2012-06-27 14:16

Slutgiltig serieindelning säsongen 2012/13

Efter kontakt med föreningar och styrelse så är nu den slutgiltiga serieindelningen för säsongen 2012/13 fastställd. P96 och P97 bildar tillsammans P96/97-1 och P96/97-2. Spelschemat kommer ut innan slutet på denna vecka!

Damer div 2
Trosa Edanö IBK
Strängnäs IBK
IFK Gnesta
Flens IBF
Nykvarns IF
Katrineholms IBF
Telge SIBK/Södertälje
Telge SIBK U

Damer div 3
Trosa Edanö IBK U
IFK Mariefred
Onyx Innebandy
Kolpenäs IBF
Flens IBF U
Nykvarns IF U
IK Standard
Telge SIBK U
Kvarnen IF

Damjunior 93-96 (Gemensam serie med Västmanland)
Trosa Edanö IBK
Onyx Innebandy
Telge SIBK

Flickor A 97/98
Trosa Edanö IBK
Strängnäs IBK
Onyx Innebandy
IFK Gnesta
Nykvarns IF
Katrineholms IBF

Flickor B 99/00
Torshälla IBK
Trosa Edanö IBK
Onyx Innebandy
IFK Gnesta
Flens IBF
Nykvarns IF
Katrineholms IBF
IK Standard
Telge
Hölö Järna IB

Flickor C 01/02
Torshälla IBK
Trosa Edanö IBK
Onyx Innebandy
Onyx Innebandy
IFK Gnesta
Nykvarns IF
Katrineholms IBF
Telge SIBK
Hölö Järna IB

Herrar div 2
Torshälla IBK
Strängnäs IBK
IFK Gnesta
Flens IBF
Nykvarns IF U
Katrineholms IBF
Telge SIBK
IBF Kringelstaden
Nyfors IK
Kvarnen IF

Herrar div 3
Torshälla IBK U
Trosa Edanö IBK U
IFK Mariefred
Björkviks IBK
Onyx IBS
Kolpenäs IBF
Malmköpings IBF
Västergård IBK
Hölö Järna IB
Telge SIBK U (Uppflytt.)

Herrar div 4

IBK Södertälje Östra
Hölö Järna IB U
Strängnäs IBK U
Galagowear FBC
IBF Rosenlund
IFK Gnesta U
Flens IBF U
IK Standard
Katrineholms IBF U

Herrar Junior 94/95
Trosa Edanö IBK
Onyx Innebandy
Onyx Innebandy
IFK Gnesta
Nykvarns IF
Katrineholms IBF
Telge SIBK

Pojkar 96/97-1
Trosa Edanö IBK
Nykvarns IF Svart
Telge SIBK P96
Onyx Innebandy P96
Telge SIBK Röd
Malmköpings IBF
Onyx Oxelösund
Torshälla IBK
Katrineholms IBF

Pojkar 96/97-2
Hölö Järna IB
Strängnäs IBK
IFK Mariefred
IFK Gnesta
Nykvarns IF Flick
Telge SIBK Vit
Nykvarns IF Vit

Pojkar 98
Torshälla IBK
Trosa Edanö IBK
Strängnäs IBK
Onyx Innebandy
Nykvarns IF
Nykvarns IF
Telge SIBK

Pojkar 99-1
Nykvarns IF
Nykvarns IF
Torshälla IBK
Trosa Edanö IBK
Flens IBF
Onyx Nyköping
Katrineholms IBF

Pojkar 99-2

Hölö Järna IB
Onyx Nyköping
Onyx Oxelösund
IFK Mariefred
IFK Gnesta
Katrineholms IBF
Nyfors IK
Listonhill IBK

Pojkar 00
Ekbackskyrkan IBK
Torshälla IBK
Torshälla IBK
Hölö Järna IB
Onyx Innebandy
IFK Gnesta
Flens IBF
Nykvarns IF
Telge SIBK

Pojkar 01 Västra (ej resultat)
Torshälla IBK
Strängnäs IBK
Onyx Oxelösund
Flens IBF
Nykvarns IF
Katrineholms IBF
Malmköpings IBF

Pojkar 01 Östra
Hölö Järna IB
Onyx Nyköping
Nykvarns IF
Torshälla IBK
Nykvarns IF
Telge SIBK
Södertälje IBK
IFK Gnesta


Kontaktperson: Kansliet Söibf