2012-03-29 14:18

Välkomna till Marcus Wargclou Cup

Välkomna till Marcus Wargclou Cup

Anmälda lag:
P 01
Arrangör: Södertälje IBK
Spelplats: Wasa Sporthall
Söndag 1/4 kl 09.30-18.00
Speltid: 2x15 min
Kostnad: 1000 kr/förening

Strängnäs IBK
Telge SIBK
Onyx Innebandy
Nykvarns IF
Södertälje IBK

09.30 Södertälje IBK - Onyx Innebandy
10.15 Nykvarns IF – Strängnäs IBK
11.00 Telge SIBK – Södertälje IBK
11.45 Onyx Innebandy – Nykvarns IF
12.30 Strängnäs IBK – Telge SIBK
13.15 Södertälje IBK - Nykvarns IF
14.15 Onyx Innebandy - Strängnäs IBK
15.00 Telge SIBK - Nykvarns IF
15.45 Södertälje IBK - Strängnäs IBK
16.30 Onyx Innebandy - Telge SIBK


P 02
Arrangör: Torshälla IBK
Spelplats: Årbyskolan
Lördag 24/3 kl 11.00 – 14.00
Speltid: 2x20 min
Kostnad: 600 kr/förening

Torshälla                          
Strängnäs                        
Katrineholm
11.00            Torshälla - Katrineholm
12.00            Strängnäs - Torshälla
13.00            Katrineholm - Strängnäs 

P 03
Grupp A
Arrangör: IFK Gnesta
Spelplats: Frejahallen
Söndag 25/3 kl 09.00 - 20.00
Speltid: 2x15 min
Kostnad: 1000 kr / Förening

Nykvarn Sv                            
Nykvarn Vit                        
Hölö/Järna
Onyx                                 
Gnesta
09.30            Gnesta – Nykvarn Sv
10.15            Nykvarn Vit – Onyx
11.00            Hölö/Järna – Gnesta
11.45            Nykvarn Sv – Nykvarn Vit
12.30            Onyx – Hölö/Järna
13.15            Gnesta – Nykvarn Vit
14.15            Nykvarn Sv – Onyx
15.00            Hölö/Järna – Nykvarn Vit
15.45            Gnesta – Onyx
16.30            Nykvarn Sv – Hölö/Järna

Grupp B
Arrangör: Torshälla IBK           
Spelplats: Gökstensskolan
Lördag 24/3 kl 09.00 – 20.00                
Speltid: 2x15 min
Kostnad: 1000 kr/Förening

Mesta Sv                          
Mesta Vit                          
Torshälla
Strängnäs                        
Katrineholm
09.30            Torshälla – Mesta Sv     
10.15            Mesta Vit – Strängnäs
11.00            Katrineholm – Torshälla
11.45            Mesta Svart – Mesta Vit
12.30            Strängnäs – Katrineholm
13.15            Torshälla – Mesta Vit
14.15            Mesta Sv – Strängnäs   
15.00            Katrineholm – Mesta Vit
15.45            Torshälla – Strängnäs   
16.30            Mesta Sv – Katrineholm

P 04
INSTÄLLT !  INGEN ARRANGÖR

FD 
Arrangör: Torshälla IBK          
Spelplats: Gökstensskolan
Söndag 25 Mars                                                       
Speltid: 2x20
Kostnad: 600 kr/förening                  
Torshälla                          
Trosa Edanö                    
Onyx
09.30            Torshälla – Onyx            
11.30            Torshälla – Trosa Edanö
13.30            Onyx – Trosa Edanö

FE
Arrangör: Torshälla IBK          
Spelplats: Gökstensskolan
Söndag 25 Mars                                                       
Speltid: 2x20
Kostnad: 600 kr / Förening
10.30            Torshälla – Strängnäs   
12.30            Torshälla – Katrineholm
14.30            Strängnäs – Katrineholm

Deltagande lag betalar en avgift till arrangerande förening som täcker
Hallhyra/Domarkostnader. 
                                               

Aarre Tävling Söibf


Kontaktperson: Aarre Hietanen