta H2 - Tyresö H2 Frejahallen 4-12 
18-aug 15.30 Telge D1 - Kalmarsund D1 Wasahallen  
18-aug 13.00 F15 - Trosa DJ Lånestahallen 5-4 
18-aug 15.00 F15 - Onyx D2 Lånestahallen 3-3 
18-aug 14.00 Nykvarn H3 - Kringelstaden H2 Björkestahallen  
18-aug 16.30 Gottsunda H1 - Strängnäs H1 Allianshallen 9-3 
20-aug 19.15 Telge D1 - Hammarby D1 Wasahallen  
22-aug 20.15 Trosa H1 - Kvarnen H2 Hedebyhallen Inställd 
23-aug 20.00 Granlo SSL - Åby AS Nyköpingssporthall 6-6 
24-aug 13.00 Trosa D2 - IBF Linköping D2 Hedebyhallen 6-8 
24-aug 16.00 Nykvarn D1 - FBI Tullinge Björkestahallen  
24-aug   IBF Norrköping - Katrineholm H2   1-6
24-aug 15.00 Onyx H1 - Granlo SSL Nyköpingssporthall 4-6 
25-aug 13.30 Trosa D2 - Högdalen D3 Lånestahallen 5-3 
25-aug 16.00 Trosa H1 - Hässelby H1 Hedebyhallen 8-3 
25-aug 16.00 Huddinge AS - Strängnäs H1 Huddingehallen 9-3 
25-aug 13.00 Granlo SSL - Caperiotäby SSL Nyköpingssporthall 6-3 
30-aug 19.00 Standard H3 - Katrineholm H2 Hållstahallen 4-6 
31-aug 11.00 Nyfors H2 - Söderköping H2 Ellfolk arena  
31-aug 11.00 Telge F99/00- Wasahallen  
31-aug 13.30 Ekeby H1- Söderköping H2 Ellfolk arena  
31-aug 16.00 Nyfors H2 - Ekeby H1 Ellfolk arena  
31-aug 12.00 Tillberga H1 - Strängnäs H1 Tillberga Sporthall  
03-sep 18.30 Strängnäs H1 - Gnesta H2 Thomashallen  
04-sep 19.45 Kringelstaden H2 - Högalids IF H2 Wasahallen  
04-sep 20.15 Trosa HJ - Älvsjö HJ Hedebyhallen  
06-sep 19.00 Onyx HJ - Katrineholm H2 Ramdalshallen  
08-sep 15.00 Onyx H1 - Duvbo AS Nyköpingssporthall  
08-sep 18.00 Mariefred H2 - Södertälje Östra H3 Karinslundshallen  
10-sep 20.00 Trosa H4 - Onyx H3 Hedebyhallen   
11-sep 19.30 Mariefred H2 - Galagowear H4 Mariefredssporthall  
13-sep 19.30 Torshälla HJ - Västerås HJ Ellfolk arena  
15-sep 14.30 Trosa D2 - Åby D2 Hedebyhallen  
21-sep 13.00 Nyfors H2 - Gnesta H2 Vilstahallen  
22-sep 13.00 Björkvik H3 - Mantorp Björkvikshallen  
22-sep 13.00 Torshälla H2 - Rönnby H2 Ellfolk arena  
22-sep 17.30 Katrineholm H2 - Duveholmshallen  

Författare: Niclas Andersson