2010-04-21 15:58

Dags för Talangträff 3 för P15´s distriktlag

Tisdagen den 11 maj och onsdagen den 12 maj är det dags för tredje talangträffen för distriktslaget Pojkar 15 i Malmköpings Sporthall.

Vi beklagar den tidiga starttiden, men får rätta oss efter dem tider vi lyckats få fram att jobba med.

Samlingstiden för varje grupp anges nedan.
Kan man ej vara med måste det meddelas till:
Mikael Vauhkonen
Tel: 0733357797
Mail: mickev_75@hotmail.com

Tisdag Grupp 1 - 17:30-19:30

Wiktor ÅkerstedtTorshälla IBK
Linus ErikssonHölö/Järna
Christian KarlssonTelge SIBK
Jimmy NilssonTelge SIBK
Andreas ÅkerlundHölö/Järna
Morgan AhlbergSödertälje IBK
Rasmus WidénOnyx
Simon NilssonOnyx Oxelösund
Rasmus EkblomOnyx
Daniel GustafssonKatrineholms IBK
Mattias AlmTrosa Edanö IBK
Fredrik NorrgårdSödertälje IBK
Tim AlmrinSträngnäs IBK

Martin CederinOnyx
Johan HaagerSträngnäs IBK
Victor AnderssonHölö/Järna
Niklas EngmanTorshälla IBK
Christoffer PetterssonOnyx Oxelösund



Marcus IwarTrosa Edanö IBK
Oskar PetterssonHölö/Järna
Dio MårtenssonSödertälje IBK
Marcus CarlssonTorshälla IBK
Jesper SvedlindOnyx Oxelösund
Mateo Olofsson-FallaHölö/Järna


Omar AldeebSträngnäs IBK
Filip SmithTrosa Edanö IBK
Olle KarlssonKatrineholms IBK
Martin TörnhjelmKatrineholms IBK
Viktor TällöTrosa Edanö IBK
André NyhusTrosa Edanö IBK

Tisdag Grupp 2 - 19:00-21:00

Rasmus ArvendahlKatrineholms IBK
Simon StrömKatrineholms IBK
Sebastian FranssonMalmköpings IBF
Henrik OyedaSträngnäs IBK


Mattias JohanssonKatrineholms IBK
Johan DamstedtOnyx Oxelösund
Andreas KarlssonSträngnäs IBK
Johan AnderssonHölö/Järna
Fredrik KarlssonKatrineholms IBK
Stefan GajicTelge SIBK
Oliver EngvallSödertälje IBK
Jesper LiljeströmHölö/Järna
Rasmus CarlssonOnyx


Simon ZetterströmMalmköpings IBF
Jesper LanghofTelge SIBK
Max LindbergTelge SIBK
Filip AnderssonTorshälla IBK
Filip EkenströmSödertälje IBK
Ozkar NeijOnyx Oxelösund


Robert AnderssonTelge SIBK
Samuel KonradSträngnäs IBK
Joakim AndénTelge SIBK
Claes KnutssonTorshälla IBK
Tobias HöglundHölö/Järna
Rasmus HagströmHölö/Järna


Simon LangeTorshälla IBK
Arnauld ArakazaKatrineholms IBK
Andreas DellhamSödertälje IBK
Ludvig NeanderTelge SIBK
Filip SöderströmOnyx
Markus JonssonNykvarns IF

Onsdag Grupp 3 - 17:30-19:30

Marcus VågestamNykvarns IF
Hugo LidströmTrosa Edanö IBK
Adam BlombergTelge SIBK


Teddy WallinTrosa Edanö IBK
Andreas LööfIFK Gnesta
Marcus LehtonenTrosa Edanö IBK
Stefan GajicTelge SIBK
Linus LundhOnyx Nyköping
Daniel JohanssonIFK Gnesta
Alexander BräckIFK Gnesta
Viktor PerunkaNykvarns IF
Joakim Nyberg KempeTrosa Edanö IBK




Hugo ÖsterbergKatrineholms IBK
Gustaf WidussNykvarns IF
Oscar JanssonTelge SIBK
Felix ElbOnyx Nyköping
Jacob ÅbergTelge SIBK
Victor OlssonTrosa Edanö IBK


Daniel LindblomTrosa Edanö IBK
Joakim GöranssonTrosa Edanö IBK
Anton SkoogKatrineholms IBK
Joakim GidetunKatrineholms IBK
Richard TulldahlTelge SIBK


Philip LindkvistTelge SIBK
Filip HenlövTelge SIBK
Anton ArringeOnyx Nyköping
Robert BergdahlNykvarns IF
Saku UrpiolaTelge SIBK

Onsdag Grupp 4 - 19:00-21:00

Rasmus EkströmOnyx Nyköping
Sebastian FrickTelge SIBK
Emil MobergTrosa Edanö IBK


Andreas ÖhlinKatrineholms IBK
Fredrik MelinKatrineholms IBK
Albin DahlqvistKatrineholms IBK
Marcus BergqvistTelge SIBK
Joakim BergTelge SIBK
Jim AnderssonTelge SIBK
Rikard HasselqvistOnyx Nyköping
Anton BrömsNykvarns IF
Lucas HöglundTelge SIBK
Fredrik WidengrenSödertälje IBK


Jack Stengel-DahlTelge SIBK
Jesper KivipaasiNyfors IK
Anton NilssonOnyx Nyköping
Jens TapperSödertälje IBK
Linus JohanssonTrosa Edanö IBK
Jesper StenströmTrosa Edanö IBK


Pontus ErikssonOnyx Nyköping
Chun Fung HuyhnFlens IBF
Gustav GranbergIK Standard
Markus StrandNyfors IK
Filiph KrebsIK Standard
Rasmus KangosjärviFlens IBF
Andreas LundFlens IBF
Emton RyrbergNykvarns IF
Filip KoernigSödertälje IBK
Magnus ÅströmTelge SIBK
Ludvig WäpplingTelge SIBK




Kontaktperson: Mikael Vauhkonen
Författare: Jonas Olsson