2010-06-16 09:59

Första breddlägret för P15

Då var det dags för första breddlägret för Södermanlands P15.

Det har varit väldigt kul och se alla duktiga talanger som finns ute i Sörmland!

Dock så har vi nu gjort våran första gallring och gått ner till 60 utespelare och 9 målvakter.

Som vi sa till alla killarna efter Talangträff 4 så finns alltid möjligheten att komma med igen ifall
man visar att man gjort framsteg under sommaren när vi sedan börjar kolla på lagens matcher i höst.

Att höra av sig när man ej kan komma är dock viktigt för oss att påpeka då flertalet spelare strukits
i gallringen för att man inte hört av sig vid frånvaro vid två tillfällen.

Nu väntar en sista träff innan vi tar paus under sommaren.

Breddläger 1 blir en heldag i Katrineholm och Duveholmshallen.

Samling 09:30 och sedan kör vi på tills klockan 16:00
Samtliga spelare medtar sig 60kr för den lunch vi kommer äta under dagen. (pasta med köttfärssås),
eventuella allergier är bra om ni meddelar i god tid innan.

Kan man ej vara med måste det meddelas till:
Mikael Vauhkonen
Tel: 0733357797
Mail: mickev_75@hotmail.com

Följande spelare är uttagna till breddlägret den 13 juni!!

Christian Karlsson Telge SIBK
Rasmus Arvendahl Katrineholms IBK
Marcus Vågestam Nykvarns IF
Rasmus Ekström Onyx IBS
Henrik Oyeda Strängnäs IBK
Wiktor Åkerstedt Torshälla IBK
Emil Moberg Trosa Edanö IBK
Sebastian Frick Telge SIBK
Sebastian Fransson Malmköpings IBF


Marcus Bergqvist Telge SIBK
Joakim Berg Telge SIBK
Andreas Lööf IFK Gnesta
Johan Andersson Hölö/Järna
Stefan Gajic Telge SIBK
Rasmus Carlsson Onyx IBS
Johan Damstedt Onyx IBS
Andreas Karlsson Strängnäs IBK
Fredrik Karlsson Katrineholms IBK
Fredrik Widengren Södertälje IBK
Morgan Ahlberg Södertälje IBK
Oliver Engvall Södertälje IBK
Rikard Hasselqvist Onyx IBS
Linus Lundh Onyx IBS
Jim Andersson Telge SIBK
Daniel Johansson IFK Gnesta
Fredrik Norrgård Södertälje IBK
Jesper Liljeström Hölö/Järna
Viktor Perunka Nykvarns IF
Joakim Nyberg Kempe Trosa Edanö IBK
Andreas Öhlin Katrineholms IBK
Daniel Gustafsson Katrineholms IBK
Tim Almrin Strängnäs IBK
Teddy Wallin Trosa Edanö IBK


Simon Zetterström Malmköpings IBF
Jesper Langhof Telge SIBK
Jack Stengel-Dahl Telge SIBK
Jesper Kivipaasi Nyfors IK
Hugo Österberg Katrineholms IBK
Gustaf Widuss Nykvarns IF
Jens Tapper Södertälje IBK
Felix Elb Onyx IBS
Anton Nilsson Onyx IBS
Martin Cederin Onyx IBS
Johan Haager Strängnäs IBK
Niklas Engman Torshälla IBK
Victor Olsson Trosa Edanö IBK
Linus Johansson Trosa Edanö IBK
Jesper Stenström Trosa Edanö IBK
Robert Andersson Telge SIBK
Pontus Eriksson Onyx IBS
Claes Knutsson Torshälla IBK
Markus Määtte Telge SIBK
Daniel Lindblom Trosa Edanö IBK
Gustav Granberg IK Standard
Markus Strand Nyfors IK
Anton Skoog Katrineholms IBK
Samuel Konrad Strängnäs IBK
Philip Lindkvist Telge SIBK
Filip Henlöv Telge SIBK
Arnauld Arakaza Katrineholms IBK
Andreas Dellham Södertälje IBK
Rasmus Kangosjärvi Flens IBF
Andreas Lund Flens IBF
Omar Aldeeb Strängnäs IBK
Filip Smith Trosa Edanö IBK
Markus Jonsson Nykvarns IF
Olle Karlsson Katrineholms IBK
Martin Törnhjelm Katrineholms IBK
Filip Söderberg Onyx IBS

 

 

 


Kontaktperson: Mikael Vauhkonen