2011-09-02 10:16

P15-distriktslaget träningsmatchar

Söndag 11 september spelar breddtruppen för Södermanland P15-distriktslag träningsmatcher med tre olika lag. Alla matcher spelas i Björkvikshallen och mot lag från Örebro Län.

Uttagna spelare:

Lag 1

Samling 09:00

Matchstart 10.00

mv

Joel Åström

Strängnäs IBK

mv

Sebastian Frick

Telge SIBK

 

 

 

b

Albin Dahlqvist

Katrineholms IBF

b

Jonatan Larsson

Onyx IBK

c

Andreas Lööf

IFK Gnesta

fw

Martin Cederin

Onyx IBK

Fw/b

Rasmus Widén

Onyx IBK

 

 

 

b

Jim Andersson

Telge SIBK

b

Alexander Bräck

IFK Gnesta

c

Alexander Lundström

Telge SIBK

Fw

Oskar Jansson

Telge SIBK

Fw

Arnauld Arakaza

Katrineholms IBF

 

 

 

b

Erkalan Balak

Flens Innebandy

b

Sebastian Westgärds

Nykvarns IF

c

Alex Johansson

Trosa Edanö IBF

Fw

Jesper Asplund

IFK Gnesta

Fw

John Dahlbäck

Telge SIBK

 

 

 

Fw

Oscar Pettersson

Telge SIBK

Fw

Marcus Lindius

Telge SIBK

 

 

 

fw

Adam Zetterström

Malmköping

 

 

 

 

 

 

Lag 2

Samling 12:00

Matchstart 13:00

 

 

 

mv

Gustav Blomqvist

Onyx IBK

mv

Kevin Nåtby

Nykvarns IF

 

 

 

b

Daniel Johansson

IFK Gnesta

b

Simon Nilsson

Onyx IBK

c

Isak Hård

Flens Innebandy

Fw

Karl-Johan Ahlroth

Nykvarns IF

Fw

Felix Rosander

IFK Gnesta

 

 

 

b

Jesper Olsson

Onyx IBK

b

Oliver Nyström

Södertälje IBK

c

Niklas Engman

Torshälla IBK

Fw

Dennis Tärnström

Nykvarns IF

Fw

Filip Smith

Trosa Edanö IBF

 

 

 

b

Kevin Lönnqvist

Onyx IBK

b

Teodor Bjurling

Nykvarns IF

c

Mattias Karlström

Nykvarns IF

Fw

Filip Grahn

Onyx IBK

fw

William Göransson

Onyx IBK

 

 

 

b

Viktor Perunka

Nykvarns IF

b

Soner Vergon

Flens Innebandy

c

Mathias Alm

Trosa Edanö IBF

fw

Johan Berg

Onyx IBK

Fw

Emton Ryrberg

Nykvarns IF

 

 

 

 

 

 

Lag 3

Samling 15:00

Matchstart 16:00

mv

Jim Lindgren

Flens Innebandy

mv

Tomas Törnblom

Torshälla IBK

 

 

 

b

Rasmus Svärd

Telge SIBK

b

Max Holmberg

IFK Gnesta

c

Gustav Widuss

Nykvarns IF

fw

Marcus Iwar

Trosa Edanö IBF

Fw

Martin Törnhjelm

Katrineholms IBF

 

 

 

b

Simon Andersson

Malmköping

b

Linus Lundström

Flens Innebandy

c

Oscar Rohlin

Katrineholms IBF

fw

Rasmus Edeskans

Malmköping

fw

Jeff Hansson

Nykvarns IF

 

 

 

b

Philip Bergman

Telge SIBK

b

Aidin Rezai

Onyx IBK

c

Alexander Skogsmo

Strängnäs IBK

Fw

Rickard Tulldahl

Telge SIBK

Fw

Ludvig Neander

Telge SIBK

 

 

 

c

Victor Olsson

Trosa Edanö IBF

Fw

Emil Höög

Nykvarns IF

Fw

Hardy Nordling-Israelsson

Malmköping

 

 


Kontaktperson: Jimmie Blomqvist
Författare: Jonas Olsson