2011-09-20 22:29

Sista breddtruppspasset för P15

Det är dags för sista träningspassen för distriktslagets breddtrupp för Pojkar 15 på söndag 25/9 i Malmköpings Sporthall.

Breddtruppen delas in i två gäng. Det ena gänget tränar mellan kl 13-15 och det andra gänget mellan 15-17.

Följande killar kallas till det första träningspasset 25/9 kl 13-15

Viktor Perunka Nykvarns IF b
Soner Vergon Flens Innebandy b
Teodor Bjurling Nykvarns IF b
Philip Bergman Telge SIBK b
Aidin Rezai Onyx IBK b
Rasmus Svärd Telge SIBK b
Max Holmberg IFK Gnesta P15 b
Linus Lundström Flens Innebandy b
Erkalan Balak Flens Innebandy b
Sebastian Westgärds Nykvarns IF b
Jesper Olsson Onyx IBK b
Mathias Alm Trosa Edanö IBF c
Alexander Skogsmo Strängnäs IBK c
Alex Johansson Trosa Edanö IBF c
Mattias Karlström Nykvarns IF c
Andreas Lööf IFK Gnesta P15 c
Emil Höög Nykvarns IF fw
Dennis Tärnström Nykvarns IF fw
Johan Berg Onyx IBK fw
Rasmus Widén Onyx IBK fw/b
Adam Zetterström Malmköping fw
Felix Rosander IFK Gnesta P15 fw
Oscar Pettersson Telge SIBK fw
Marcus Lindius Telge SIBK fw
Filip Grahn Onyx IBK fw
Hardy Nordling-Israelsson Malmköping fw
Rickard Tulldahl Telge SIBK fw
William Göransson Onyx IBK fw
John Dahlbäck Telge SIBK fw
Joel Åström Strängnäs IBK mv
Jim Lindgren Flens Innebandy mv
Tomas Törnblom Torshälla IBK mv

Följande killar kallas till det andra träningspasset kl 15-17:

Daniel Johansson IFK Gnesta P15 b
Jim Andersson Telge SIBK b
Simon Andersson Malmköping b
Alexander Bräck IFK Gnesta P15 b
Simon Nilsson Onyx IBK b/fw
Oliver Nyström Södertälje IBK b
Kevin Lönnqvist Onyx IBK b
Albin Dahlqvist Katrineholms IBF b
Jonatan Larsson Onyx IBK b
Victor Olsson Trosa Edanö IBF b/c
Gustav Widuss Nykvarns IF c
Niklas Engman Torshälla IBK c
Oscar Rohlin Katrineholms IBF c
Isak Hård Flens Innebandy c
Alexander Lundström Telge SIBK c
Karl-Johan Ahlroth Nykvarns IF fw
Martin Törnhjelm Katrineholms IBF fw
Emton Ryrberg Nykvarns IF fw
Marcus Iwar Trosa Edanö IBF fw
Rasmus Edeskans Malmköping fw
Jesper Asplund IFK Gnesta P15 fw
Martin Cederin Onyx IBK fw
Oskar Jansson Telge SIBK fw
Arnauld Arakaza Katrineholms IBF fw
Filip Smith Trosa Edanö IBF fw
Ludvig Neander Telge SIBK fw
Jeff Hansson Nykvarns IF fw
Gustav Blomqvist Onyx IBK mv
Kevin Nåtby Nykvarns IF mv
Sebastian Frick Telge SIBK mv


Kontaktperson: Jimmie Blomqvist
Författare: Jonas Olsson