2013-05-14 13:11

Ändringar i grupperna! Talangträff 1 P15/F15 i Hedebyhallen

Tyvärr har vi fått lov att ändra om lite i grupperna. Titta återigen igenom vilken grupp du tillhör!

Den 19 maj sätter talangträffarna igång för 15-åringarna i Hedebyhallen, Vagnhärad. Titta noga igenom vilken grupp du tillhör.

Endast spelare födda -98 och -99 har kunnat nomineras.

Tränare för P15 är Mattias Haglund och Dennis Larsson. För F15 är Daniel Carlsson tränare och där jobbas det för fullt att få fram ytterligare ett namn.

Vid förhinder, kontakta Simon Parkman simon@soibf.nu.

Var på plats senast 15 minuter innan ditt pass.

 
P15
Grupp 1 kl. 09.00-11.00
Johan Ångström   IFK Gnesta
Linus Nilsson   IFK Gnesta
Mattias Eriksson   IFK Gnesta
Joel Nordenberg   IFK Gnesta
Olle Åström   Malmköpings IBF
Lucas Bengtsson   Malmköpings IBF
Mikael Perunka   Nykvarns IF
Jonatan Ahlsen   Nykvarns IF
Robin Ekroth   Onyx Innebandy
Pontus Grindberg   Onyx Innebandy
Lucas Eriksson   Onyx Innebandy
Samuel Malmqvist   Onyx Innebandy
Marcus Skogsmo   Strängnäs IBK
Ludvig George   Strängnäs IBK
Marcus Axelzon   Strängnäs IBK
William Barhe   Telge SIBK
Emil Berglund   Telge SIBK
Victor Reutfors   Telge SIBK
Hugo Lundstedt   Torshälla IBK
Niklas Radestål   Torshälla IBK
Linus Gustafsson   Torshälla IBK
Mathias Lindberg   Torshälla IBK
Filip Robertsson   Trosa Edanö IBK
Anton Jagersten   Trosa Edanö IBK
Fredrik Lexell   Trosa Edanö IBK
Viktor Smith   Trosa Edanö IBK
 
 
 
Grupp 2 kl. 11.00-13.00
Pontus Päivinen   Hölö Järna IB
Daniel Johansson   IFK Gnesta
Andreas Grip   IFK Gnesta
Niklas Härme   IFK Gnesta
Samuel Bagge   IFK Gnesta
Samuel Olsson   IFK Gnesta
Viktor Lundberg   IFK Mariefred
Andreas Åkerström   IFK Mariefred
Jacob Ljung   Katrineholms IB
Victor Fredriksson   Katrineholms IB
Lukas Malmqvist   Onyx Innebandy
Gustav Wöyer   Onyx Innebandy
Hampus Persson   Onyx Innebandy
Marcus Erikstam   Strängnäs IBK
Filip Johansson   Strängnäs IBK
Jonathan Grunnlid   Strängnäs IBK
Michel Senci   Telge SIBK
Tim Granvik   Telge SIBK
Linus Larsson   Telge SIBK
Jonathan Edelsvärd   Telge SIBK
Linus Palmqvist   Telge SIBK
Oskar Seth   Telge SIBK
Pelle Hansson   Telge SIBK
Kevin Haglund   Telge SIBK
Axel Frenning   Trosa Edanö IBK
Dennis Jonasson   Trosa Edanö IBK
 
 
 
Grupp 3 kl. 13.00-15.00
Adam Månsson Linde   Katrineholms IB
Anton Hock   Katrineholms IB
Jesper Dal   Katrineholms IB
Otto Weidman   Katrineholms IB
Pontus Gustafsson   Katrineholms IB
William Nieminen   Katrineholms IB
Anton Wislander   Katrineholms IB
Philip Johansson   Nykvarns IF
Linus Eriksson   Nykvarns IF
Filip Falk   Onyx Innebandy
John Gustavsson   Onyx Innebandy
Benjamin Göthberg   Onyx Innebandy
Oskar Block   Onyx Innebandy
Alex Hannah   Onyx Innebandy
Martin Lantz Eklund   Onyx Innebandy
Simon Holmgren   Onyx Innebandy
Simon Palm   Onyx Innebandy
Gabriel Mannila   Telge SIBK
Tobias Lagestam   Telge SIBK
Jonas Karlsson   Telge SIBK
Tim Nagy   Trosa Edanö IBK
Christoffer Iwar   Trosa Edanö IBK
Filip Fagernäs   Trosa Edanö IBK
Ivar Berglund   Trosa Edanö IBK
Mattias Sjökvist   Trosa Edanö IBK
Karl Fredrik Pettersson   Trosa Edanö IBK
 
 
 
F15
Grupp 1 kl. 15.00-17.00
Emma Granstam   IFK Gnesta
Isa Ekström   IFK Gnesta
Elin Ohlsson   IFK Gnesta
Wendela Koskinen   IFK Gnesta
Felicia Gustafsson   IFK Gnesta
Amanda Svärd   IFK Gnesta
Sandra Svärd   IFK Gnesta
Natalia Uribe   IFK Gnesta
Emma Blom   IFK Gnesta
Nathalie Söderberg   IFK Gnesta
Sara Dahlström   Nykvarns IF
Felicia Forsmark   Nykvarns IF
Sanna Mangs   Nykvarns IF
Ella Bergman   Nykvarns IF
Therese Bjurström   Nykvarns IF
Linn Broberg   Nykvarns IF
Clara Ekenström   Nykvarns IF
Jenny Skoglund   Nykvarns IF
 
 
 
Grupp 2 kl. 17.00-19.00
Nora Mikai   Katrineholms IBF
Maja Lepir   Katrineholms IBF
Kajsa Ström   Katrineholms IBF
Louise Hallgren   Katrineholms IBF
Maja Ericson   Onyx Innebandy
Linnea Medberg Altebo   Strängnäs IBK
Nada Aldeeb   Strängnäs IBK
Madeleine Lundberg   Strängnäs IBK
Felicia Söderberg   Strängnäs IBK
Ellen Berglund   Telge SIBK
Mathilda Skeppström   Telge SIBK
Johanna Pienimäki   Trosa Edanö IBK
Cilla Wemmer   Trosa Edanö IBK
Ebba Andersson   Trosa Edanö IBK
Kate Grossman   Trosa Edanö IBK
Jenni Pienimäki   Trosa Edanö IBK
Melina Kinnunen   Trosa Edanö IBK
Celine Liljequist   Trosa Edanö IBK

 

Kontaktperson: Simon Parkman